Hyperkulutusjuhlat

Veron palutukset jysähtivät tänään tilille. Kun niihin vielä lisää ne
aikaisemmat säästöt sekä jemmarahat niin se mahdollistaa suorastaan hyperkulutusjuhlat ihan köyhällekin.
7277
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Tili suorastaan pursuilee niitä verottajan köyhälle palauttamia euroja.
Tänään satsasinkin heti kukkakaaliwingseihin ja ranskalaisiin sekä
tietysti kalapuikkoihin. Koko pelti noita kukkuroilleen niin riitti
hyvin naposteltavaa koko päiväksi. Juhlan kunniaksi vielä konjakkia.
Kyllä tuli makoisa olo ja ruokakin sulaa hyvin.

Äänestä

Laskujen maksun jälkeen jäi vielä ihan mukavasti rahaa muihin hankintoihin.
Sen verran muhkeat oli veronpalautukset kotitalousvähennyksen jälkeen.

Äänestä

Minulle ja vaimolleni palautusta yhteensä melkein 100€!

Äänestä

Suomalaiset ovat kyllä persaukinen kansa - ja maailman onnellisimpiakin muka vielä - noh maailman naiiveimpia, sinisilmäisimpiä ja nenästä vedettävimpiä ts. tyhmiä. Siinä lyhyt kuvaus suomen kansasta.

Äänestä
  • Ja kateellisimpia&pahansuopia ja ahneimpia.

    Äänestä

  • Itse olen poliittisesti neutraali ei minua kiinnosta sen enempää persujen kuin viherhyyppien politiikkakaan. Pitkän linjan tulonsiirtolaisena olen mieltä tuet ovat liian suuret. Nelisen sataa/kk hyväksyttävien menojen jälkeen silläkin pitäisi pärjätä suhteellisen hyvin. Ja jos ei pärjää niin yksilön oma asia. Nykyinen 587 räpylään+muut tuet täyspäivätyöttömälle on likipitäen loukkaus matalapalkkaisille tai pätkätyöläisille jolta vietiin suojaosa.

    Äänestä

Tänään mellastettiin mammuttimarkkinoilla ja vieläkin jäi veronpalutusrahaa
vaikka huomiseen Prismareissuun, kun hankitaan viikonlopun safkat.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Veron palutukset jysähtivät tänään tilille. Kun niihin vielä lisää ne
aikaisemmat säästöt sekä jemmarahat niin se mahdollistaa suorastaan hyperkulutusjuhlat ihan köyhällekin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu