Tori.fi on ruvennut holhoamaan ilmoitusten jättäjiä , estämällä puhelinnumeron ja s-postin ilmoituksissa ! Meidät tavaran myyjät , yritetään pakottaa liittymään Tori.Diilin . Tämä on todella törkeää . Mistähän Witun korvesta nämä peräkammarin pojat ovat tulleet ,nähtävästi Norjasta . He eivät ymmärrä , että nykyaikaan täytyy ilmoituksissa olla kattavat yhteystiedot !
Nää norskit meinaa vetää vielä siivun itselleen ,
Meidän pienestä myynnistä !
Nää norskit meinaa vetää vielä siivun itselleen ,
Meidän pienestä myynnistä !
Vastaukset 3
Vanhimmat
Ihan perseeseen upposi tori.fi tämän viimeisen ns. uudistuksen myötä.
Muutaman ilmoituksen olen laittanut, mutta jonkun vitosen kaupan takia ei viitti sitä saatanan viestiruljanssia käydä.
Otin ilmoitukset pois, keräsin muutaman tutun kimppaan ja pistettiin perjantaiksi tuohon marketin nurkalle kirppispöydät pystyyn. Työtähän siinä oli mutta kauppaa syntyi kivasti.
Ei mulla mitenkään ihmeesti tuota myytävää ole, mutta silti nyt on haussa netistä uusi myyntikanava. Toria en enää käytä. Pitäkööt norskit moisen paskan.
Juuri näin, olen aivan samaa mieltä. Tori.fi yrittää koko ajan painostaa myyjää, että tämä ottaisi tori.diilin käyttöön.
Kokeilin tori.diiliä kaksi kertaa , ensimmäisen ja viimeisen. Samat kokemukset on parilla minun kaverillani.
Laitoin myyntiin sisustustaulun , taulu oli kauan sitten edesmenneen taiteilijan työstä tehty kopio. Mainitsin ilmoitukseni kolmessa eri kohdassa, hyvin selkeästi, että kyseessä on sisustustaulu ja kopio.
Sain tori.fi : stä sähköpostiini pitkän selostuksen, että ilmoitusta ei julkaista, koska torissa ei saa myydä piraattituotteita, kopioita, ym.
Viestin teksti oli suorastaan ylevää, ja tori.fi: n toimintaa kehuvaa, siitä kuinka he pitävät huolta, että heidän sivustoillaan ei myydä piraattituotteita, jne.
Vähän huvitti, kun tori.fi on täynnä ” made in made kopioita ” !
Torista löytyy lähes joka osastolta feikkitavaraa. Selasin huvikseni laukku, vaate, asuste, lasi sekä posliinin myyntisivuja, kaikilta noilta sivustoilta löytyi kopiota.
Mainittakoon, että olen harrastanut yli 40 vuotta keräilyä, kodinvaihdon myötä harrastus oli ikävä kyllä lopetettava, onneksi keräilyn lopettaminen osui vanhan tori.fi aikaan, siellä sai myytyä valtavan määrän tavaraa sujuvasti, vaikka siihen meni kolme vuotta.
Nyt on jäljellä enää kohtuullisen vähän tavaraa, ja ne menee todennäköisesti hyväntekeväisyyteen.
Eipä ihme, että moni on lopettanut uudistetun tori.fi käytön, ja myy muualla ylimääräiset ja itselleen tarpeettomat tavarat.
Joo outoa käyttäytymistä heiltä ja todella ajattelematonta.Näillä toimilla he ajavat koko alusta pois markkinoilta.Olkaa varovaisia kun ja jos luotte tilin Toti.fi:n.He saavat oikeuden laitteenne sisältöön kuvat,videot jne joille ei ole perustelua. Myös omien ( id )tietojen luovuttami en on vaarallista.Käyttäkää lemimiä,tekaiskaa uusi s-posti tori varten ja hakekaa prepay nymero ( 4.99 e ) niin suurimnat riskit on ohi kun hakkerit imuroi heidän serveriltä asiakastiedot.Toivottavasti nettiin tulee uusi SUOMALAINEN käytetyn tavaran myyntipaikka.