maailmasta pääseminen tulee olemaan helpotus..

Anonyymi-ap

kattokaa nyt meidän ympärillä olevaa maailmaa.. meillä on esim oikeuslaitos joka antaa tuomioita niille jotka puolustaa kotiaan niiltä jotka olivat sinne ensin omin päin tunkeutuneet.

kaikki on niin periltä juuriltaan fuk up ettei sitä korjaa millään.. ainut selviytymiskeino on vain vältellä realiteetteja.. ja odottaa että pääsee pois täältä joku päivä

8

362

    Vastaukset 8

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Maailma on syvältä, samaa mieltä olen.

      Tässä eräänä päivänä mietin, miten pärjään, kun vanhenenkin ja tulen mitä luultavimmin sairastumaan muistisairauteen. Sitten päätin alkaa kiittää joka päivästä ja sanomaan itselleni: Elämä on ihanaa ja kaunista Jeesuksen kanssa.

      En minä sitä minään mantrana hoe, vaan syvennyn siihen sydämestäni. Jeesus ilmeisesti huomioi päätökseni, koska se on auttanut maailmantuskassani.

      Näillä edetään. Toivon sinullekin uutta voimaa ja elämäniloa!

      • Rukoile terveyttä myös muistillesi.


      • MrHyvis kirjoitti:

        Rukoile terveyttä myös muistillesi.

        Kiitos muistutuksesta, että saahan itselleenKIN pyytää. Mielessäni on sitten ollut liikaa heidät, jotka eivät osaa rukoilla mitenkään muuten kuin minä, minä, minulle sitä ja minulle tätä.
        Rukoilenpa nyt sitten oikein luvan kanssa omankin terveyteni puolesta.


      • IhanTuristinaTäällä kirjoitti:

        Kiitos muistutuksesta, että saahan itselleenKIN pyytää. Mielessäni on sitten ollut liikaa heidät, jotka eivät osaa rukoilla mitenkään muuten kuin minä, minä, minulle sitä ja minulle tätä.
        Rukoilenpa nyt sitten oikein luvan kanssa omankin terveyteni puolesta.

        Kyllä ..se kannattaa.


      • MrHyvis kirjoitti:

        Kyllä ..se kannattaa.

        Vielä parempi kun kaksi on yhdessä ja rukoilee terveytesi puolesta.


    • Anonyymi

      Kyllähän täältä pääsee pois koska vaan, joten ei sinulla pitäisi olla huolta asiasta.

      • Itsemurhalla saa itselleen ikuisen vahingon. Älä rohkaise sellaiseen ketään.


    • Anonyymi

      Jeesus tulee hakemaan omansa luokseen. Mutta ennen sitä, me uskovat julistamme Jeesusta ristiinnaulittuna pelastuksena jokaiselle joka uskoo.

      Se tulee olemaan ihmeellistä kun pääsee uuteen, taivaalliseen, ruumiiseen. Synti on silloin lopullisesti poissa meistä. Kaikki perimämme vaivat ja heikkoudet ovat poissa. Kaikki vammat ja kivut ja kaikki ahdistus ja suru ja murhe.


      1 Korinttolaiskirje 11:26
      "Sillä niin usein kuin te syötte tätä leipää ja juotte tämän maljan, te julistatte Herran kuolemaa, siihen asti kun hän tulee."

      Johanneksen evankeliumi 6:51
      "Minä olen se elävä leipä, joka on tullut alas taivaasta. Jos joku syö tätä leipää, hän elää iankaikkisesti. Ja se leipä, jonka minä annan, on minun lihani, maailman elämän puolesta."

      Johanneksen evankeliumi 6:53
      "Totisesti, totisesti minä sanon teille: ellette syö Ihmisen Pojan lihaa ja juo hänen vertansa, ei teillä ole elämää itsessänne. Joka syö minun lihani ja juo minun vereni, sillä on iankaikkinen elämä, ja minä herätän hänet viimeisenä päivänä."


      1 Tessalonikalaiskirje 4:16-18
      "Sillä itse Herra on tuleva alas taivaasta käskyhuudon, ylienkelin äänen ja Jumalan pasunan kuuluessa, ja Kristuksessa kuolleet nousevat ylös ensin; sitten meidät, jotka olemme elossa, jotka olemme jääneet tänne, temmataan yhdessä heidän kanssaan pilvissä Herraa vastaan yläilmoihin; ja niin me saamme aina olla Herran kanssa. Niin lohduttakaa siis toisianne näillä sanoilla."

      Tuo päivä on lähellä.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä haluaisit sanoa hänelle?

      Jos joskus kohtaatte?
      Ikävä
      149
      1545
    2. Mikä kaivatussasi

      on parasta?
      Ikävä
      90
      1318
    3. haluaisin paljastaa

      Kuka tämä :/ on
      Ikävä
      81
      806
    4. Hyvää yötä kaipaamalleni

      Vanhwmmalle naiselle, olet rakas❤️❤️
      Ikävä
      28
      747
    5. Taiteiden yö

      Kuhmon taiteiden yössä tapahtui. Tsat satss saaatts... Ja Sammon takoja... Tsat satss saaatts...
      Kuhmo
      11
      730
    6. Koska muru nähdään

      Kaksin?
      Ikävä
      45
      647
    7. Et vaan tajua

      Että rakastan sua
      Ikävä
      20
      609
    8. Olen jo oppinut tuntemaan

      sinun kirjoitustyylisi
      Ikävä
      47
      563
    9. Mikä kaivatussasi

      on pahinta?
      Tunteet
      46
      559
    10. Sinisilmäiselle tutulle miehelle

      Iltaisin ikävä pahenee ja olet usein mielessä. Toivon merkitseväni sinulle paljon. On ihan hirveän vaikeaa miettiä, mit
      Ikävä
      38
      529
    Aihe