Sehän on suuri satama- ja teollisuuskaupunki joka tuhoutui laajalti 2022 venäläisten vallatessa kaupungin.
Venäläiset tietävät että rauhan ehtona on mm. valloitettuja alueiden luovutus takaisin Ukrainalle Zelenskyin vaatimuksen mukaan.
Siispä he nyt korjaavat kaikki aiheuttamansa tuhot että kaupunki voidaan luovuttaa takaisin Ukrainalle entistä ehompana:
https://www.youtube.com/watch?v=ax64CfHsrhc
Ystävälliset venäläiset jälleenrakentavat Mariupolia.
8
192
Vastaukset
- Anonyymi
Jos se on olevinaan nyt muka venäjää ni pitäiskö ukrainaan tuhota se kun saavat sen eka rakennettua.
- Anonyymi
Kunhan sitten rakennettuaan rikkomansa poistuvat niin kaikki on hyvin.
- Anonyymi
Hyvä ja seuraavaksi Venäjä kunnostaa seka palauttaa Königsbergin Saksalle ja Vladivostokin Kiinalle ja Viipurin Suomelle.
Vikin aprillipäivä on myöhässä sillä nyt on ... mikä perskuten elokuuko nyt on menossa vaiko kenties lokakuu. - Anonyymi
Mitä järkeä on asua, muuttaa tai rakentaa sota-alueilla. Kohta se on samaa betonimurskaa, ellei osapuolet rauhoitu tai joku niistä. Huokaus.
- Anonyymi
Heh heh, Venäjä ei Mariupolista luovu eikä Ukrainalla ole sen puoleen tuon valtaamiseen enää mitään voimia, se on varmaa se!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Heh heh, Venäjä ei Mariupolista luovu eikä Ukrainalla ole sen puoleen tuon valtaamiseen enää mitään voimia, se on varmaa se!
Länsikään ei luovu.
Pakotteista.
:D
Luopuu kenties sitten aikanaan kun ne bileet Moskovassa Putin roikkuu vartaassa on ohitse, valtio on pilkkoutunut pienempiin itsenäisiin osiin jne.
- Anonyymi
Niin venäläisten pitää rakentaakin Mariupol uudestaan sillä hehän sen rikkoivat. Se korjaa joka rikkoo, paitsi jos olet kasakka ! Kasakat senkun vaan röhöstelevät Pattayan lomillansa yhtyen seksuaalisessa merkityksessä tyttöpoikiin sillä niinhan Mannerheimkin teki.
Onko Viki kenties Mannerheimin sukua kun on niin koviin kiinnostunut Pattayan "kulttuurimatkoista" ?- Anonyymi
Katoppas Persekäpästä.
Toistaa samaa vuodesta toiseen. Vaihda jo levyä toope.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 551226
Toivotko koskaan mies...
Että nähtäis ja aloitettais alusta, puhtaalta pöydältä tutustuminen. Olit oikeassa ei me kunnolla tunnettu. Olin hölmö.941216Tämän päivän puukotusuutinen
Epäillyn tuntomerkit? Nisti vai matu? Laittaisin betsit jälkimmäiselle.171060- 18925
Olisin valmis salaisiin tapaamisiin
Juuri sinun kanssasi mies. Olet saanut minun pääni pyörälle ja ajatukseni pyörimään ympärilläsi. Hittoon velvollisuudet45813Kyllä näin 45 vuotiaana miehenä pitää sanoo, että 40-50v naiset näyttää vanhoilta
Niin väsynyttä, silmäryppyä, harmaata hiusta jne jne113791Olisit voinut olla...
....ihan tavallinen ihminen, terve mieleltään ja kropaltaan, hyvä seuraihminen ja luotettava kumppani. Mutta ei, olit n64742- 14730
- 38619
YT skoda Transtech
Noin 200 saa potkut. Saksikäsipetturi ajoi suomen konkkaan ja tarkkikselle. Totaalinen Petosjytky..72613
