Seuraan A Studiota.
Vasemmistoliiton edustaja on pihalla kuin lumiukko.
Pitäisikö nyt jollain lainsäädännöllä lähettää heidät ideologia- valtioonsa Kuubaan tai Venäjälle?
Tiedustelu pitäisikö vasemmistoliiton kansanedustajat lähetää Kuubaan tai Venäjälle
24
326
Vastaukset
- Anonyymi
Pitäisi, siis näin lyhyesti.
- Anonyymi
Venäjä on diktatuuri, kuten natsivaltiot yleensäkin, joten kaltaisenne natsit pitäisi kai laittaa junaan ja itään.
- Anonyymi
Pohjois-koreaan
- Anonyymi
Se voitaisiin maksaa verovaroista. Pelkkä menolippu ja takaisinpaluu kielto.
- Anonyymi
Miksi vasemmistolaiset pitäisi Venäjälle lähettää kyllä ne olisi enemmän kotonaan yhdysvalloissa.
- Anonyymi
Persut ja Kokoomuslaiset sinne Kuubaan tai Venäjälle saa lähettää.
- Anonyymi
Persut on Suomen venäläisiä.
- Anonyymi
Persuthan ne ihannoi venäjän kaltaista autoritaarista hallintoa ja lehdistön vapauden rajoittamista.
- Anonyymi
((( PETOSJYTKY ))) Petturipurra petti sanansa täysin.
- Anonyymi
Harkinnan arvoinen asia.
- Anonyymi
Miksi joku vasemmistolainen haluaisi mennä venäjälle? Raha ja valta venäjällä määrää tahdin. Ei siellä mitään kommunismia eikä sosialismia ole, vaan Kokoomuslainen meininki pikemminkin.
- Anonyymi
Eipä nämä palstan idiootit tajua mistään mitään. Niille kun sanoo pesiskentällä, että ota koppi ja heittää niille pallon, niin mitäs ne tekee?
No nehän menee ja alkaa hinaan sitä pukukoppia himaansa. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Eipä nämä palstan idiootit tajua mistään mitään. Niille kun sanoo pesiskentällä, että ota koppi ja heittää niille pallon, niin mitäs ne tekee?
No nehän menee ja alkaa hinaan sitä pukukoppia himaansa.Heh, hyvin sanottu.
- Anonyymi
Eikös persujen euroedustaja leireillyt Putin-nuoriso leirillä? Oli oman kertomansa mukaan olevinaan salainen agentti Supolle. Siinäpä se Venäjän oikea ystävä. Koko puolue. Ano ym. Kuinkahan Ilmajoen senaattori ja hänen painiystävät.
- Anonyymi
Ano ei ole persujen porukassa enää. Ei ole ollut pitkään aikaan.
- Anonyymi
Liittyneet vihreisiin.
- Anonyymi
Petturipersut ovat Suomen russia. Rakastavat Venäjää ja Putinia. Yrittävät saada vastaavan fasismin Suomeenkin,
- Anonyymi
Perusidiootille jopa otsikon oikeinkirjoitus on mahdotonta 😂
- Anonyymi
Vasemmistoliiton ihannemaihin.
- Anonyymi
persut voi lähettää pohjois-koreaan
- Anonyymi00022
...
- Anonyymi00023
Tai ainakin autokyyti rajalle.
- Anonyymi00024
Kaikki Suomen perspersut pitäisi lähettää rakastamalleen venäjälle. Putin on ihanteensa ja Suomesta persut haluavat samanlaista diktatuuria ilman oppositiota, vapaita tiedotusvälineitä ja eri mieltä olevat voi pudottaa ikkunasta. Kaikki persut venäjälle, siellä rakas puolutoverinne Ano jo odottelee pakolaisena.
- Anonyymi00025
Aloittaja voisi tulla hakemaan lipun, niin ois yks pösilö vähemmän.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa
Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p546207Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa
Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su3335193Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut
samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien1604904Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?
Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal1394707Epäonnistunut "Tuppurais-operaatio" kaatoi Purran hallituksen
Persut yrittivät viimemetreillä häivyttää omaa täydellistä epäonnistumistaan syyttämällä opposition edustajaa nimettömil203940Ostaisitko sinä rempattavan asunnon Italiasta tai jostain muualta ulkomailta, mistä?
Ella Kanninen on tehnyt Italiassa asuntokaupat. Hän kertoo Instagramissa kierrelleensä viime kesänä Toscanassa katselema202446Jenni Alexandrova ja Toni Lähde ratkeavat liitoksistaan - Tällainen on uusperhe!
Radiojuontaja Jenni Alexandrova ja Diili-tuttu Toni Lähde ovat pariskunta, joka elää uusperhearkea. He ovat ostaneet uud32228Vähän fiksumpi Nimi kisa ? :=)
Kirjoita teidän etunimet allekkain. Jos nimissä on joku kirjain sama, poista se. Tee sama tarkistus kaikille kirjaimill241875- 731832
- 2221611