Putinko muka vasemmistolainen?

Miksi sille putinistien leirillekin sitten haluttiin äärioikeistolaisia? Kuten Sebastian Tynkkynen.
22271
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 22

Vanhimmat

Putin katsoi, että Tynkkysen voi käännyttää kommunistiksi aivopesuleirillä. Mutta eipä arvannut, että Tynkkynen onkin ovelaakin ovelampi agentti, joka vetää Putinia höplästä. Isämmaallinen teko Tynkkyseltä ja kelpaa siitä nyt Tynkkysen huudella julkisesti, vaikka se ei ihan tapana ole ollut noissa akenttipiireissä, jos oikein olen ymmärtänyt.

:D

Äänestä
  • Ainoat, joita Tynkkynen on vetänyt höplästä, ovat hänen omat äänestäjänsä.

    Äänestä

Tynkkynen ainoa suomalainen putinleirillä. Oli varmaan suuri kunnia Tynkkyselle silloin, mutta nyt joutuu keksimään noita mielikuvitusjuttuja, kun tuulet on kääntyneeet ja takki pyörii niiden mukaan.

Äänestä

Mauri Peltokangaskin(ps) ihaili Putinia, kaipaili Suomeenkin Venäjän mallia.

Äänestä
  • PySSymies Vornanen sanoi ammuskelunsa jälkeen, että alkoholia oli tullut nautittua, mutta ei halunnut kertoa tarkemmin määriä, koska poliisitutkinta oli kesken. Vornanen sanoi, että se selviää sitten poliisien tutkinnan valmistuttua. Mutta kun tutkinta nyt on valmistunut, on Vornanen kertonut, ettei häntä edes puhallutettu tapauksessa. Mutta sitä ei Vornanen edelleenkään ole kertonut, minkä verran sitä alkoholia tuli nautittua ennen kuin hän alkoi ammuskelemaan. Eikä se ole selvinnyt mitään muutakaan kautta. Mutta Vornanen lienee kuitenkin selvinnyt krapulastaan parin viikon sairauslomallaan?
    Mikähän tulee tuomioksi? Sakkoja hätävarjelun liioittelusta ja ukko istuu eduskunnassa kauden loppuun kuin tatti paskassa hyvällä palkalla?

    Äänestä

  • Putinia on ihailtu persuissa ja persujen äänestäjissä...

    Vuonna 2016 Iltalehti tilasi ja maksoi, Taloustutkimus tutki.

    Kysymys: Luotatko Vladimir Putiniin ?
    Persu äänestäjistä 44% vastasi ’’kyllä’’
    Muiden puolueiden äänestäjistä reilusti alle 10% vastasi ’’kyllä’’

    Äänestä

  • Anonyymi00008 kirjoitti:

    Putinia on ihailtu persuissa ja persujen äänestäjissä...

    Vuonna 2016 Iltalehti tilasi ja maksoi, Taloustutkimus tutki.

    Kysymys: Luotatko Vladimir Putiniin ?
    Persu äänestäjistä 44% vastasi ’’kyllä’’
    Muiden puolueiden äänestäjistä reilusti alle 10% vastasi ’’kyllä’’

    Jos sama kysely tehtäisiin tänään:

    Kysymys: Luotatko Vladimir Putiniin ?
    Persuäänestäjistä 100% vastaisi ’’kyllä’’
    Muiden puolueiden äänestäjistä 0% vastaisi ’’kyllä’’

    Äänestä

Venäjällä on kommunismia ja sosialismia vain historian kirjoissa.

Äänestä

Putin on ideologialtaan laitaoikeistolainen.

Äänestä
  • Koskas on noin muuttunut? Aina vihannut oikeistoa...

    Äänestä

  • Anonyymi00012 kirjoitti:

    Koskas on noin muuttunut? Aina vihannut oikeistoa...

    Tynkkynen äärioikeistolaisten putinistien leirillä.

    Äänestä

Ai että ONKO vasuri!!!??? Miksi ihmeessä moista edes ihmettelet? Katsopa listaa äärivihervasudemuista kuinka moni siellä onkaan käynyt opissa....

Äänestä
  • ...niin, mutta hehän ovat olleet vain agentteja isänmaan asialla, eiks´jeh?

    Äänestä

  • ''...kuinka moni siellä onkaan käynyt opissa....''

    Kävivät Neuvostoliitossa. Se oli silloin se.....
    Nykyisellä itänaapurilla on aivan toiset kujeet.

    Äänestä

  • Tee lista persuista jotka ovat ehdottaneet tai jopa vaatineet venäläisille viisumivapautta.

    Äänestä

Persut ovat vaaraksi Suomelle ja turvallisuudelle. He haluavat jakaa kansaa kahtia ja kääntää ihanteita ryssän suuntaan.

Äänestä

Putin on kumma vasemmistolainen, kun persujen kaltaiset äärioikeistolaiset valtiojohtajat tukevat häntä.


:DDDDD

Äänestä
  • Trumpin valinta on parasta mitä länsimaille on pitkään aikaan tapahtunut.

    Jussi Halla-ahon sanat.

    Äänestä

Ei Vladimir vassari ole.

Putin on järjestänyt rajattomasti rahaa omille etupiireilleen. Oligarkit rellestävät yltäkylläisyydessä. Suurin osa Venäjän kansasta elää niukasti, saa työstään pientä palkkaa, jolla maksaa vuokran ja ruuan sekä votkat. Venäläiset miehet kuolevat nuorina. Syynä huonot elintavat, mutta myös olematon terveydenhuolto.

Virallisesti Putin on uskovainen mies, jolla on vaatimaton vuosipalkka verraten työn vaativuuteen. Virallisesti hän omista kämpän ja pari vanhaa autoa. Todellisuudessa hänellä on palatseja ympäri Venäjää ja omat pankkiirit hoitamassa omaisuutta.

Putin ei salli demokratiaa tai poliittisia kilpailijoita, eikä ylipäätään ihmisiä jotka eivät osaa miellyttää häntä.

Virallisesti Putin ja hänen ns. ystäväpiirinsä vihaavat länttä, mutta rakastavat länsimaisia ylellisyystavaroita ja elämäntapaa. Kuitenkin heillä on huviloita lännessä. He shoppailevat lännessä. Laittavat lapsensa länsimaisiin kouluihin ja hoidattavat sairauksiaan lännessä.

Äänestä

Putin on persu-kokkari. Vihaa vasemmistoa.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Miksi sille putinistien leirillekin sitten haluttiin äärioikeistolaisia? Kuten Sebastian Tynkkynen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu