Ostitko venäläisen kausityöläisen poimimaa mansikkaa?

Anonyymi-ap

Suomeen on tullut marjatiloille 380 venäläistä kausityöntekijää etupäässä marjatiloille, eli mansikat poimitaan edelleen ainoan kuviteltavissa olevan hyökkäyssotaa käyvän vihollisvaltion ihmisillä.
Meillä huudetaan kitarisat roikkuen kuinka vihervasemmisto suosii venäläisiä. Totuus on kuitenkin se, että maakauppojen takan on ollut pelkästään oikeistoon ja kepuun kuuluvia maanomistajia, venäläisen työvoiman palkkaajat ovat myös samaa sakkia, jossa erityisesti Perussuomalaisten osuus on huomattava.
<Sitten meuhkataan jostain rajalaista kun itse tietoisesti raahataan tänne kansallisen turvallisuuden kannalta todella korkean riskitason ihmisiä. Näiden tänne tuotujen valvonnan kustannukset tulee velottaa niitä tänne haalineilta eikä muilta veronmaksajilta.
Itse en osta ainuttakaan marjaa näiltä maanpetokseen syyllistyviltä marjanviljelijöiltä, myykööt mansikkansa venäjälle.

5

210

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      En ole ostanut yhtään marjaa. Yrittäjät sanoo suomalaisten duunarien olevan niin huonoja, ettei niillä kannata teettää. No, minä olen niin huono, etten edes osta heidän tuotteitaan. Kerään itse metsästä marjani.

      • Anonyymi

        Muttet mansikka tai no jos varastat pellolta. Niin eipähän tarvitse veroja maksa :)


    • Anonyymi

      Täysin yliarvostettu klöntti koko mansikka. Syöttäkää sioille, jos suostuvat syömään.

    • Anonyymi

      En ostele muutenkaan ylihinnoiteltua vettä.Mansikkka on n 90 % vettä.

    • Anonyymi

      Kylläpä on hyvät mansikat tänä kesänä olipa kerääjä kuka tahansa!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu

      narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun
      Maailman menoa
      111
      4649
    2. Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois

      Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja
      Maailman menoa
      173
      4405
    3. Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?

      Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.
      Ikävä
      95
      1779
    4. Tylsille treffeille

      Hiljaisen ukon kans nuotiolle?
      Tunteet
      403
      1671
    5. HihhuIi-Päivi täpinöissään Viktorin tapaamisesta

      Eiköhän nyt kaikille ole vihdoin selvää kenen joukoissa tämäkin putinisti seisoo. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a
      Maailman menoa
      33
      1433
    6. Upeeta! Rauha tulee pian!

      Hieno suunnitelma ja se on toteutumassa alle kahdessa viikossa. Jihuu! Tätä on odotettukin, nyt se tulee! https://www.is
      Maailman menoa
      355
      1121
    7. Ensitreffit Matti ei vaikene enää - Rehellinen tilitys epäonnistuneesta suhteesta Elisaan

      Häntä pystyyn, Matti! Olet mahtava tyyppi ja varmasti “se oikea” löytyy vielä! Elisan kanssa ei nyt vaan sitten natsann
      Ensitreffit alttarilla
      6
      1119
    8. Mitä hyvää olet

      aiheuttanut kaivatullesi?
      Ikävä
      67
      989
    9. Minkä lempinimen olet

      antanut kaivatullesi?
      Ikävä
      58
      984
    10. Miksi et halua

      Seksiä sen kanssa jota rakastat? Vai ajatteletko että hän ei halua?
      Ikävä
      92
      948
    Aihe