https://keskustelu.suomi24.fi/t/18592387/oikeuden-mukaan-teon-motiivit-liittyivat-mustasukkaisuuteen-ja-kunniaan-
vai mitä espoolaiset?
Kerrassaan upeita irakilaiset miehet?
23
757
Vastaukset 23
- Anonyymi
huisaa lempeä
- Anonyymi
Kerrassaan upeita ovat irakilaiset naiset,
varsinkin ilman huntuja! - Anonyymi
Kerrassaan upeita ovat myös värilliset naiset yleensä!
- Anonyymi
Kyllä pitää täällä Pohjolassakin ymmärtää myös uskontoon liittyviä kunniajuttuja.
https://www.hs.fi/helsinki/art-2000010525879.html
Uskonnollinen kunnia ja sen kunnian vaaliminen ovat tärkeitä asioita asianosaisille.- Anonyymi
Ja pas##t, sanonko mitä. Tollaset Koraanin omavaltaiset "tulkitsemiset", kunniat ja "kunniat", joka koskee aina vain naista ja tyttöä, ei koskaan miestä !
Ja mitä te naiset näette noissa pienissä ja hintelissä muslimiukoissa, pystyykö ne suojelemaan itsekään kunniaanne vaikka stadin yössä ?
- Anonyymi
Imaamit Irakista pitää tulla suomen kirkkoihin puhumaan mitä tavoitteita Islamilla on?
eikö vain- Anonyymi
Suora yhteys kulttuurit ja juttua lehtiin
- Anonyymi
Imaamithan on saaneet opettaa "uskontoaan" /tulkintojaan peruskoululaisille nytkin. Kuka niitä tutkii ?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Imaamithan on saaneet opettaa "uskontoaan" /tulkintojaan peruskoululaisille nytkin. Kuka niitä tutkii ?
ruotsissa tuli islamkouluille loppu?
- Anonyymi
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/5d056f7b-c330-45a3-835c-d2047dee3906
parempi opus kuin koraani...- Anonyymi
hysss
- Anonyymi
suomeen on tullut nuoria miehiä pakoon ettei tarvitse sotia maansa puolesta. Täällä myös kokonaisia perheitä tänne pakoon työelämää ja velvollisuuksia. Miksi ei tulisi jos niin pääsee helpoiten? Makoilemalla kela ja sossutädit huolehtivat helposta elämästä. ei tarvitse hikoilla töitä tehden. on mukavaa... saa kelliä sängyssä ja kaikki hoituu. Ei mitään velvollisuuksia, ei opettele suomen kieltä ja monella alalla ei pysty jos ei suomen kieli hallussa, lainsäädännön ja kirjaamisten takia esim hoitajat . kyllä mietityttää iltavuoro sairaalassa jossa ulkolainen kielitaidoton hoitaja, kuurolla, sokealla, dementoituneella vanhuksella.
KAIKKI MAKSETAAN VAILLA HUOLIA JA TRVEYDENHOITO PELAA AINA PAREMMIN KUIN TAVIS SUOMALAISELLA.
Miljoonat otetaan suomalaisilta ja jätetään suomalaiset paitsi. Kiristetään veroja ja perusterveydenhoidon maksuja, lääkäriin ei pääse, soittoihin ei vastasoittoa tule. Ikäihmisien huolehtiminen jäänyt ja yksinäiset vanhukset vailla hoivaa.
meillä ei varaa HOITAA kun matut vie kaikki rahat. matujen tukirahoja nostettiin kun suomalaisilta poistetaan etuja ja lisää pitäävielä ottaa. maassa ulkomaalaisia opiskelijoita 40 tuhatta täydellä ylläpidolla, ei mitään työvelvollisuutta saatuaan todistuksenm voi jatkaa loisimistaan suomessa edelleen täydellä edulla.
kuntien alkessa 2025 vuoden alusta hoitamaan työllisyyttä niin kaikki jotka 101 päivää työllistymättä HEISTÄ ON MAKSETTAVA SAKKOJA 450 € PER PÄÄ VALTIOLLE. onkohan tasaarvoista kuinka matut ja mustalaiset velvoitetaan tekemään töitä. ukrainalaisia suomessa kolme vuotta saanut loisia ja mustalaisia vaills työpakkoa koko vuosisadan kun eivätole kotoutuneet suomeen.
kuntien rahatilanteet tulevat huonontumaan entisestään. - Anonyymi00016
66666666666666666666666666666
- Anonyymi00017
Mutta mutta. Hyvät suomalaiset.
Meidän täytyy olla avoimia.
Ymmärtää ja hyväksyä, erillaisia kulttuurillisia tekoja.
Suomalainen, älä umpioidu, ole kaikelle erillaisuudelle avoin.
Voit kokeilla myös itse, erillaisuutta.
Ole avoin :O) - Anonyymi00018
Työllisyys lisääntyy oikeuslaitoksissa.
- Anonyymi00019
Mikä laki kieltää oppimasta astrologiaa? Kuka määrää, että median on leimattava rikoksen tehnyt henkilön maan tai asuinalueen perusteella?
- Anonyymi00020
Trump opettaa Irania juuri ? Khomeini lukee tähtiä kohta....
- Anonyymi00021
Oliskohan aika lastata laiva.
- Anonyymi00022
Hysttrea
- Anonyymi00023
huumeet
- Anonyymi00025
Oslossa suurlähetystöön iskeneet miehet olivat kolme irakilais-taustaista veljestä.
- Anonyymi00026
Suomalaisten hyvätahtoisuus kostautuu vielä. Kaikki jotka ovat veroja maksaneet kärsivät tästä kaikesta. Kummallista, että nuoret, jotka kannattavat tilannetta eivät huomaa asiaa. Juuri heitä tämä tilanne tulee koskemaan kaikista eniten. Ei meitä jotka on jo eläkkeellä ja asiat suunnilleen hoidossa. Nuoret katsokaa peiliin ja ajatelkaa jotain muutakin kun tiktokkia. Esim teidän eläkkeet ovat käytetty silloin kun ehkä pääsette eläkkeelle, arvatkaa mihin ...... miettikää.
- Anonyymi00027
Juha Sipilä tykkäs näistä juu....kempeleen Imaami
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1141066
- 65993
Carunan hinnat
Yks proffa vauuttaa, ettei Caruna voi noin vain nostaa hintoja koska suomen laki kieltää, toinen proffa sanoo että Carun92763- 77743
- 41665
Kunnan päätie ja sen lähialueet
Arvon hyrynsalmelaiset. Tätä palstaa on näin Ukkohallan mökkiläisena ihan viihteellistä lukea. Milloin teitä ahdistaa la35641- 67604
Mikä sun kaivatussa on se miksi ihastuit
ja ikävöit? Eli se jokin asia, mikä aiheutti tunteen, että tuossa on sitä jotain? Meinasitko tehdä asialle jotain vai ka22572Toimittajat ulkomailta saapuivat eilen vaskiviikoille
Toimittajat lähtivät tutustumaan Lieksan yöelämään ja kultturitarjontaan. Kaikki yllättyivät kuinka aktiivista ja innoka27559Mitä luulet
Mitä luulet kaivattusi ajattelevan sonusta? Onko jotain mitä haluaisit oikaista hänelle?37498