Persuolympialaiset

Kun tavalliset olympialaiset eivät kelpaa tai niihin ei päästetä (Venäjä).

Mahdollinen laji vaikka tikanheitto kännissä. Tuomari joutuu suojautumaan.
53495
1Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 53

Vanhimmat

tämä olympia aate on ihan paskaa nykyään siellä on lajeja kun lajeja kaikki kelpaa 🤣

Äänestä

Purranheitto.

1Äänestä

Demareille mieluinen laji, heittelevät muutekin tikkaa kiljupieruissaan päivät pääksytyksen.

Äänestä
  • Persut keittää pon tikkaa.

    1Äänestä

Vasun maalitus.

Äänestä
  • Hän voittaa joka maalaa tuohivasun sinivalkoisimmaksi.

    Äänestä

Lupausten pettäminen.

1Äänestä
  • Tuostahan äärivasut ovat juurikin tunnettuja, varsinkin lupausten pettämisestä SUOMALAISILLE!!!!

    Äänestä

  • Anonyymi00026 kirjoitti:

    Tuostahan äärivasut ovat juurikin tunnettuja, varsinkin lupausten pettämisestä SUOMALAISILLE!!!!

    Anonyymi
    2024-07-29 10:18:41
    Tuostahan äärivasut ovat juurikin tunnettuja, varsinkin lupausten pettämisestä SUOMALAISILLE!!!

    666666666666

    PerSSut on ilmoittanut :"Kaikki punikit pitäs tappaa"
    Olenko minä siis ainoa joka olen yhä hengissä ?

    Äänestä

Oikean käden vienti etuyläviistoon.

Äänestä

Toisten puheen päälle möliseminen.

Äänestä

Löylynheitosta tulisi suosituin laji.

Äänestä
  • Saako naiset heittää yläosattomissa?

    Äänestä

  • Anonyymi00015 kirjoitti:

    Saako naiset heittää yläosattomissa?

    Saa mutta Päivi pyöristyy.

    1Äänestä

Eläkeläisten kampittaminen.

1Äänestä

Tikkarin vieminen lapsen suusta.

1Äänestä
  • Niinpä 2019-2023 hallituskaudellahan, kun OSTOVOIMA ROMAHTI noin 30% lähti todella monelta lapselta tikkarit.... samalla ajanjaksollahan korkot nousi 0% yli 4% ja niin läx monilta aikuisiltakin "tikkarit" terassilta... 2020 alkoi hurj akonkurssi ja irtisanomisaalto, jolloin lähti lihat ja kalat lautasilta....
    Täytyy kyllä tunnustaa, noin surkeaa hallitusta, ONNEKSI, Suomella ei aikaisemmin ole ollut, eikä toivottavasti enää koskaan tule.

    Äänestä

  • Anonyymi00028 kirjoitti:

    Niinpä 2019-2023 hallituskaudellahan, kun OSTOVOIMA ROMAHTI noin 30% lähti todella monelta lapselta tikkarit.... samalla ajanjaksollahan korkot nousi 0% yli 4% ja niin läx monilta aikuisiltakin "tikkarit" terassilta... 2020 alkoi hurj akonkurssi ja irtisanomisaalto, jolloin lähti lihat ja kalat lautasilta....
    Täytyy kyllä tunnustaa, noin surkeaa hallitusta, ONNEKSI, Suomella ei aikaisemmin ole ollut, eikä toivottavasti enää koskaan tule.

    Ja taas samat persuvalheet ties monennenko kerran.....

    Äänestä

  • Anonyymi00028 kirjoitti:

    Niinpä 2019-2023 hallituskaudellahan, kun OSTOVOIMA ROMAHTI noin 30% lähti todella monelta lapselta tikkarit.... samalla ajanjaksollahan korkot nousi 0% yli 4% ja niin läx monilta aikuisiltakin "tikkarit" terassilta... 2020 alkoi hurj akonkurssi ja irtisanomisaalto, jolloin lähti lihat ja kalat lautasilta....
    Täytyy kyllä tunnustaa, noin surkeaa hallitusta, ONNEKSI, Suomella ei aikaisemmin ole ollut, eikä toivottavasti enää koskaan tule.

    Anonyymi
    2024-07-29 10:22:38
    Täytyy kyllä tunnustaa, noin surkeaa hallitusta, ONNEKSI, Suomella ei aikaisemmin ole ollut, eikä toivottavasti enää koskaan tule.
    +++++
    Älä nyt sure etukäteen ei OrPurr vielä ole historiaa.
    Lanka Palaa:
    "niin paljon meitä petettiin
    liian kauan luotettiin
    että uskoa voi valheisiin"
    Pelle Miljoona---------------------https://www.youtube.com/watch?v=Yy_ZxnmenB4

    Äänestä

Tarkkuusammunta maalitauluihin, joissa on demarien kuvia. Ai niin. Persuthan harjoittivat tätä lajia jo leirillään. Oliko leiri jo ennen Tynkkysen vierailua Ryssänleirillä?

Äänestä
  • "ennen Tynkkysen vierailua Ryssänleirillä?"
    Siis onko Tynkkynen käynyt jo EU parlamentissa tutustumassa meidän äärivasureiden venajamielisiin ryhmiin? Miksi ois?

    Äänestä

Köyhien kyykyttäminen.

Äänestä
  • Tuossa Marinin hallitus onnistui todella hyvin, tuli kymmeniä tuhansia uusia suomalaisia köyhyysloukkuun....

    Äänestä

Takinkäännön nopeuskilpailu.

Äänestä
  • 2019 tehtiin kyllä ikuisesti lyömätön ennätys, kun Marin kysyi nelikkoa kanssaan hallitukseen ja halusi jättää KANSAN ÄÄNESTÄMÄT edustajat oppositioon!!!!

