Gazan kaistaa hallitsevan Hamas-terrorijärjestön poliittinen johtaja Ismail Haniyeh on salamurhattu Iranin Teheranissa, Hamas ja Iranin vallankumouskaarti kertovat.
Hamasin lausunnossa Haniyehin kerrotaan kuolleen ”sionistien petollisessa rynnäkössä hänen asunnolleen”.
https://yle.fi/a/74-20102292
HAMASIN JOHTAJA SURMATTU
30
301
Vastaukset
- Anonyymi
Oliko sinulla oma mielipide, vai releoitko vain uutisen tänne?
- Anonyymi
Ei tarvitse enää gazalaisten maksaa vuokraa siitä asunnosta, miten lienee Qatarissa
- Anonyymi
Terroristi koki terroristin kohtalon.
Näin sen pitääkin mennä. - Anonyymi
Haniyeh oli vastuussa 1 200 ihmisen murhasta ja noin 250 ihmisen sieppauksesta viime vuonna. Tuhma, tuhma poika.
- Anonyymi
On myös osa vastuussa gazan uhreista.
- Anonyymi
Nirri pois, nirri pois vaan!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Nirri pois, nirri pois vaan!
Oli kuulemma jätkän pää leikkautunut irti kokonaan kun teräksinen tiskipöydän kansi oli viiltänyt kaulan.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Nirri pois, nirri pois vaan!
Toisessa maailmansodassa oli useita tapauksia, joissa kostoksi surmattiin panttivankeja. Toivottavasti Hamas ei nyt lähde samalle tielle.
- Anonyymi
Netanyahu on. Jokainen on bibin uhri.
- Anonyymi
Israelin pitäisi jatkaa näiden ulkomailla piilottelevien terroristien jahtaamista entistä aktiivisemmin ja tehokkaammin.
- Anonyymi
https://x.com/i/status/1818705985847824494
dididi
- Anonyymi
Israel tekee kaikkensa saadakseen aikaan laajamittaisen sodan lähi-idässä.
- Anonyymi
Ei tee. Se vain pitää huolen siitä, että koko ajan kuohuu sopivasti. Iran on sekaisin eikä hyökkää. Israel vain kukkoilee.
- Anonyymi
Yle : n toimittaja taas propagoi A - studiossa. A - studiossa vieraana ja tilanteen analysoijana ollut Ylen oma toimittaja Pertti Pesonen kommentoi tuossa lähetyksessä, että Ismail Haniyeh oli Hamasin poliittinen johtaja ja Pesonen antoi ymmärtää ,että Haniyehilla ei ollut mitään tekemistä Hamasin hyökkäyksessä Israeliin 2022 syksyllä.
Kun tälläistä kuulee Ylen A - studiossa , niin usko tässä sitten Yleen tasapuolisena ja puolueettomana uutisoijana. - Anonyymi
Hyvä juttu!
- Anonyymi
Surullista. Ensin mies menetti lapsensa huhtikuussa Israelin pommittaessa siviilikohteita, Nyt antoi oman henkensä puolustaen oileutta omaan maahansa ja kulttuuriinsa. Suomalaisista valtaosa toimisi samoin, jos tämä maa vallattaisiin ja meitä sorrettaisiin. Terroristo tai vapaustaistelija, vain samoja. Kaikki toimisimme samoin.
- Anonyymi
Olet melkein oikeassa. Israelia palvovat helluntailaiset tosin liittyisivät miehittäviin venäläisiin ja osallistuisivat ilolla muiden suomalaisten listimiseen.
- Anonyymi
Tuossa ei ole muuta surullista kuin se , että miksi häntä ei tapettu aiemmin.
- Anonyymi
Karjala on miehitettyä aluetta tiedät kuka sitä miehittää miksi et pidä siitä meteliä. Sitä paitsi jordania on palestiinailvaltio 80% heistä on sitä terroristikanaa. Arabeilla on ihan tarpeeksi maata israelilla on vain 200 osa mitä arabeilla asuttakoon ne ja antakoon öljyrahaa asuntoihin.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tuossa ei ole muuta surullista kuin se , että miksi häntä ei tapettu aiemmin.
Hyvin sanottu!
- Anonyymi
Tämän säälin voit säästää.
Palestiinalaisia voi sääliä, mutta heidän johtajiaan ei tarvitse. He tietävät, mitä tekevät. Kuuluvat myös osaltaan niihin, jotka sortavat ja kiduttavat palestiinalaisia. - Anonyymi
En tiennytkään, että palestiina on valtio. Mitkä ovat kyseisen satu valtion rajat? Milloin mukamas sai itsenäisyyden. Israel taistelee hamasin terroristeja vastaan.
- Anonyymi
Valhettahan se ystävyys olikin. Iran tappoi sen itse saatanallisessa murhanhimossaan,
- Anonyymi
Onko Suomi tuominnut murhaiskun?
- Anonyymi
Muahahahaha.
Suomen puolustus on Israelissa kiinni. Mitä ikinä Israel tekee, me lauletaan ylistyslauluja hänen kunniakseen. Heil Israel!
- Anonyymi
Öljyrahoilla olisi aikapäiviä sitten tehty gazasta ja länsirannasta tehty singapore. Karjalaisetkin asutettiin eikä siitä mellakoita suomessa ollut. ihan oikein sille rättipäälle että tapettiin. hyvä israel is real
- Anonyymi
Just niin. Israel on ihanin, suurin ja mahtavin kaikista maailman maista aina! Heil Israel!
- Anonyymi
Israel, Israel über alles,
Über alles in der Welt,
Wenn es stets zu Schutz und Trutze
Brüderlich zusammenhält.
Von der Maas bis an die Memel,
Von der Etsch bis an den Belt,
|: Israel, Israel über alles,
Über alles in der Welt! :| - Anonyymi
Hamasin johtaja on nyt 39 neitsyen kanssa paratiisissa. 😂😂😂😂
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persujen VigeIius noIasi taas itsensä
Kun uhriutui vuonna 2024 (siis persujen "vahtivuorolla") Tampereella aloittaneen perheryhmäkodin toiminnasta. ”Leviää k752643Persut ei kestä heidän johtajistaan tehtyä huumoria
Laajalti tiedostettu tosiasia on, että autoritaariset johtajat ja erinäiset diktaattorit eivät kestä heidän kustannuksel522078Kuka omistaa entisen Veljeskodin?
Kenellä on varaa pitää hiljattain remontoitua rakennusta tyhjillään? Tehdäänkö siitä Suomen kallein kirpputori vai mikä102027Vasemmistoliitto peruisi sosiaaliturvan heikennykset
He palauttaisivat työttömyysturvan ja asumstuen suojaosat, eli saisi jälleen tienata 300 euroa kuukaudessa ilman tukien561763Jos voisit kysyä
Kaivatultasi vielä yhden kysymyksen, mikä se olisi? Aloitan: Mitä sinä halusit minusta?1531576Oli kiva nähdä sut
vaikkakin kaukaa ja nopeasti. Tiedän kyllä tasan tarkkaan missä mennään, joten anteeksi jos pilasin päiväsi, ei ollut mi241256Välillä kyllä naurattaakin tämä kahden aikuisen meininki
Se nyt on aivan selvä asia että kumpikin on päälakeensa myöten rakastunut, ja sinä se olet koko ajan ollutkin. 😘66944- 72943
Lamppu syttyi
Tiedätkö mitä mies, olen aivan yhtä rakastunut suhun. Kyllä. Koita jaksaa eiköhän me kohta nähdä ❤️68935Talk Show isäntä Jimmy Kimmel sai kenkää
Vasurina heitti sopimatonta läppää murhatusta Charlie Kirkistä tai oikeammin murhaajan poliittisesta taustasta ja kuinka119918