Murha Hangossa sarja

Anonyymi-ap

Murha Hangossa sarja, huonoa näyttelemistä ja surkeita juonenkäänteitä koko sarja täynnä. Naispoliisia näytellyt oli kokoajan kireä oloinen ja huumorintajuttoman oloinen. Liian monta asiaa jätettiin arvailun varaan tarinan lopun suhteen. Hoh hoijaa, ei Suomessa osata tehdä kunnon TV sarjoja, jos vaikka vertaa ruotsin vastaaviin.
Ainoastaan Hanko itse oli hyvä tuossa sarjassa.

2

1754

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ehkä suurimpia pettymyksiä oli tuo sarja juuri näyttelijävalintojen suhteen. Oli toiminta, kuin jossain takahikiän harrastelija teatterissa. Aina välillä luuli katsovansa SYKE-sarjan jaksoa ja välillä taasen nuorisosarjaa "Uusi Päivä". Eikö Suomesta tosiaankaan löytynyt parempia näyttelijöitä tähän sarjaan? Niinkuin tuossa joku edellä totesikin, että ainut hyvä tässä oli itse Hanko. Tosin maisemakuvausta olisi saanut olla enemmän, koska siten oltaisiin saatu turistien houkuttelemiseksi tavallaan ilmaista mainosta, että millainen tunnelmallinen kesäkaupunki tämä on.

    • Anonyymi

      Me tykättiin, kun oli Hangossa, jossa ollaan käyty kesäisin ja olisi ollut kiva nähdä paikkoja hieman enemmänkin.

      Loppuratkaisua moitittiin kun jäi joitakin kysymyksiä auki. Juonessa oli joitakin ongelmia. Minusta naispoliisi oli kuitenkin hyvä eli huumorintajuttomuus sopi siihen rooliin. Naurettiin kun oli muualta (Putous ja Kontio&Parmas) tuttuja näyttelijöitä, jotka oli käsikirjoitettu koheltamaan välillä ärsyttävän tyhmästikin (jos löydät huumeita, niin mitä teet tai olet tekemättä...).

      Äänitys tai miksaus oli huonoa, kun aika monen henkilön puheesta oli vaikea saada selvää. Puheäänestä oli korostettu matalia taajuuksia liikaa ja liian monen puhe oli liian bassovoittoista. Lisäksi muutamassa kohdassa ympäristön äänet kuuluivat suhteettoman voimakkaana ja peittivät puhetta. Vika ei ollut meillä äänentoistossa, kun tuota ongelmaa ei ole muissa ohjelmissa. Joitakin kohtia piti kuunnella uudestaan, jotta sai selvää.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haluan sinut, kuuletko minua.

      Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad
      Ikävä
      96
      1555
    2. Hän on tosi

      hyvännäköinen. Ei edes ryppyi oo. :D
      Ikävä
      54
      1053
    3. Alastomat miehet seksikeinussa lasten nähden PRIDEssä!

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/adf62289-a0b6-4b4c-9672-9e19c01beb51 Eikö nyt muka mene jo aivan liian pitkälle että
      Maailman menoa
      403
      961
    4. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      164
      913
    5. Rakastan häntä

      Jumala, rakastan häntä. Haluan olla hänen omansa. Hänen vierellä. Halata häntä.
      Ikävä
      57
      762
    6. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      124
      737
    7. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      678
    8. Onko mun toinen

      Puoliskoni täällä, huhuuu 😍❤️ Ihanista ihanin 😚😚
      Ikävä
      57
      651
    9. Naiselle Kuuleppa Tämä

      Tämä ei ole mikään vitsi. Minulla on ikävä sinua nainen! Naiselle mieheltä
      Ikävä
      38
      645
    10. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      76
      642
    Aihe