Koirapilli ja rakkilauma

Persuihin soluttautunut kaverini vahvisti asian: Persuja on ohjeistettu puolueen taholta hyökkäämään YLEä vastaan kaikissa medioissa!
18402
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 18

Vanhimmat

Kyllä se tiedetään. Typerät persut.

Äänestä

Näkeehän tuon, että ylhäältä ohjeistetaan.

Kokkareiden otettua persuporukan halltukseen, näiden oli muututtava salonkikelpoisiksi.

Ensimmäinen ehto oli, että ulkomaalaistaustaisiin kohdistuvat rumat jutut loppuvat. Ne todellakin loppuivat, kuin nappista olisi painettu. Samaan aikaan persulauma alkoi haukkua työttömiä ja köyhiä. Selvästikin puolue-eliitti puhalsi koirapilliin.

Äänestä

Olen ajoittain soitellut vanhalle kaverilleni, joka persuilee maaseudulla.
Pääosin metsästyksen ja kalastuksen merkeissä, häppä on myös maistunut, joutomiehenä kun takuueläkkeellä oleilee.

Tällä hallituskaudella ollut vaikeampaa päästä yhteyteen, kun ei aina vastaa, ja jos vastaa, on sanailu seuraavanlaista.
"Öhhhhh??? ..................höhhhh, oota vähä.....oota...........................................-tsihhhhhh-
nooooooooooo-NIHH!..........

Ja samantapaista on kommunikointi yhä useammin, yhteisille kalareissuille ei enää kykene, kun pitäisi olla 2-3 päivää ottamatta, ennekuin kankkunen helpottaa.

Hiukan olen huolissani, kestääkö ukko enää hallituskauden loppuun...65v jo.......

Äänestä

Olipas typerä aloitus!! Totta tai ei, niin ei todellakaan tarvitse olla persu tajutakseen Ylen noudattavan vihervassareiden politiikkaa!! Sehän on kaiken kansan kuultavissa ja nähtävissä! Kuunnelkaa mistä asioista Yle uutisoi ja miten, sekä varsinkin se mistä eivät uutisoi lainkaan! Lisäksi nämä ajankohtaislähetykset ovat niin selviä em. politiikan noudattajia ettei niitä edes tarvitse erikseen mainita!! Todisteet on selvät kaikille!

Äänestä
  • Todisteet ovat selvät vain persujen harhoissa. Reaalimaailmassa suurin osa kansasta on erittäin tyytyväisiä YLEen ja luottavat siihen. Ylellä on vain persujen kannalta se ikävä puoli, että se vielä välillä uskaltaa suhtautua persuihin myös kriittisesti ja tekee sen faktoihin pohjautuen. Aika monet muut mediat persut ovat jo onnistuneet hiljentämään koirapillin puhalluksen ja maalituksen pelossa.
    Tästä syystä persut käyvät tätä pannukakuksi lässähtänyttä hyökkäysotaansa YLEä vastaan. Suurinta osaa kansasta ei kiinnosta teidän persujen harhat eivätkä ole kuulleetkaan tästä asiasta. Tulkaa persut pois harhoistanne tänne oikean maailman puolelle.

    Äänestä


  • Ylen poliittinen hallintoneuvosto on erotettava ja koko jengi vaihtoon.

    Äänestä

YLE on kuin jokin uskonnollinen yhteisö 🤣

Äänestä
  • Persut ja kokkelit vallanneet hallintoneuvoston.🤫🤫🤫

    Äänestä

Miksi persut vastustaa YLEä kun kuitenkin katsovat niitä 20 muuta mainoskanavaa?

Mikseivät suo kepulaisille Iltauutisia ja maakuntaohjelmia?
Onko liikaa pyydetty?

Äänestä
  • Persut eivät pysty alle 70 ÄO:lla Ylen ohjelmia seuraamaan, liian vaikeaa persulle?

    Äänestä

Atte Kalevakin on osa rakkilaumaa.

Äänestä
  • Armoton vihervasuri, ei uskoisi kokoomuslaiseksi:)))

    Äänestä

Russian Today on ainoa luotettava kanava. Perussuomalainen

Äänestä

Persut haluavat niitten omasta vale- jä vääristelymediasta PersuPravdasta valtakunnan suurimman median. Valheissaan se on jo suurin.

Äänestä

Tämä hyökkäys taitaa olla kiero juoni, koska Yle nostattaa kansallishenkeä näyttämällä sotakuvauksia ja venäjävastaisia ohjelmia. Juoni on siinä, että Yle on persujen ohjelmien esittäjä suurelta osin, eikä vasemmistolla ole siellä juurikaan sananvaltaa.
Ja muun ohjelmiston täyttää Suomen ruotsalaisen kansanpuolueen pohjoismaalaiset ohjelmat, jotka ovat levinneet kaikille ylen kanaville, ettei suomalaisia ohjelmia enää ole muita kuin nämä sotaohjelmat ja uutiset.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Persuihin soluttautunut kaverini vahvisti asian: Persuja on ohjeistettu puolueen taholta hyökkäämään YLEä vastaan kaikissa medioissa!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu