Galaktika ostoskeskus

Ostoskeskus tuhottiin pommituksessa. Paljon kuolleita ja haavoittuneita ukrainalaisia.
Miksi siviilit ovat kohteena ?
Miksi ukrainalaiset tappavat siviilejä, omiaan.
5250
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Terroristin ase on aina ollut hyökkäys viattomien siviilien kimppuun koska muuten läski tummuisi.

Äänestä
  • Ei Ukrainan oli kandeennu hyökätä terroristisessa mielessä Saksan siviili-infraa vastaan.

    Terrorismia torjutaan nyt voimalla.

    Äänestä

Niin, toinen kohde oli lautta Mustalla Merellä. Ei sotilas- vaan siviililautta.

Äänestä

Kaasuputki terroristi piiiloutuvat taitavasti siviiliväestön keskuuteen. Joku nimetön ukro tiedustelun agentti oli nähnyt ostarilla myös paljon Hamasin huippu johtajia. 🤡😁

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Ostoskeskus tuhottiin pommituksessa. Paljon kuolleita ja haavoittuneita ukrainalaisia.
Miksi siviilit ovat kohteena ?
Miksi ukrainalaiset tappavat siviilejä, omiaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu