Olikohan virhe muuttaa Vimpeliin?? Eräs perholainen sanoi ,että sisäänpäinlämpiävä. Onko joillekin ihmisille laitettu leima otsaan. Edelleen tietyt samat ihmiset ihmiset ei puhu eikä putkahda. Ihminen voi muuttua. Asenteet muuttuvat näköjään hitaasti.
Vastaukset 14
- Anonyymi
Joo läpiajokunta kun mennään Lappajärvelle tai Alajärvelle
- Anonyymi
Joo, varmaan perholainen on noin puhunut. 🙄
- Anonyymi
No jos vaihtoehtoina on Vimpeli, Perho tai Alajärvi, niin ehdottomasti Vimpeli!!👍👍👍
- Anonyymi
Kyllä Alajärvelle on meitä Perholaisia viime aikoina muuttanut varmasti enemmän kuin sinne Vimpeliin. Täällä on palvelut aivan eri luokkaa, myös harrastusmahdollisuuksia paljon enemmän kuin vimpelissä , myös nuoremmat asukkaat on alajärvellä ja tulevaisuutta.
- Anonyymi
Kyllähän tämä Vimpeli aika ankea paikka on.
- Anonyymi
Kukaan hullu täältä asuntoa osta.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kukaan hullu täältä asuntoa osta.
No onhan tämä varsin laaja pitäjä että kyllä täällä on tilaa olla mutta on tämä tietenkin sisäänlämpiävä paikka. Muutto kunnasta pois on kovaa mutta jos kiinnostaa niin onhan noita taloja myynnissä. Ihan hyviäkin löytyy.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kukaan hullu täältä asuntoa osta.
Ei ehkä osta mutta rakentaa. Kun viime valtuustonkokousta kuunteli, niin ei siellä eräs meinannut pöksyissään pysyä kun hekumoi että Jukkalan niemenkärki-tontteja ollaan käyty katsomassa ja niihin talot olisi ehkä talot suunnitteilla.
- Anonyymi
Sisäänpäinlämpiävä paikka jossa ei ole mitään muuta kuin pesäpallo. Jos et harrasta tai ole kiinnostunut niin olet meitä vastaan, tämä on se menttaliteetti täällä.
Parasta kunnassa on hyvä tie Alajärvelle, nyt voi jopa valita kahdesta vaihtoehdosta. - Anonyymi
Hulluhan se on joka täältä kämpän ostaa
- Anonyymi
Tiedän monta ihmistä, jotka ovat ulkopuolelta Vimpeliin muuttaneet, katselleet sitä menoa muutaman vuoden ja vähin äänin poistuneet. Jotkut harvat ovat sanoneet lähtiäisiksi mielipiteensä ja sitä vimpeliläiset muistelevat katkerina vielä vuosikymmenten päästäkin.
- Anonyymi
Joo näin on. Vimpeläiset ylpeilee sillä että ovat suoraan asioista puhuvia. Mutta annapa olla. Kun kuulee ittestä ikävän kommentin ja niille sanoo edes vähän saman mitan mukaan niin loukkaannutaan niin verisesti että. Kokemusta on. Kumma paikka myös siinä että äijät juoruilee kuin takavuosien elokuvien akat maitolaiturilla.
- Anonyymi
Usea pikkukunta on sisäänlämpiävä. Se on fakta. Perhossa on ihan samaa sisäänlämpiävyyttä uskontotwistillä. Taivaspaikkoja nämä oikeauskoiset jakaa. Vimpelistä on vuosisatojen aikana karissut savolaisuus eli lupsakkuus on kaukana.
- Anonyymi
Lappajärvellä ja Vimpelissä asiakasta tervehditään kaupassa, Alajärvellä katsotaan alta kulmain tympääntyneen näköisenä sanomatta sanaakaan.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 791501
Kai mua vähän
Masentaa tämä kaikki. Tämä koko meidän välinen juttu on niin vaikea… Voitaisiinko molemmat lopettaa tilanteen ruokkimine1391173Onko karhukanta jo liian iso? Lenkkeilijä kohtasi kontion juoksulenkillä
Rantasalmella lenkkeilijä kohtasi karhun. Kylällä karhun näkeminen on ollut tosi harvinaista. Onko karhukanta jo liian i117844Vanhat konkarit ulos Elämäni biisistä - Yle selittelee
Elämäni biisi starttaa taas tänä syksynä. Mukana on ripaus uutta, mutta poissa on iso osa vanhaa... Poissa ovat Markku21738S-ryhmän Israel-boikotti liiketalouden opintojen tapausesimerkkinä
Tätä S-ryhmän Israel-boikottitapausta käsitellään jo kauppakorkeakoulujen ja johtamiskorkeakoulujen esimerkeissä. Se ant29709Oot upea nainen, älä vähättele ittees
Ja tietojeni mukaan 2 muuta on susta kiinnostuneit mun lisäks. 👀41678Mitä tehdä kun rakastan yhtä ja olen rakastunut toiseen
Kamala tilanne. Voinko pitää molemmat? 😁67627Hyvä Kukkola! toitte tänne taas jotain uutta
Niin sitä pitää! Kehittää oikeasti tarjontaa. Nyt on maut kohdillaan! Käykäähän herkuttelemassa wingseillä ja siipiweikk69590Mitä vit,,tua!
Mikä hiivatin kommunistien teltta oli kirsikan nurkalla, olivat vähällä jäädä telttoinensa auton alle kun olivat sen kul28590Mies miksi moinen vetäytyminen?
1) Olit loukkaantunut tai suuttunut 2) Sulla oli toinen nainen 3) Luulit, etten halua jatkaa tutustumista 4) Vai joku52569