Lähes jokailtainen riesa Paimiossa, erityisesti viikonloppuisin. Järjetöntä pärinää ja pauketta pitävät mopot moottoripyörät ja autot terrorisoivat asumista ja kotirauhaa eri puolilla Paimiota. Poliisi ei puutu näihin mitenkään. Entisellä abc asemallakin kokoonnutaan laittomasti polttamaan kumia ja räjäyttelemään pakoputkia. Keskustassa samoin laittomia ja katsastuskelvottomia autoja ja mopoja revitetään ja metelöidään.
Onko niin että näihin pitää puuttua oman käden oikeudella kun mitään rajaa ei viranomaiset valvo eikä sanktioita tekijät saa ? Mikä tarkoitus poliisilla edes on, kun nämä rikolliset saavat vapaasti jatkaa toimiansa. Seuraava sanktioiden kohde olisi nämä vahingon ja töherrysten tekijät. Onko nämä henkilöt idioottivanhempien idioottilapsia ?
Onko niin että näihin pitää puuttua oman käden oikeudella kun mitään rajaa ei viranomaiset valvo eikä sanktioita tekijät saa ? Mikä tarkoitus poliisilla edes on, kun nämä rikolliset saavat vapaasti jatkaa toimiansa. Seuraava sanktioiden kohde olisi nämä vahingon ja töherrysten tekijät. Onko nämä henkilöt idioottivanhempien idioottilapsia ?
Vastaukset 12
Vanhimmat
toivottavasti kirjoittajalla ei ole lapsia hänhän on aivan hullu.
Puolusteletko niitä vajakkeja joita tosiaan paimiossa ( kin) sikiää ?
Kunnon sakot päristelijöille ja vinguttelijoille ja kortti poistetaan kokonaan. Peruskoulu ja autokoulu käytävä uudestaan !
Lapsenomaisuus on useimmiten harmitonta tässä kohtaa ei. Muistan lapsena kun polkupyörään piti laittaa joku jugurttipurkin suikale pyykkipojalla kiinni takahaarukkaan ja pinnat kun sitä räpätti niin tuli" hieno " ääni.
Joillakin tämä lapsuuden leikki jää päälle ja vielä aikuisenakin pitää moottoripyörän tai auton pakoputkia sahailla että pitää erottuvaa ääntä. Useimmilla tämä jää lapsuuden leikiksi ja järjen lisääntyessä se unohtuu kun alkaa oppia huomioimaan ja hahmottamaan muitakin asioita .
järjen lisääntyessä?sinähän vinkut ja vikiset kuin mielipuoli.
Taisi aloittajan kirjoitus osua pahastikin, voi voi sentään ... pääseekö nyt räkänokalta itku ?
hakeudu hoitoon vaikka luule kyllä että se on jo myöhäistä.
Hallitus voisi kieltää pärinän sillä konstilla, että säätävät pakkolaikiin perustuvan lain ja kieltävät fossiilista polttoainetta käyttävät mopot ja alitehoiset moottoripyörät.
Ajatte sitten tulevaisuudessa vain sähköllä.
Hoitoa ja vaikka sitten oppirahojen kautta saatua kokemusta ja tietoa sìitä että millä säännöillä vaikka ajoneuvoja kuuluu kuljettaa ja minkälainen sen kuuluu olla jotta se olisi tieliikennekelpoinen eikä aiheuttaisi vaaraa ja häiriötä muille asukkaille tai tiellä liikkujille.
Mikä idea on pystyttää nopeusvalvontatauluja näyttämään punaista naamaa, kun viidenkympin alueella ajat yli 40 km/h?
Naama muuttuu keltaiseksi jo, kun nopeus ylittää 30 km/h!
Saman huomannut. Ärsyttää mokoma punanenvilkkuva irvistys vaikka ajat vielä hyväksyttävää nopeutta.
Mutta aloittaja puhuu asiaa !
Punanaama: Ajat alinopeutta = olet tien tukkona!
Bmwaudimb alemmuuskompleksista kärsivän kommentti ?