Keskustelu on vain täysi-ikäisille

Tämän keskustelualueen sisältö ei sovi alaikäisille. Jatka vain, jos olet täyttänyt 18 vuotta.

mä en uskalla puhua mun haluista

olen seurustellut 2 vuotta tulevan mieheni kanssa.. meillä on ihan mukava seksi elämä.. mutta se on vain mieheni tyydyttämistä eikä hän edes kestä kauan.. kyllä saan itsekkin välillä nauttia.. mutta minä haluaisin kokea kaikkea uutta.. mutta en kehtaa puhua..voisitteko auttaa.. mutta nautin myös siitä kun saan tyydytettyäni mieheni.. siitä tulee minulle hyvä olo mutta haluaisin itsekkin kokea kaikkia eri juttuja ja todella nauttia seksistä.. toivottavasti joku osaa kertoa vastauksia..
53776
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

- Ehkä sinun kannataisi vain yrittää "tunnustella" puhumalla hänen kanssa asiasta . Luulempa että hän ajattelee mielessä samoja asioita .....

Äänestä

Puhua paukauta asia suoraan. Kyllä sinä siihen pystyt. Älä kuitenkaan kerro, että kysyit täältä neuvoa.

Äänestä
  • kiitos näistä neuvoista.. kai se on pkko sanoa.. :D

    Äänestä

Kirjoitat:
>mutta en kehtaa puhua..voisitteko auttaa..

Sinun pitäisi pystyä tuota hieman avaamaan: onko Sinulla huonoja kokemuksia omien halujesi ilmaisemisesta? Vai onko tosiaan niin, ettet ole koskaan ottanut niitä puheeksi?

Muissa yhteyksissä puhutaan (tämän aiheen kannalta aika hauskasti) "hampurilaispalautteesta":
- palaute pitää antaa niin, että se alkaa ja päättyy positiivisesti (ne "sämpylät") ja välissä sitten se asia ("pihvi") johon halutaan muutosta.

Tässä yhteydessähän tuo tarkoittaa, että annat palautteen niin, että miehesi saa kiitosta siitä, minkä tekee hyvin - sellaisiakin asioita varmasti on, jos ei seksin alueella, niin muualla suhteessanne - ettehän te muuten yhdessä olisi.

Se on myös tärkeää, että etenette pienin askelin: vie miestäsi vähän kerrallaan haluamaasi suuntaan. Muista itse ja kerro se pienin viestein miehellesi - kun Sinä olet onnellinen, saa hänkin parhaan nautinnon.

Äänestä
  • kiitos tästä viestistä.. tämä oli todella hyvä neuvo. minä vaan en ole uskaltanut avautua.. varmaan sen takia että minulla on huonoomatunto.. mutta erittäin iso kiitos :)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


nainen kirjoitti:

olen seurustellut 2 vuotta tulevan mieheni kanssa.. meillä on ihan mukava seksi elämä.. mutta se on vain mieheni tyydyttämistä eikä hän edes kestä kauan.. kyllä saan itsekkin välillä nauttia.. mutta minä haluaisin kokea kaikkea uutta.. mutta en kehtaa puhua..voisitteko auttaa.. mutta nautin myös siitä kun saan tyydytettyäni mieheni.. siitä tulee minulle hyvä olo mutta haluaisin itsekkin kokea kaikkia eri juttuja ja todella nauttia seksistä.. toivottavasti joku osaa kertoa vastauksia..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu