Me rehelliset suomalaiset emme ole tottuneet valheellisiin fake news uutisointeihin.
Mikä Suomessa on muuttunut kun siitä on tullut "maan tapa"?
Mikä Suomessa on muuttunut kun siitä on tullut "maan tapa"?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Valheista tulee pelkotiloja, valehtelevat sairastavat kohta skitsofreniaa?
Onko Venäjän vastaisen rajan sulkemisen sairaskertomuksessa maininta omien toimien ja valheiden skitsofreniasta?
Oudoksi on Suomi suomalaisille mennyt, seurataan hoomoilasena typeryyttä mikä nyt ympärillä vain kasvaa. Samaan aikaan maa on yksi heikoimmin menestyneistä koko Euroopassa. Milloin hallitus keskittyy oikeasti omien kansalaistensa hyvinvointiin ja keskeyttää manipuloinnin fake news toiminnallaan?
Palsternak on Suomen uusi Göbbels. Voiko valheita naapurista julkisesti lausunut toimia vielä valtionvirassa?
Nord Stream, Suomen ja Viron välinen kaasuputki, merialue.
KIOVAN AAVE HINAILI ANKKURIA MENNEN TULLEN, noukki naaraamansa kuparit ja myi ne Puolalaiselle romikselle.
Nord Stream oikeudenkäynti on alkanut Saksassa. Eipä varmaan Suomen mediaa kiinnosta koska nyt ei voi tehdä median mieleistä propagandaa putken rikkojista.
Ei myöskään ole pahemmin puheltu varjolaivojen ankkurien laahauksista, kun SUPO tutkimus paljasti, että Venäjä ei ollut niihinkään syyllinen. Taisi löytyä syy ukrainan kadonneisiin miljardeihin , joidenkin kapteeneitten pankkitileille ilmestynyt varmaankin pienet bonukset. Nyt SUPO n johto halutaan presidentin ja pääörkin alaisuuteen, ettei vain pääse vuotoja lehdistölle. On meillä tosi outo oikeusvaltio, kun Halla-Aho valitteli, että tämmöisiä vuotoja ikävä kyllä pääsee tapahtumaan. Kertoo siitä , että kansalaisille ei saisi totuus tulla esiin.
Naton propaganda on ilikkiää valehtelua alusta loppuun. Ja loppua ei vielä näy.
Kaksi kirjainta: EU