Onkos jokin syy, Ukr, ei voi kerätä yritykselle, hän kerää tietty itselleen, veronmaksajat, kela elättää. Toki samaa pakolaisille, kaikille. Suomalaisia valvotaan, sääntöä piisaa. Miksei Kela, - työministeriö, kenelle kuuluukaan
valvonta, jahti, etsi esiin Kelan potilla pätsäilijät. Normi Suomalainen veronmaksajaihmeissään, että elätetään miljardeitta tätä massa, työhön ei saapatistaa, lepoa vaan. Herääkin kysymys onko virastot ihan hanurista, Jortsua lainaten sieltä ja syvältä.
Mustikka. Ukr, +50 tuhatta pomimiaan. Miksi lennättää Taikkuja , hiilijälki.
16
203
Vastaukset
- Anonyymi
2015 saapui KOK Orpon mamut, kulut reilusti yli 40 miljardia. Olisiko jo aika kysellä missä mene mamu. Mamu meneekin marjaan, yx vitun maku hakeeko vaikka kottikärryllä yhden mustikan päivässä, kun on metsässä.
- Anonyymi
:
________________ Siksi Tarvitaan Ulkolaisia Poimijoita, kun ;
MyrkynVihreät ja ÄäriVasemmistolaiset ja SDP:läiset - EI POIMI MARJOJA !
Nuo - KURJAT-SURKIMUKSET - Makaa Sohvalla ja Kittaa Vain KALJAA !
- - - Ja NOSTAA - SOSSUN-Luukulta Rahaa ja Taas Lisää KALJAA !
:- Anonyymi
Miksi unohdit mamut, Ukranalaiset ja kaikki loputkin ulkomaan elätit.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Miksi unohdit mamut, Ukranalaiset ja kaikki loputkin ulkomaan elätit.
Koska Kaikki Tietää - että Ei Ne POIMI !
- Anonyymi
300000 suomalaista työtöntä. Marjamettään ja risusavottaan ja rajaa valvomaan mars mars.
- Anonyymi
Miksi Mamu patistaa Suomalaisia työhön, onko pelko, että Kelakultakortti hyytyy.
- Anonyymi
Marjastus opettaa Hautalan harmaaseen talouteen. Kela maksaa palkan.
- Anonyymi
Tällaista vajaapääpersuilua lukiessaan ei kyllä tiedä itkeäkö vai nauraa. Miksi ihmeessä kirjoittaminen on teille öyhöille noin älyttömän ylivoimaista?
- Anonyymi
Oletkin hyvä esimerkki, jatka , nauru on hyväksi.
- Anonyymi
Ei kaikista vaan ole metsään sillä se vaatii pitkäjänteisyyttä ja hyvää sietokykyä kun hirvikärpäset ja hyttyset käy kimppuun. Jos ei vielä osaa kulkea metsässä ei tiedä paikkoja niin laiha on sato poimijalla .
- Anonyymi
Miksi valitat MamuUkr, . Linja-auto vie, kulut pienet. Yksimarja tuotava punnitukseen päivässä. Rasittaako jo nyt. MamuUkr, onks jo jännää.
- Anonyymi
Todellakin on outoa. Ministerit neuvottelee asiasta, mistä on maalaisjärki kaukana. Thait. Suomi turvoksissa eri maalaisista siirtolaisista ja eri ammatin harjoittajista. Tunnen useita, he todellakin haluaisivat "tehdä työ, minä työ , tehdä.". Miksi ei sallita.
- Anonyymi
Kantasuomalaiset pitkäaikaistyöttömät metsiin pomimaan sienet ja marjat, muuten tuet pois.
- Anonyymi
Ukranalaiset ja mamut huolehtii Suomalaisista, liikuttava ele eläteiltä.
- Anonyymi
Minusta hän vaikuttaa mannelta.
- Anonyymi
Satonen saattaa saada muutakin, kuin mustikkaa, kun noin on innoissaan Thaikuista, nami, nami.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2304123Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1112603Miten löydän sinut
Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit382335Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla
Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?811416Vaikea tilanne
Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te1121362- 481159
- 761059
- 59933
- 45916
Emme koskaan keskustelleet kasvotusten syistä välirikollemme
Enkä voisi kertoa perimmäistä rehellistä syytä. Kerroin sinulle pintapuolisen ”paketin” ja otin tavallaan omalle vastuu58901