Olikohan virhe muuttaa Vimpeliin?? Eräs perholainen sanoi ,että sisäänpäinlämpiävä. Onko joillekin ihmisille laitettu leima otsaan. Edelleen tietyt samat ihmiset ihmiset ei puhu eikä putkahda. Ihminen voi muuttua. Asenteet muuttuvat näköjään hitaasti.
Asenne....
14
1327
Vastaukset
- Anonyymi
Joo läpiajokunta kun mennään Lappajärvelle tai Alajärvelle
- Anonyymi
Joo, varmaan perholainen on noin puhunut. 🙄
- Anonyymi
No jos vaihtoehtoina on Vimpeli, Perho tai Alajärvi, niin ehdottomasti Vimpeli!!👍👍👍
- Anonyymi
Kyllä Alajärvelle on meitä Perholaisia viime aikoina muuttanut varmasti enemmän kuin sinne Vimpeliin. Täällä on palvelut aivan eri luokkaa, myös harrastusmahdollisuuksia paljon enemmän kuin vimpelissä , myös nuoremmat asukkaat on alajärvellä ja tulevaisuutta.
- Anonyymi
Kyllähän tämä Vimpeli aika ankea paikka on.
- Anonyymi
Kukaan hullu täältä asuntoa osta.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kukaan hullu täältä asuntoa osta.
No onhan tämä varsin laaja pitäjä että kyllä täällä on tilaa olla mutta on tämä tietenkin sisäänlämpiävä paikka. Muutto kunnasta pois on kovaa mutta jos kiinnostaa niin onhan noita taloja myynnissä. Ihan hyviäkin löytyy.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kukaan hullu täältä asuntoa osta.
Ei ehkä osta mutta rakentaa. Kun viime valtuustonkokousta kuunteli, niin ei siellä eräs meinannut pöksyissään pysyä kun hekumoi että Jukkalan niemenkärki-tontteja ollaan käyty katsomassa ja niihin talot olisi ehkä talot suunnitteilla.
- Anonyymi
Sisäänpäinlämpiävä paikka jossa ei ole mitään muuta kuin pesäpallo. Jos et harrasta tai ole kiinnostunut niin olet meitä vastaan, tämä on se menttaliteetti täällä.
Parasta kunnassa on hyvä tie Alajärvelle, nyt voi jopa valita kahdesta vaihtoehdosta. - Anonyymi
Hulluhan se on joka täältä kämpän ostaa
- Anonyymi
Tiedän monta ihmistä, jotka ovat ulkopuolelta Vimpeliin muuttaneet, katselleet sitä menoa muutaman vuoden ja vähin äänin poistuneet. Jotkut harvat ovat sanoneet lähtiäisiksi mielipiteensä ja sitä vimpeliläiset muistelevat katkerina vielä vuosikymmenten päästäkin.
- Anonyymi
Joo näin on. Vimpeläiset ylpeilee sillä että ovat suoraan asioista puhuvia. Mutta annapa olla. Kun kuulee ittestä ikävän kommentin ja niille sanoo edes vähän saman mitan mukaan niin loukkaannutaan niin verisesti että. Kokemusta on. Kumma paikka myös siinä että äijät juoruilee kuin takavuosien elokuvien akat maitolaiturilla.
- Anonyymi
Usea pikkukunta on sisäänlämpiävä. Se on fakta. Perhossa on ihan samaa sisäänlämpiävyyttä uskontotwistillä. Taivaspaikkoja nämä oikeauskoiset jakaa. Vimpelistä on vuosisatojen aikana karissut savolaisuus eli lupsakkuus on kaukana.
- Anonyymi
Lappajärvellä ja Vimpelissä asiakasta tervehditään kaupassa, Alajärvellä katsotaan alta kulmain tympääntyneen näköisenä sanomatta sanaakaan.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 453893
Yritystuet 10 mrd. vuodessa, eli yrittäjäriski valtiolla kuten kommunismissa
Pelkästään Viking Linen viinanhakuristeilyitä sponsoroidaan 20 miljoonalla eurolla vuosittain. Dieselin verotukikin on03889Riikka on siis suomalaisille velkaa 84 mrd
Jos kauhukabinetti istuu vaalikauden loppuun. Keskimäärin yli 20 miljardia uutta velkaa rikkaiden veronalennuksiin jokai793262Luotathan siihen tunteeseen, joka välillämme on?
Uskothan myös, että se kestää tämän? Kaipaan sinua valtavasti. Vielä tehdään yhdessä tästä jotain ihmeellistä ja kaunist303055Sanna on suomalaisille siis velkaa 24 mrd euroa
Muistanette vielä kuinka Italian remonttirahoja perusteltiin sillä, että italialaiset ostaa suomalaisilta paidatkin pääl1632801En saa sua mielestäni vaikka tekisin mitä
Mikä tähän auttaa.. ei mikään. Edes aika. Kaivan sut kohta vaikka kivenkolosta että saan kysyä haluatko sinäkin💛142747- 252339
Onnettomuus
Hukkajärventiellä kolaroi lavetti ja henkilöauto. Uutista ei missään! Hys hys ollaanko hiljaa tästäkin?42110Kirjotan ikävää ulos
Haluaisin kuulla mitä ajattelet minusta. ihan mitä vaan mitä mietit. Voisit kertoa minulle, tai sitten kirjoittaisit run141778Sinä se vaan jaksat
Suosittelen lopettamaan hyvissä ajoin, tuo toimintas ei auta unohtamiseen. Jossain vaiheessa asia julkistuu enkä usko et231697