https://yle.fi/a/74-20105370
"Pizzeria puolusteli toimintaansa vuosien aikana ilmenneillä väärinkäytöksillä ilman pahoitteluja. Näin ravintola perusteli somessa toimintaansa:
”Viimeinen pari viikkoa sitten kun meiltä huijattiin pizzaa. Asia ei siis liity rotuun vaan vaatetus tuntuu olevan se mikä ratkaisee. Ei tietoa mistä johtuu. Mitta tuli täällä päässä täyteen ja siksi tuli kielto että kansallispuvuissa ei sisälle. Tämä on täysin laillista eikä liity rasismiin millään lailla.”
Siis miten kotipizzasta voi huijata pizzaa.
Ei pizzaa edes luovuteta ennekuin on pizzan maksanut.
Ei siellä syödä ensin pizzaa, jonka jälkeen vasta maksetaan.
Eikä siellä ole pizzoja vitriinissä odottamassa, vaan jokainen pizza tehdään, kun pizzan on tilattu!
"Pizzeria puolusteli toimintaansa vuosien aikana ilmenneillä väärinkäytöksillä ilman pahoitteluja. Näin ravintola perusteli somessa toimintaansa:
”Viimeinen pari viikkoa sitten kun meiltä huijattiin pizzaa. Asia ei siis liity rotuun vaan vaatetus tuntuu olevan se mikä ratkaisee. Ei tietoa mistä johtuu. Mitta tuli täällä päässä täyteen ja siksi tuli kielto että kansallispuvuissa ei sisälle. Tämä on täysin laillista eikä liity rasismiin millään lailla.”
Siis miten kotipizzasta voi huijata pizzaa.
Ei pizzaa edes luovuteta ennekuin on pizzan maksanut.
Ei siellä syödä ensin pizzaa, jonka jälkeen vasta maksetaan.
Eikä siellä ole pizzoja vitriinissä odottamassa, vaan jokainen pizza tehdään, kun pizzan on tilattu!
Vastaukset 40
Vanhimmat
Tulipa kallis vesipullo Kotipizzalle, nauraa!
mustalaiset varasti juomat ?
olen jokus eri paikas ollu myymässä, yks akka jotenkin osasi vaatia ostokset ENNEN maksua ja alkoi syödä
piti mennä karhuamaan rahaa sitten
mikähän noita oli mutta rahat sain
..tää ei sis pizzeria ja ns kantaväestöä mutta vähä niinku alueen sisäpiiriä
no jos ne ei maksaisi, työntekijän palkasta vähennettäs
jälkeenpäin huomasin että siellä kai sama vaika heittäs linnuille sen pskan mitä ne myy roskaväelle.. :)
Ja viha markkinapalloja kohtaan vain lisääntyy…
Seuraavaksi kaapukansanryhmäläinen…
Vanhalla mersulla haettiin juoksupitsoja?
Rahtihameessa ollut tonnikalapizza haisee silakalta.
Oota kun isi pääsee linnasta niin sitten mennään ”ampumaradalle”…
Ja TAAS poliisi ettii LEIFFII..
Kaikki mannet ja kehitysmaamuslimit voisi lähettää, vaikka Unkariin…
"Romaninaisen 5-vuotias poika jäi ilman vettä Kotipizzassa: ”Äiti, onko minussa joku vikana?”"
Jos lapsi osaa esittää noin älykkäitä kysymyksiä niin kaippa ne osais esittää myös kysymyksen.
"Äiti, miksi sinä pukeudut kuin varasteleva mustalainen rahtihameeseen?"
Toi oli hyvä!
Onhan tuo aika selvä että jos "kansallispukuiset" tai vaikka punanaamaisten ihmisten paikallaolo saa maksavat asiakkaat vetäytymään pois niin eipä siinä yrittäjä voi muuta kuin evätä näiden sisänpääsy.
Mutta eihän silloin ole huijattu pizzaa ilmaiseksi kuten Kotipizza yritys kertoi.
Keksi hätävalheen...olis muutoin syyllistynyt rasismiin...
Voihan sen kansallispuvun jättää poiskin kaupassa asioinnin ajaksi. Käyttää vaikkapa tuulipukua.
"pari viikkoa sitten kun meiltä huijattiin pizzaa."
Miten Kotipizzasta voi varastaa pizzoja kun ne täytyy ensiksi maksaa?
Vai valehteleeko Kotipizza?
Puhelimella voi tilata pitsan kotiinkuljetuksella ja siivä venkuilla maksusta. Samoin jos menee noutamaan ennakkoon tilattua pitsaa, niin voi kehitellä kertomuksia maksusta.
Kotipizza ei luovuta pizzaa ennen maksua.
Ei riitä kotipizzan kertomus, meiltä varastettiin pizzoja...🤣🤣🤣
Eikös kotipizza ole varautunut tuollaiseen, että tilauksen yhteydessä on maksettava pizza, ennenkuin sitä aletaan tekemään ja tilaajalle kotiinkuljettamaan.
Luulisi sen nyt olevan päivänselvä asia tällaisella taloustilanteessa ja huijausten luvatussa maassa.
Jos haki jonkun toisen maksamat pitsat.
Romanit voisivat miettiä omaa käyttäytymistään, jos räksyttävät sekä käyttäytyvät pöljästi. Ovat kohtelunsa ansainneet. "Niin se metsä vastaa kun sinne huudetaan.."
Mutta kun vasta 500 vuotta kestänyt ”kotouttaminen” on vielä kesken….
Kotipizza tuossa valehteli, ei romanità.
Kotipizza: "pari viikkoa sitten kun meiltä huijattiin pizzaa."
Miten Kotipizzasta voi varastaa pizzoja kun ne täytyy ensiksi maksaa?
Vai valehteleeko Kotipizza?
Kotoutuminen on onnistunut hyvin. Maan ohjeet ja säännöt takaavat se, että hyvin voi elää ilman huolia mistään. Edes vaatetus ei aiheuta huolia, koska yhteiskunta auttaa siinäkin!
Nyt on tullut tueksi myös tämä taikasana "rasismi", sen avulla pääsee aina pälkähästä!
Kotipizza jäi kiinni rasismista ja yrittää peittää sen valehtelemalla.
Varsikin se äänekkään kailotuksen kanssa, miksi pitää ääntä korottaa, kun keskustelee.
Ei suomalaiset kailota, kun keskenään puhuvat.
Voiko paskempaa sakkia olla, kuin kehitysmaamuslimit ja mannet…
Mutta onhan se väärin että 10% kärsii siitä mitä 90% tekee…
Ei ilmaisen pitsan syöminen rikos ole. Raaka-aineet nolla euroa.
Oliko täytteenä ananasta?
Eiku Mannenasta tais olla täytteenä...
Pizzassa ei ole täytteitä, vaan päällisiä.
Täytteitä on kotelomaisissa leivonnaisissa, kuten kalakukko.
Kotipizzan pizzoissa on täytettä, että suurennuslasilla pitää hakea.
Jos on ananasta, niin varmaan sellanen puolikkaan ananas renkaan verran.
Joo ja hinta on korkea suhteessa täytteisiin, 10,90 pienestä määrästä täytteitä pizzassa :D Boikottiin koko KOTIPIZZA. TYI!
Mexicanan tilasin kuponkina toissa päivänä. Ihan siinä oli ananasta määräysten mukaisesti.
Pizza tilattu ja maksettu. Sen hakee joku toinen ja kohta tilaaja menee "hakemaan" sitä tilaamaansa pizzaa, mutta se onkin annettu jo jollekkin toiselle. Kaksi pizzaa yhden hinnalla. Tuon voivat keksiä vain mannet.
Jos olet ollut esim kaupassa töissä ymmärrät varsin hyvin Kotipizza yrittäjää. Lähtökohtaisesti kulmahousut tulevat vain ainoastaan varkaisiin. Hirveät mölyä ja hälinää, tavarat kanto telineeseen=hame.
Seinäjoki lienee Suomen rasistisin kunta.