Kun kaikesta säästetään eikö kansanedustajien

pitäisi maksaa omat taksikulunsa,eikä ajella veronmaksajien piikkiin.
3145
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Tee toki kansalaisaloite, niin katsotaan kiinnostaako se ketään kansalaista ja mahtaako eduskunta päättää niin. 😂

Äänestä

Ainakin niillä olisi varaa maksaa ne itse. Pensahintapersu Peltokangaskin ajaa lyhyetkin matkat taksilla, vaikka kävellen ehtisi nopeammin ruuhka-aikaan ainakin. "Mä en oo tullut tänne käveleen", toteaa Peltokangas, kusi on noussut kulkukauppiaalla päähän.

Äänestä

pitäs kela asiakkaiden saada ilmaiset kelassa käynti kyydit , ei kun mitä vittua nehän on olleet sähköisiä jo iät ja ajat 🤣 kansanedustajat ovat menneisyyttä , joka katoaa 10v kuluessa 🤔 jokaiselle kansalaiselle oikeus äänestää asioista sähköisesti 🙂

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

pitäisi maksaa omat taksikulunsa,eikä ajella veronmaksajien piikkiin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu