HUS rahapulaan ratkaisu

Nostetaan sairaala maksut 150e päivä
Lääkäri maksut 100e niin
Ei olisi raha pulaa HUS sairaaloille sun muilla
5223
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Pitää katsoa keitä siellä hoidetaan !!! jos maailmanääristä tulee väkeä suomeen ilmaiseen hoitoon 🤔

Äänestä

afrikasta tuodaan lääkäreitä suomeen

Äänestä

Mites se Laakson sairaala. Riittääkö siihen miljaardi ? On niin turvallista ja laadukasta rakentamista. Ja ihanan kallista by allianssi. Konsulteille kunnon palkkiot.

Äänestä

Mehän maksetaan jo veroissa koko terveydenhuolto, sairaaloiden ylläpito
ja henkilökunnan palkat ym., mutta hallitus estää hoidon saamisen
siirtämällä niitä rahoja rikkaille.

Äänestä
  • Vastinetta emme saa maksamillemme veroille.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Nostetaan sairaala maksut 150e päivä
Lääkäri maksut 100e niin
Ei olisi raha pulaa HUS sairaaloille sun muilla

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu