Taivaasta näkee helvettiin. Varaan aitiopaikan ja nauran partaani katsellessani ateistien paistuvan tulessa. Toivottavasti on hyvä äänenlaatu! Tuskankarjaisut ilahduttavat kummasti.
Näköalapaikka taivaassa
Anonyymi-ap
22235
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 22
Vanhimmat
Jumala hengittänee käristyvän lihan tuoksua herkutellen kuten ennen Jerusalemin temppelin hävitystä uhritiloissaan n. 77j.kr
Tämä JHW SIIS
Toisinpäin. Helvetistä näkyy valo. Tämä on siksi mahd. epätoivoiseksi luotu
Helvetissä on yksinäistä myös. Taivaassa ei.
Avaaja lisää: Yleensä pieruni kaikuvat kirkossa ja saavat papinkin kakomaan
Kantava pierunääneni ja on hyvä äänenlaatu
Papin kanssa puhutaan paskaa stereona
t. avaaja
Tästä lähtien olisi mukavaa jos avautuisit vain WC pöntöllä.
Pitää sitten ottaa kirkkoon seuraavalla kerralla mukaan kannettava retkeilyvessa. Mitähän ne sanovat, kun asetan sen siihen käytävälle ja istuuden päästelemään :O
Voisit myös kirjoittaa juttusi suoraan pönttöön.
Ei pönttöä ole tarkoitettu kirjoitettavaksi. Käyhän se sinultakin helpommalla tänne suoli24:ään.
Kuka kävi viimeksi suolessasi?
Jussi?
Suurin osa on pahantekijöitä jotka eivät tehneet parannusta. Siis kaikki he. Sanktiot ovat pysyviä
Helvetti ei ole mikään nautinto paikka joka tulisi nähdä. Valo ja portaat sensijaan ovat näkyvillä. Kellarista ylöspäin siis. Pimeyteen ei voida nähdä. Tämä on jo tuttua muutenkin.
"Varaan aitiopaikan"
Sinä kuolet. Sen jälkeen et katsele mitään.
Aloittaja aikoo ilmeisesti ryhtyä avaruuslentäjäksi, vai lieneekö kyseinen taivas jokin mielikuvituspaikka eikä näkemämme taivaaksi kutsuttu. Avaruudessa eläminen vaatii melkoisia turvajärjestelmiä esm. ISS:llä vesi käyttäytyy erilailla kuin maassa.
Ehkä aloittajan kannattaisi hojeltua johokin exso-planettaan, niitä on löytynyt tähtien läheisyydestä, netistä löytyy tietoa.
Missähän nämä taivas ja helvetti sijaitsevat? Jossain viidennessä ulottuvaisuudessa? Vai mielikuvituksessa?
Maan alla on planeetan rautasydän. Avaruutta taas riittää loputtomiin maailmankaikkeudessa.
Helvetti on maan alla ja taivas taivaankannen takana, suoraan Jerusalemista ylöspäin. Siellä Jahve istuu valtaistuimellaan ja seuraa maailman tapahtumia. Jeesus ja enkelit ovat siellä.
Tämänkö takia Israel ei ole toteuttanut avaruusohjelmaa? Raketit kopsahtaisivat taivaankanteen! Missähän on sen taivaankannen raja, mistä sitten pääsee avaruuteen? Taivaankannen piti erottaa ylä- ja alapuolisia vesiä. Missä tämä rajakohta on?
ei sadistit pääse taivaaseen vaan pakkohoitoon ja loppuelämäkseen
Helvetti on henkimaailmassa eikä tämä ole siksi tulimeri. Se on alhaisin sija henkimaailman hierarkiassa. Olet elossa koko ajan. Tai minä olen. Kuka tietää minne joutuu. Pääsee. Maallinen elämä ratkaisee.
Lennät päästen taivaaseen.
Jeesus
Minä menin pilvessä loppujen lopuksi pienen esiintymiskierrokseni jälkeen valituilleni.
sadisteja on kristityt eli nauttivat ateistien rääkkäyksestä 🤔