Persut ei matkusta ulkomaille

Koska siellä voisi nähdä niitä kauheita ulkomaalaisia.
14106
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

Mahtaa Tynkkysellä olla kamalaa Brysselissä. Ja Strasbourgissakin pitää käydä.

Äänestä
  • Tynkky levittä mustan makkaran ilosanomaa Euroopassa.

    Äänestä

  • Jos kansa maksaa verovaroista matkat niin sitten persu menee.

    Äänestä

Käy ne hakemassa halpaa kaljaa Tallinnasta.

Äänestä

Jaa no mitä sitten? Sul on ongelma itsesi kanssa

Äänestä

Persut eivät matkustele, koska se voisi avartaa maailmankuvaa, mikä on kauheinta mitä persu voi kuvitella. Persu on ylpeä siitä että on kasvanut tynnyrissä, eikä tiedä mistään yhtään mitään.

Äänestä
  • Onko sulla montakin persuunaa?

    Äänestä

Minusta Ranskaan , Saksaan, Ruotsiin on hienoa matkustaa, nähdäkseen maiden kulttuuria. En halua nähdä silloin monikulttuurisuushässäkkää, Vaan Maan Omaa kansaa ja kulttuuria.

Äänestä
  • EU-kansalaisiahan olemme.

    Äänestä

ahhahhöhhhyyööörrrgghhh... Se on Azov! AZOV! AZOOOOVVVV!!

PUTINISTINATSINISTIT ETUKENOON HYÖKKÄYKSEEN OTTAKAA NE AZOVIT KIINNI!!

Äänestä

Persuna yli 40 maata on kierretty, entistä vakuuttuneempi olen että useiden maiden kulttuuria ja kansaa ei pidä tuoda Suomeen.

Äänestä

Olen matkustellut jonkin verran ja siinä se juttu onkin, että nähdään eri kulttuureja heidän omissa maissaan, niin kuin Suomeakin tullaan katsomaan ulkomailta, ei tarvita mitään minikiinoja Suomeen tai muuallekaan.

Äänestä
  • Kulttuurit ovat sekoittuneet aina. Niin nytkin ja tulevaisuudessa. Suomalaisia ei enää sadan vuoden kuluttua montaakaan ole. Ihan normaali kehityskulku.

    EU on hyvä sulatusuuni, koska saa liikkua vapaasti, ja asettua sinne missä viihtyy parhaiten.

    Äänestä

  • Anonyymi00014 kirjoitti:

    Kulttuurit ovat sekoittuneet aina. Niin nytkin ja tulevaisuudessa. Suomalaisia ei enää sadan vuoden kuluttua montaakaan ole. Ihan normaali kehityskulku.

    EU on hyvä sulatusuuni, koska saa liikkua vapaasti, ja asettua sinne missä viihtyy parhaiten.

    Tuo sulatusuuni on niin väsynyt käsite, miten jenkeissä on yhteiselo sujunut. Valkoiset joilla mahdollisuus asuvat muurien takana ja mustilla, latinoilla, aasialaisilla omat asuinalueet.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Koska siellä voisi nähdä niitä kauheita ulkomaalaisia.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu