Kuartaneen hurjat vol.2

Anonyymi-ap

"Mikä Kuartaneen nuaria vaivaa? Hilluvat vaan S-marketilla raktoreineen ja mopoineen. Minun aikananni nuoret menivät pellolle töihin eivätkä hilluneet kylänraitilla päivät pitkät. Menisivät töihin eivätäkä elelisi isin ja äitin rahoilla"

-Setä64, 2015

Kuartaneen nuoriso on edelleenki ihan hanurista. Ihan vitun vammaisia näin melkein 9 vuotta jälkeenpäin todetakseni. Menkööt töihin. Raktoreilla koitetaan ajaa toisten yli ja poltetaan kummia ässän pihassa koska "mun mersu on KOVA". Kokoontukaa kylille, mutta älkää olko niin vitun vammaisia... Oikeestaa tää oli loukkaus vammaisia kohtaan. Teille ei ole edes termiä. Te ootte niin vitun vajakkeja.

-Setä64

p.s. ei ollut lähelläkään 64.

6

959

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Korkki kiinni

    • Anonyymi

      Eipä kummoista tullut vaikka siellä pellolla oli...

    • Anonyymi

      nyt ku rupeaa miettimää nii vittu me varmaan tienataan enemmän ku sinä😂

    • Anonyymi

      Ei oo edes munaa omalla nimellä laittaa

      • Anonyymi

        Terve Anonyymi, kiva nimi sinullakin.


    • Anonyymi

      Jep ja kaikki vetää sitä vapea mi kä saa tutulta turvalliselta ainii eipä kerrota

    Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä

      Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain
      Maailman menoa
      329
      12076
    2. Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?

      Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-
      Maailman menoa
      157
      11164
    3. Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin
      Maailman menoa
      277
      6516
    4. Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli

      Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.
      Maailman menoa
      250
      5311
    5. Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia

      Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom
      Maailman menoa
      182
      3768
    6. Pystyisitkö olla

      Kanssani kaiken sotkun jälkeen? Ainakaan tunteet ei ole loppuneet
      Ikävä
      174
      3588
    7. L/OVER ikuisesti minun

      Aivan järkyttävä sarja. Ei voi olla katsomatta, mutta tuo omat muistot mieleen. Näyttelijät näyttelevät turhankin hyvin
      Ikävä
      60
      2631
    8. Purra vaatii: Työvelvoite maahanmuuttajille ja kantasuomalaisille pitkäaikaistyöttömille

      Jos Perussuomalaiset ja Kokoomus ovat seuraavan hallituksen kaksi johtavaa puoluetta, on suomalaisille pitkäaikaistyöttö
      Perussuomalaiset
      117
      2089
    9. Mitä voisit miehenä tehdä?

      Suojellaksesi kaikkia naisia ja että heillä olisi juuri sinun käytöksen takia edes vähän turvallisempaa. Mitä miehenä
      Ikävä
      329
      2010
    10. Jyrki Linnankivi, Jyrki 69 - Goottirokkarista kirkonmieheksi Lappiin!

      Jyrki Linnankivi eli Jyrki 69 on The 69 Eyes -rockyhtyeen vokalisti. Lauluhommien lisäksi hän sanoittaa, säveltää ja sov
      Työ ja opiskelu
      13
      1884
    Aihe