Suomeen tulee pakolaisia

100 miljoonia 2030 luvulla! Jos olen tulkinnut muinaisia kirjoituksia oikein tai kun olen.
287
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

No mitä sillä on väliä kun eivät suomalaiset halua tehdä suomalaisia?

Meitä vaivaa lapsettomuus! Eikä mikään poliittinen taho halua puuttua asiaan. Meidän kaupungissa oli 1990 alussa 5000 alle 15v lasta! Nyt 1000.

Suomi kuihtuu ja näivettyy. Ihmiset kuvittelevat elävänsa ikuisesti, mutta ei onnistu.

Jos on aidosti suomalaisuudesta kiinnostunut, paistaisi nyt suomalaisuuteen.

Jos kaikki jatkuu näin ei suomalaisia ole enää 100 vuoden päästä.

Mitä tehdä isolla maalla ilman ihmisiä?

Jo nyt ihmismassan painopiste on Hämeenlinnan alapuolella.

Hävettää!!

Äänestä

Voi ottaa persuja pattiin.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

100 miljoonia 2030 luvulla! Jos olen tulkinnut muinaisia kirjoituksia oikein tai kun olen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu