Espoossa kuoli toinen sähköpotkulautailija ja päälle ajanut pakeni!
Silti; Olin just fillarilla liikkeellä Hyvinkään keskustassa ja 2 kertaa meinas tulla lauta kylkeen! Toisessa laudassa 2 gimmaa ja toisessa nuori jäbä. Aivan olivat arjalaista porukkaa eli ei näitä onnettomuuksia mamuille kannata sälyttää!
Helvettiin koko sähkölaudat kuten Pariisi on tehnyt!
Sähköpaskalaudat
14
779
Vastaukset
- Anonyymi
Myös suurkaupunki Melbourne kieltää skuutit.
- Anonyymi
Hienoa, jos saadaan "pienkaupunki" Riihimäki vielä mukaan, alkaa maailmalla tapahtua!
- Anonyymi
Paennut henkilö,verkkarit jalassa,t-paita,tumma tukka, pituus 175,kuka se on!no niimpä niin!
- Anonyymi
Nii, kyllähän tuon näkee sokee Reettakin.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Nii, kyllähän tuon näkee sokee Reettakin.
Se on se, mitä ei saa sanoa ääneen. Ne helvetin laudat pitää kieltää, ei tossa touhussa ole mitään järkeä.
- Anonyymi
Olisko matu?
- Anonyymi
Pituus 160 cm
- Anonyymi
Mihin katosivat kaupunkipyörät ne oli paljon parempia kuin nämä sähköpotkulaudat.
- Anonyymi
Useimmat skuuttilla ajelijat on matuja. Eivät jaksa kävellä, pulskia ja lyhyitä, näkee että joka paikkaan mennään skuutilla. Eivätkä osaa liikennesääntöjä.
- Anonyymi
Hyvinkää - Riihimäki radanvarsitiellä tuli vastaan enmmän skuutteja kuin rullaluistelijoita! Ehkä tuo näkyy vartaloissa jonkun vuoden päästä.
Myös puolimatkan kävely-/juoksulenkillä tuli pari skuuttia vastaan - siis metsäpolulla saatana sentään!
Pariisi kielsi skuutit ja myös Melbourne on ne kieltännyt! - Anonyymi
Muutaman vuoden aikana kun skuutit on olleet yleisempiä, tai kauanko tässä on mennyt jo? 4-5 vuotta varmaan, kuitenkin, tänä aikana olen itse joutunut vaaratilanteeseen tai nähnyt sellaisen skuuttikuskin takia yhteensä kolme kertaa, mutta kymmeniä kertoja vaaraa on aiheuttanut sikin sokin heitellyt laudat, pitäisi ymmärtää että pimeällä ne ovat pyöräilijälle mahdollisesti hengenvaarallisia esteitä. Järki käteen. Ihme ettei tässä enempää ruumiita tule. Itse omistetut skuutit mielestäni voi vaikka hyväksyä jos ne ei kulje kovaa. Niitä ei jätetä keskelle tietä.
- Anonyymi
Joka kerta kun näen sähköskuutin liikenteessä niin toivon että tyyppi vetää lipat. Ja voisiko vielä joku sähköskuutteja käyttävä vajakki kertoa että miksi ne pitää jättää aina keskelle jalkakäytävää?
- Anonyymi
Tulisi pirun moinen talvi, että loppuisi skuuttailut. Eilen nuorehko nainen lasketteli skuutilla läskit vain hyllyivät, ... huhhuh.
- Anonyymi
Katsellut itsekkin, että liikunta tekisi todella hyvää monelle lautailijalle. Rapakunnossa olevaa nuorisoa kasvamassa
.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille
Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.4733535Petteri Orpo on satusetä
Väittää että työllisyys on Suomessa samalla tasolla kuin hallituksen aloittaessa kesällä 2023. Fakta on, että työllisi292903SDP pelastaa uppoavan Suomen
2027 kun SDP voittaa ylivoimaisesti vaalit alkaa Suomen uusi raju syöksy kohti täystyöllisyyttä ja turvallisempaa yhteis1472724Kauppalehti - Törkeä skandaali paljastui: Espanja käytti EU-rahoja ihan muuhun kuin piti
Espanja on käyttänyt miljardeja euroja EU:n elpymisavustuksia eläkkeisiin ja sosiaalimenoihin – ja pyytää lisää. Espanj872185Jopa Espanjassa talous kasvaa, Purra vain irvistelee
Huomaa kuinka Purra on Suomen historian huonoin miniseteri, joka ei ole saanut aikaiseksi kuin tuhoa, Siis jopa vasemmis1882039- 1581984
Orpo ja Purra, käykää hakemassa oppia Espanjasta
Espanja on näyttänyt kuinka kova työttömyys nujerretaan ja saadaan maan talous palautettua nousu-uralle. Ei ole häpeä kä141924- 991754
Jääkiekon MM:t pitää siirtää MTV:ltä Ylelle
Persuille ikäviä uutisia taas. . Valtioneuvoston asetuksen mukaan MM-kisat kuuluvat kansallisesti merkittäviin tapahtumi491531Tsemii Pete ja Linda! Tässä tärkeät kellonajat Euroviisut-viikon ohjelmista tv:ssä!
Euroviisut järjestetään Wienissä Itävallassa 12.-16. toukokuuta. Tsemii Pete ja Linda kisaan! Vetäkää Suomelle voitto Li361460