    Äänestä

  • Anonyymi00031 kirjoitti:

    2019 tehtiin kyllä ikuisesti lyömätön ennätys, kun Marin kysyi nelikkoa kanssaan hallitukseen ja halusi jättää KANSAN ÄÄNESTÄMÄT edustajat oppositioon!!!!

    Eikös vatipää kansa ole äänestänyt kaikkia kansanedustajia? Persutollo kuvittelee, että äänestyskopissa jaellaan hallituspaikkoja :)))))))

    Äänestä

Kirjojen polttaminen.

Äänestä

Pikajuoksu maahanmuuttajia pakoon.

Äänestä

Tynkkysen takaa-ajo.

Äänestä
  • Kisojen avajaisissa nähdään persujen ruuttamopoparaati.

    Äänestä

Tuotako te Äärivihervasudemut siellä Rysselissä harrastatte kun olette siellä venajamielisissä ryhmissä?

Äänestä
  • Eikös se persu tönkkönen ollut siellä ryssäleirillä kgb-akenttihommeleissa

    Äänestä

Avajaisissa esitetään agenttiseikkailu, pääosassa Tynkkynen.

Äänestä
  • Sivurooleissa 88 apulaisagenttia.

    Äänestä

Kääpiönheitto, jossa heitettävänä Wille.

Äänestä

Pääsevätkö demarit olympialaisiin, eikös Venäläiset ole suljettu kisoista?

Äänestä
  • Persukisoihin pääsevät vain persut, eli ÅO ei saa olla yli 80 tai diskataan.

    Äänestä

  • Anonyymi00042 kirjoitti:

    Persukisoihin pääsevät vain persut, eli ÅO ei saa olla yli 80 tai diskataan.

    Demarijoukkueen yhteenlaskettu äo ei ole lähelläkään 80:ntä, joten heillä ei huolta.

    Äänestä

  • Anonyymi00044 kirjoitti:

    Demarijoukkueen yhteenlaskettu äo ei ole lähelläkään 80:ntä, joten heillä ei huolta.

    Mutku demarijoukkueellehan annetaan porttikielto persuolympialaisiin!

    Äänestä

Jytkyjunailu.

Äänestä
  • Persuareealle on varattu raktorikuorma pihkaisia närepätkiä jytkytapin veistokisaa varten. Kilpailu tulee olemaan kova, sillä persuissa on alan harrastajia pilvin pimein.

    Äänestä

Persujen Ölymppialaisiin on palautettu myös nämä taiteelliset lajit joista Suomi on kuuluisa saavuttaen useita kultamitaleita.

Persujen taiteölymppialoisissa parhaimman kultamitalin on voittanut Jussi Halla-aho sillä hän on jo vuosikausia erinomaisesti dramatisoinnut ilmastonmuutoksen puolesta meitä koko ihmiskuntaa vastaan. Kuka voisikaan tätä parempaa draamaa Eduskunnan suuressa salissa esittää kuin Jussi. Ilmastonmuutoksen torjunta on Jussin Asterix -sarjakuvista tuttua unelmahöttöä kun Jussi sanoo ilmastonmuutoksen torjunnan olevan - nyt tarkkana siellä Moskovassa - ilmastopaniikkia. Tuo jos mikä kultamitalin arvoinen suoritus taiteellisen kultamitalin saamisesta Jussille.

Slava Jussi !

Äänestä

Kaupan makaronilaatikon syömiskilpailu olisi vallan oiva Olympialaji persuaadeihin sillein niinku Kummeleiden tapaan. Kait nyt persut kummelihuumorista tykkäävät: https://www.dailymotion.com/video/x1zmnww

Persuaadeissa sallitaan myös uhmaveto ottaen myös viimeisetkin salettivedot vastaan.

Äänestä
  • Kyllä Päivi Räsänen taas pöyristyy kun kuulee persu olumpialaisten (kirjoitettu persukielellä) lajivalikoiman.

    Äänestä

  • Anonyymi00051 kirjoitti:

    Kyllä Päivi Räsänen taas pöyristyy kun kuulee persu olumpialaisten (kirjoitettu persukielellä) lajivalikoiman.

    Voi hyvänen aika, että vasara, puukko, sakset ja pistoolikin Hommassa mukana...

    Äänestä

Persujen moniottelussa ovat lajeina: pistooliammunta, veitsenheitto, viinanjuonti, nakkikiskatappelu, duudson-tikanheitto, kädenvääntö, kusiaispesässä istuminen, kirkkovenesoutu, nakujuoksu korttelin ympäri, auringon otto. Suoritusjärjestys on vapaa miten kukin haluaa osalajit suorittaa.

Äänestä
  • Miksihän ministerin kuviin ampuminen on tällä kertaa jätetty pois ohjelmasta?

    Äänestä

  • Anonyymi00054 kirjoitti:

    Miksihän ministerin kuviin ampuminen on tällä kertaa jätetty pois ohjelmasta?

    No kun Annamaja muutti Brysseliin.

    Äänestä

Työpaikan haku maratooni kilpailu joka ei pääty koskaan.

Äänestä

500 metrin vasara viesti

Äänestä
  • Myös siitä kilpaillaan kuka persu ehtii 10 minuutissa hokea useamman kerran "Sanna Marinin vika!"

    Äänestä

Puuttinin nuolenta, siitähän sdp,lle jo mitalit ja mirrit jaettu.

Äänestä
  • Se persu voittaa joka polvistuu nopeimmin Putinin kuvan edessä 100 kertaa.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 8 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Kun tavalliset olympialaiset eivät kelpaa tai niihin ei päästetä (Venäjä).

Mahdollinen laji vaikka tikanheitto kännissä. Tuomari joutuu suojautumaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu