luiseva persus

Laihtuminen ja pelkästään juominen oikeastaan on aiheuttanut itselleni luisevan persuksen. Työtuolini tässä tietokeella on kovapintainen ja on oikein inha istua tässä. Pitää kai laittaa tyyny.

20

311

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Pultsari osta huomenna kaksi lihistä kolmella nakilla ja jätä waldemarlesti väliin.

      • Anonyymi

        Lihis pitää miehen tiellä.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Lihis pitää miehen tiellä.

        Krapulassa hyvää lihikset ja sokerillista limua kyytipojaksi ennenkuin jatkuu juopottelu. Verensokeria pitää korjailla ja ravintoakin saada että raato jaksaa viinaksia paremmin.


      • mulla on kanaa ja riisiä sekä pakastevihanneksia


      • Anonyymi kirjoitti:

        Krapulassa hyvää lihikset ja sokerillista limua kyytipojaksi ennenkuin jatkuu juopottelu. Verensokeria pitää korjailla ja ravintoakin saada että raato jaksaa viinaksia paremmin.

        juon ronkeloa eikä mitään lighttiii


    • Anonyymi

      Manasin kun melkein vuodessa collegehousut kulu puhki,en tiedä kuinka persettä tuollain hangannu,nyt pehmuste.Voihan materiaalikin toisaalta olla surkeeta.

      • materiaalien surkeus on surkeeta. halpaa eikä kestä kulutusta. mikään ei kestä ei edes rasva persuuksissa.


    • Anonyymi

      Savolaista äkkiväärän maistuvaista totesi savolaisuuno kuopiolaisen gayn raakamakkarasta vastamaalatulla matolavalla perähikiällä, savossa.

    • Anonyymi

      Mikä TYÖ?onko punaisen maidon mahdollisuuksista pohtiminen työtä?

    • Anonyymi

      Vaatteet esim farkut kuluvat pesukoneessa huimaa kyytiä.Huuhteluaineet ja liian korkea veden lämpötila vievät niistä elastaanisuuden -jouston.
      30 astetta riittää.Käärinliinat elikkäs lakanat sitten 90 astetta menosuuntaan kalliimmilla vehkeillä(myötäpäivään naisten vaatteet- yöpesulla miesten vastapäivään.
      Houkutinaineet ja muut vippaskonstit tekevät oikosulun koneeseen.
      Nyrkkipyykkiä jokaiselle niin kankaat kestää, ihon kanssa sama.

      t. lakanaviikkaaja suvusta (hankasalmi)

      • Anonyymi

        Joku marttojen tutkimus (kotitaloustutkimus) selvitti, että juuri
        vaatetuksen kulumisesta 75 % tapahtuu pesukoneessa ja vain
        25 % vaatetta käytettäessä.


      • Hyvä tietää. Nyrkkipyykkiä on täälläkin harrastettu ennen kuin sain pesukoneen. Farkukuni kuluvat haaroista ahkeran liikkumisen vuoksi. Kun ne on joustavat farkut. Ja harvemmin tulee farkkuja pestyä niin luulen näin.


      • Anonyymi

        Monissa vaatteissa on pesuohjeissa ettei linkousta.


    • Anonyymi

      Jos ei ole oikeaa ruokaa ja sairastuu. Niin pärssiis ei ole kovin edustava. Se on köyhän osa.

      • jos on oikein köyhä voi muuttua muodoltaan luurangoksi ihan konkreettisestikin.


    • Anonyymi

      Kannattaa aloittaa kuntosalitreenit, niin saa lihaa (lihasta) niiden luiden ympärille ja kaikin puolin vointi kohenee muutenkin.

      • Anonyymi

        Ei juurikaan auta, aloittaja on niin saita ettei halua ostaa ravintoa mikä edesauttaisi lihaskasvua ja muutenkin kunnossa pysymistä. Rahaa on vain riisikakkuihin, makarooniin, puolimätiin banaaneihin, lihiksiin ilman nakkeja ja viinaan.


      • 16 kilon kaffakuula löytyy kotoo ja lenkkeilen..tai lenkkeilin mutta piruun kaljan aiheuttama kihti vaivaa..tai luulen että se on sitä..

        Kirkas viina olis hyvä mutta kallista kun ei saa hirveästi panttii takas.. Aikanaan oli semmonen kotikuntosali ja ja auttoi asiaa protskuineen. Kaveri oli mukana etten jäänyt painojen alle... Sain massaa mutta nyt massa tuntuu hävinneen.. alavatsa pysyy koholla. No se varmaan johtuu tuosta oluesta. Paino on kyllä pudonnut sen 8 killoo


      • Anonyymi kirjoitti:

        Ei juurikaan auta, aloittaja on niin saita ettei halua ostaa ravintoa mikä edesauttaisi lihaskasvua ja muutenkin kunnossa pysymistä. Rahaa on vain riisikakkuihin, makarooniin, puolimätiin banaaneihin, lihiksiin ilman nakkeja ja viinaan.

        Kun olin varoissani ostin ja pakastin ruokaa. Söin tänään sen pakkasesta noin 400grammaa kanaa currykermalla ja riisillä sekä reilulla voilla. olisin voinut ottaa pakkasesta vihanneksiakin mutta ne nyt jäivät keittoon kun saan haukikalan huomenna.

        Minähän en riisikakkuja syö erehdyt henkilöstä. Lihiksissäkin pitää olla aina jotain eläinperäistä. en ole vegaaani.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Keitä täällä on??

      Kertokaa nimenne!! 🤔
      Ikävä
      110
      1064
    2. Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä

      Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait
      Ikävä
      82
      794
    3. Tuleeko Martinasta rouva Muhis

      Saako vihdoinkin ne haaveilemansa prinsessa häät Hajjin entinen Muhammad kanssa, 😂 yhteistä heillä on se, että molemmat
      Kotimaiset julkkisjuorut
      261
      580
    4. Nostetaanpas kissa pöydälle: Onko Kuhmossa työpaikkakiusaamista?

      Kuka uskaltaa puhua? Vai uskaltaako kukaan? Naisvaltaisella alalla on kuulemma Kuhmossa ruma tilanne. Mitä aikuiset ede
      Kuhmo
      15
      563
    5. Mitä hyvää

      Mitä hyvää hän on tuonut elämääsi?
      Ikävä
      65
      531
    6. Ei enää kauaa rakkaani

      Ensin minun pitää saatella narsistit oikeuden eteen ❤️
      Ikävä
      92
      499
    7. Oletko miettinyt sitä

      Että jos meidän persoonat ei sovi yhtään yhteen ;) No onneksi kumpikin on fiksu eikä halua toiselle mitään pahaa.
      Ikävä
      47
      491
    8. Miten näytät / näytit ihastumisesi hänelle?

      Toimiko, miten hän vastasi? vinkki5
      Ikävä
      26
      482
    9. Mökötätkö, kun jäit ilman vastausta?

      Vai mitä ajattelet...
      Ikävä
      47
      427
    10. Haluatko vain sitä

      Kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      30
      416
    Aihe