Välillä näin päin: ei kumota vaan vahvistetaan.
Enkä todista niin kuin uskovaiset vaan totean.
Näin Lähi-idän ihmeen. Isoäiti oli yli puolipäätä lyhyempi kuin äiti ja poika oli päätä pitempi äitiään.
Tätä vauhtia ihminen on elefantin kokoinen muutaman tuhannen vuoden kuluttua.
Evoluutio on todettu
4
217
Vastaukset
- Anonyymi
Höpö höpö. Evoluutio näkyy populaatiossa pitkällä aikavälillä. Tuo on normaalia yksilöiden välistä vaihtelua. Keskimäärin miehet ovat naisia ja hyvissä olosuhteissa eläneet niukkuudessa eläneitä kookkaampia.
- Anonyymi
Miten tämä todistaa luomisen?
Evoluutio on itsestään selvyys jokaiselle, joka sen ymmärtää edes pääpiirteittäin. Kyseessä on niin selvästi havaittu asia, ettei sitä voi kiistää kuin täydellinen denailisti.
Jos sinun mielestä esimerkiksi koirat eivät ole kehittyneet rotukehityksessä, niin siitä vain väittämään niin. Onnea siihen. Jos taas olet sitä mieltä, että koirat ovat kehittyneet eri näköiseksi ajan kanssa, niin siinä on sinulle ohjattu evoluutio ja todiste asiasta.- Anonyymi
Koirat ovat aina koiria. Ei niistä tule lintuja.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Koirat ovat aina koiria. Ei niistä tule lintuja.
Onko tämä se kretujen väsynein "argumentti"? Valinnanvaraa on kyllä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitäs peitsarissa on tapahtunut eilen illalla
Mikkelissä iso poliisioperaatio https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/39ef020c-2d81-4d72-b720-651f458ba3e2892691- 2011034
- 65881
Sofia teki aika pahat oharit
Leikkiikö Sofia kansainvälistä kosmopoliittia vai menikö rehdisti pupu pöksyyn, kun perui viestillä tulonsa puoli tunti147831- 59702
- 50636
Havaintoja ihmisen ulosteesta lenkkeilypoluilla
Oletteko havainneet ihmisen ulostetta taajamaa kiertävillä lenkkeilypoluilla?18591- 51565
- 55505
Peräännytkö nainen vai mitä sanot
Jos sanon sulle että rakastan sua? Suututko oletko vihainen vai olisiko tunteet molemminpuolisia?52504