Olympialaisten päättäjäisten televisiointi

Olisi muuten kiva katsoa, mutta selostuksesta jää taustamölyn takia kaksi kolmasosaa kuulematta.
Miten muilla, näin minun korvillani?
11260
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

selostus on täyttä kuraa, sama kaksikko kuin olympialaisten avajaisissa.

Äänestä

Karmeaa musiikkia.

Äänestä
  • Onneksi loppui, nyt saa jo selvää. Toki tuo jumputus on vieläkin liian kovalla, mitäänsanomatonta paskaa.

    Äänestä

  • Freed from desire, täyttä paskaa koko biisi.
    😡👎

    Äänestä

  • Anonyymi00006 kirjoitti:

    Freed from desire, täyttä paskaa koko biisi.
    😡👎

    Todella kuraa musiikkia oli....ihan kuin olisi ollut himoksella kuuntelemassa jotain paskaa.

    Äänestä

Pitäisi olla facekaveri Tapio Suominen selostamassa.
Kirjoitti keväällä, että tauti iski taas päälle. Toivoteltiin hänelle toipumisia ja rauhaa siihen. Eipä arvattu kuinka tulee käymään. 😢

Äänestä
  • Ei sitten säälinyt veturinkuljettajaa.

    Äänestä

Eivät näyttäneet lipunlaskua, kamera seilasi ties missä, mutta ei lipussa.

Äänestä

Lähetyksessä äänet olivat kyllä vähän surkeat, selostus hukkui liian kovaa kuuluvan taustamelun alle.

Äänestä

Eivät näyttäneet olympiatulen sammumista. Parit kymmenet kisat olen katsonut ja nämä ovat ainoat jossa tulen sammumista ei näytetty. Joku myrskylyhdyn puhallus ei ollut sitä.

Äänestä
  • Ei se kuumailmapallon tuli palanut koko aikana ollenkaan, vaan se sammutettiin heti avajaisten jälkeen.
    Tylsimmät päättäjäiset aikoihin. Avajaiset lähinnä fiasko, etenkin urheilijoille, jotka joutuivat seisomaan paikallaan kaatosateessa pääsemättä laivasta mihinkään. Perillä Eiffel tornin rannassa pällisteli sitten sekava lauma odotellen muiden saapumista, tietämättä mitä oikein tapahtuu.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Olisi muuten kiva katsoa, mutta selostuksesta jää taustamölyn takia kaksi kolmasosaa kuulematta.
Miten muilla, näin minun korvillani?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu