Peruskoulu pitää lakkauttaa

Koska minä en päässyt sitä läpi.

Persujonne
10111
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

No me muut päästiin, kuten myös tulevat sukupolvet pl. persut.

Äänestä

Kansakoulu takaisin 2030 !!!

Äänestä
  • Liian vaikeaa on niissäkin persuille. Elämänkoulu riittää.

    Äänestä

Putinin syytä kun et tajunnut. Aapisen syvimmästä sanomasta yhtään mitään.

Äänestä

Suomessa jokainen "pääsee".
Siellä Putlerin paratiisissa ei näköjään pääse.

Onneksi olkoon vasili.
Kun et osaa lukea, elämästäsi tulee taivaallinen.

Äänestä

Myöskin armeija pitäisi lakkauttaa kun en suorittanut sitä kuin mies t Bersu

Äänestä
  • Onhan meidän Putinilla jo armeija.

    Äänestä

Niin, sisäsiittoisuus on niin yleistä vasemmistopiireissä.

Äänestä

Ei kannata huolestua jostakin peruskoulusta. Politiikkaan vaan mukaan, ei siellä koulutodistuksia kysellä. Kansanedustajan paikka avautuu ilman turhia todistuksiakin.

Äänestä

Läpäsin nippa nappa. Voin kertoa ettei tuosta mitään hyötyä ole ollut vaikka peruskoulu on tullut läpi käytyä. Ihan ajan hukkaa koko paska.
Koulutusta arvostetaan ihan turhan paljon.

Käteisenä tuohon opetukseen kuluvan rahan mielluummin ottaisi kuin huonona opetuksena.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Koska minä en päässyt sitä läpi.

Persujonne

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu