Marsiin nyt, Pieris

Anonyymi-ap

Pieris darling

Mummoni osti minulle häämatkan kypsemmän iän retkelle, pinpanporaamiseen sopivaan paikkaan. Virgin Airlines (sorry, et taida olla virgin) myy toivottavasti edestakaista lentolippua Varissuo-Mars-Varissuo, täysi ylläpito, K-18, Hese muonittaa,
Eiköhän lähdetä poistamaan ongelmamme painottomaan tilaan. Sisäinen ilmankierto, kakkelmarjasi ovat UFOjen ongelma.

Mutta jos et halua tulla bylsityksi avaruudessa, niin siskosi varmasti haluavat. Ei se rupinaama läskiperse, mutta ne pari muuta kai haluaisivat. Voinhan hoidella nekin.

Avaruudessa kukaan ei kuole paskoihisi (vapaasti siteeraten svedupellejä).

Astro-kosmo-taiko-nautti Salis

2

189

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Pieris darling, ikävöin sinua täällä Air Pussin ohjaamossa kivikovana. Varissuon kiitotiet on jo hiekoitettu, nastarenkaat etupyörissä, pelastusliivini pamahti just, nyt tarttis lentoonlähtö hoitaa. Lennonjohdollinen (Eurocontrol) blokkiaika palaa kohta, SID-kartat viritetty, turpiinit suhisevat, vain juhlakalu Pieris puuttuu.
      Onko tämä joku morsiamen ryöstö tms. pelleily?

      Jos Pieristä ei löydy, nin mulla lorahtaa tanskalaisiin kalsareihin jarrutusjälkeä, häämatka jää tekemättä, mutta onneksi Pieriksen neitsyys ei ole uhattuna. Enää.

      Jos olet jossain THLn tahdonvastaisessa hoidossa virtaa ottamassa, nin tunnen pari ex-laskuvarjojääkäriä Utista, tulemme pelastamaan sinut, ja häämatkamme toteutuu.

      Mulla on kauhee ståndis.

      T: Lentoeversti Salis

      • Anonyymi

        Pieris Darling

        Et kai taas ole jossain hoopolassa virtaa ottamassa? Vai onko sinulla joku banaaninravistaja-salarakas? Uudet pipolääkkeet?

        Kannattaisi nyt ehkä lähteä unelmalomalle omalla Air Pussilla, mihin vaan. Jopa Saliksen kanssa. Onhan meillä sopimusavioliitto sossutätiesi kanssa.

        Jos et nyt käytä häämatkaetuasi, seuraava matkasi on Varissuolta fattaan Jopolla.

        Pieris darling, mulla rupee käpy palaan. Olen varannut hotellit Malediiveilta (tjsp, lentosuunnitelman mukaan), oma Air Pussi, yms.

        Kauhee ståndis häämatkaa odotellessa, ja Pierikseni vieraan miehen (?) kanssa jossain. Ehkäpä Tsernopyyli vie teidät hurmioon.

        Nih. Stana.

        T: Air Pussi pilot, lentoeversti Salis


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kiva kun SDP alkaa hallitsemaan Suomea

      Vanhat hyvät ajat taas palaavat ja kansa vaurastuu. Muistatteko vielä Sorsan aikakauden? Silloin Suomessa tehtiin jopa
      Maailman menoa
      132
      4369
    2. SDP:n lyhyt selviytymisopas

      1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p
      Maailman menoa
      76
      3645
    3. Keskisen kyläkaupassa Temun vaatteita myynnissä?

      Siis mitä? Miksi siis ei itse tilaisi Temusta samoja.
      Maailman menoa
      68
      2260
    4. SÄHKÖLASKU 1600 EUROA Ei tässä ole mitään järkeä

      https://www.is.fi/taloussanomat/art-2000011804443.html Kyllä täysin huijausta nämä sähkömarkkinat. Varsinkin pörssisähk
      Maailman menoa
      223
      1721
    5. Toivoisitko

      Toivoisitko, että kaivattusi olisi introvertimpi tai extrovertimpi? Itsenäinen tai tarvitsisi enemmän apua/sinua? Osoit
      Ikävä
      118
      1607
    6. Venäläiset varkaudessa

      Ja venäjä mieliset. Teitä kiinnostaa toisinajattelijat ja trafikista päätellen aika paljonkin. Kunhan aika koitaa tulee
      Varkaus
      247
      1136
    7. Lupajaoston esityslista

      Ilmoitus rakennusvalvonntaan luvattomasta rakentamisesta. esityslistan 6pykälä Kyse on kulttuuritalon rakentamisesta jo
      Pyhäjärvi
      49
      795
    8. Haluaisitko kaivattusi

      kanssa ensiksi seksiä ja sen jälkeen puhumista?
      Ikävä
      62
      746
    9. Jorma Uotinen UMK-juontajaksi! Mitä ajatuksia UMK-pesti herättää?

      Professori, laulaja, koreografi ja TTK-tuomari Jorma Uotinen, 75, on yksi tämän vuoden UMK-juontajista. Uotisen rinnall
      Euroviisut
      20
      736
    10. Unelmoitko asumisesta ja elämisestä tai lomasta Lapissa?

      Unelmoitko Lapista, ja ehkä voisit asua ja elääkin siellä? Lappi kiehtoo niin suomalaisia kuin ulkomaalaisiakin: lumi,
      Sinun unelmalomasi
      6
      725
    Aihe