kehitysmaa jonka pitäisi säästää enemmän ja laittaa ihmiset vastuusee omasta terveydestään ja tyhymyydestään. Luoja ei laiskoja elätä.
Suomi on taas Euroopan
Anonyymi-ap
7115
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Toopet päättäjät tämän maan ovat tuhonneet.
Sanoo eläkeläinen joka on täysin pihalla kaikesta nykymenosta. Luulet että työtä saa nykyäänkin yhtä helposti mitä 80-luvulla, sen kun vain käy kysymässä.
Kyllä töihin pääsee kun hieman tinkii kriteereistä ja ymmärrä ettei heti pääse huippupalkoille. Me aloitimme aikanaan vaatimattomista ja pienipalkkaisista töistä ja siitä sitten pääsimme eri reittejä parempiin ja rahakkaimpiin hommiin. Sama toimii nykyäänkin, mutta tyhmä jää työttömäksi kun ei osaamattomana päässyt heti ammattilaisen palkoille ja insinöörin paikalle.
Sinä et elä tätä päivää vaan mennyttä aikaa.
Minä rajoittaisin kantasuomalaisten elintilaa ja siirtäisin heitä itä-suomeen. On jo nähty että kantiksista ei ole tätä maata kehittämään, joten maahanmuuttajat saavat kehittää maata jatkossa.
Et taida olla perillä miten muissa Euroopan maissa sairaanhoito on halpaa tai jopa ilmaista.
Ja vastaanottaa kivikautisella tasolla olevia kehitysmaamuslemeja messevään täysihoitoon vailla mitään velvotteita.