Luterilaiset eivät kuule Jumalan ääntä. Kuolleet eivät kuule Jumalan puhetta.
Raamattu ei sitten ole elävän Jumalan puhetta. Elävä Jumala puhuu omille lapsilleen suoraan kuin ihminen ihmiselle.
Jumala ei puhu lutkuille
13
178
Vastaukset
- Anonyymi
väljällä lutkulla ei tee mitään 🤣
- Anonyymi
Jos sinä kuulet ääniä niin tilaa aika lääkäriin.
- Anonyymi
Helluntaissa antimessias puhuu anna rahasi mulle rakastatko koiraasi enemmän kuin jumalaa anna se meille anna autosi meille PELASTUT kun annat talosi meille saat sitten taivaassa uuden.Anna vaatteesi meille kyllä Jumala uudet antaa.
- Anonyymi
Turha heilutella pusikoita asiansa itse ajaville.
- Anonyymi
ONNETON REPPANA. VIIMEISINÄ PÄIVINÄ JUMALA ON PUHUNUT POIKANSA JEESUKSEN KRISTUKSEN MESSIAAN KAUTTA. KAIKKI POLVET NOTKISTUU.
- Anonyymi
Loistava aloitus? Jo ennenkuin Maailman perustustakaan oli laskettu Jumala oli valinnut aloittajan herätysliikkeen jäsenet omikseen ja heillä pitääkin olla meistä tavallisista syntisistä ja kelvottomista ihmisistä erillään olevs joukko joka karttaa meitä ja pahuuttamme.
Onneksi meillä on Kirkko, jossa voimme kiittää Jumalaa saadessamme osamme Hänen Luomistyöstään ja nauttia meille annetusta elämästä sen hetken jonka saamme olla olemassa.
Aloittajaa kiitän, että hän muistuttaa meidän tavallisten kelvottomien ja syntisten olevan rikkaviljaa heidän hyvän viljan seassa.
Viljalajikkeethan Kylväjä on valinnut jo ennen kylvöä ja lajike ei voi muuttua toiseksi elonsa aikana.
Nautitaan siis elämästä se hetki jonka saamme täällä olla ja ollaan iloisia aloittajan sekä hänen joukkonsa hyväosaisuudesta.Niin mikäs tässä on ollessa kun aina tietää että piruntorjunta poppoita "johtaa" aloittajan kaltaiset huippuyksilöt. Hommahan silloin vähintäänkin hallussa ja siinä voi sitten yrittää sen oman pienen panoksensa antaa.
- Anonyymi
Tolkun.Ihminen kirjoitti:
Niin mikäs tässä on ollessa kun aina tietää että piruntorjunta poppoita "johtaa" aloittajan kaltaiset huippuyksilöt. Hommahan silloin vähintäänkin hallussa ja siinä voi sitten yrittää sen oman pienen panoksensa antaa.
Niin? Onhan se hienoa, miten aloittaja kerskaa hyväosaisuudellaan meille huonompiosaisille Jumalan tekemistä valinnoista.
Anonyymi kirjoitti:
Niin? Onhan se hienoa, miten aloittaja kerskaa hyväosaisuudellaan meille huonompiosaisille Jumalan tekemistä valinnoista.
No äänien kuuleminen ei ehkä vaikuta siltä.
- Anonyymi
Tolkun.Ihminen kirjoitti:
No äänien kuuleminen ei ehkä vaikuta siltä.
Niin? Jokaisen meistä pitää yrittää elämässämme eteenpäin niillä eväillä, jotka olemme matkaamme varten saaneet.
Oudoltahan se vaikuttaa, että Jumala äänellään ohjaisi aloittajaa kerskaamaan hyväosaisuudellaan meille tavallisille ihmisille.
Onneksi saamme vielä Kirkossa osallistua Jumalanpalveluksiin, ilman että Kaikkivaltias äänellään ohjaisi ohjaisi suhtautumaan lähimmäisiimme aloittajan esittämällä tavalla.
Nathalie juoksi eilen Ranskassa hienon juoksun, tuntui hyvältä nähdä sellaista juoksua
suomalaiselta naiselta tuolla matkalla.
Toivotaan ettei aloittaja sielunveljineen saa parjauskampanjallaan Kirkkoa luopumaan nykysuunnastaan ihmisyyden hyväksymiseksi luonnollisena osana meidän jokaisen elämää.
- Anonyymi
Juu. Kyllähän se syvällisempää sekoamista vaatii.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hengenvaaralliset kiihdytysajot päättyivät karmealla tavalla, kilpailija kuoli
Onnettomuudesta on aloitettu selvitys. Tapahtuma keskeytettiin onnettomuuteen. Tapahtumaa tutkitaan paikan päällä yhtei1656084- 1471694
- 1131478
- 511250
Suureksi onneksesi on myönnettävä
Että olen nyt sitten mennyt rakastumaan sinuun. Ei tässä mitään, olen kärsivällinen ❤️43859Möykkähulluus vaati kuolonuhrin
Nuori elämä menettiin täysin turhaan tällä järjettömyydellä! Toivottavasti näitä ei enää koskaan nähdä Kauhavalla! 😢28824Älä mies pidä mua pettäjänä
En petä ketään. Älä mies ajattele niin. Anteeksi että ihastuin suhun varattuna. Pettänyt en ole koskaan ketään vaikka hu91785Reeniähororeeniä
Helvetillisen vaikeaa työskennellä hoitajana,kun ei kestä silmissään yhtään läskiä. Saati hoitaa sellaista. Mitä tehdä?5759- 41709
Tarvitsemme lisää maahanmuuttoa.
Väestö eläköityy, eli tarvitsemme lisää tekeviä käsiä ja veronmaksajia. Ainut ratkaisu löytyy maahanmuutosta. Nimenomaan218702