Ranskan motto

Vapaus, veljeys, tasa-arvo. Aitouskovien edustama ideologia ei tuohon sovi. Mutta huudella pitää.
1109
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Ranska itse ei näytä sopivan noihin kauniisiin sanoihin. Jumalatonta teeskentelyä vain kaikki tuonkin moton huutelu.

"Paikalla oli useita poliiseja, järjestyksenvalvojia ja linja-auto. Sinne nämä ihmiset pantiin kyytiin ja kuskattiin pois.

Se oli puhdistusoperaatio. Ja sitä Ranska on harrastanut jo tovin."

"Näkymä oli irvokas, kun vastapäisen siistin ravintolan terassilla ihmiset hörppivät juomiaan ja nauttivat lämpimästä kesäillasta.

Komean kaupungintalon seinustalla luki isoin kirjaimin vapaus, veljeys, tasa-arvo."

https://www.hs.fi/urheilu/art-2000010589632.html

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Vapaus, veljeys, tasa-arvo. Aitouskovien edustama ideologia ei tuohon sovi. Mutta huudella pitää.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu