Jos Venäjä kohta romahtaa ?

Olisitko yllättynyt?

Olisitko vihainen Venäjän medialle?

Onko teille valehdeltu?

Uskoisitko vielä Venäjän mediaan?

Tulisiko romahdus yllätyksenä?
24248
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 24

Vanhimmat

Miksi se romahtaisi?

Äänestä
  • Olisit siis yllättynyt.
    Minäkin yllätyin aikoinaan, kun Neuvostoliitto romahti.

    Äänestä

Miksi Venäjä nyt luovuttaa alueitaan Kiinalle, onko tilanne noin paha?

Äänestä
  • Venäjä luovutti alueita myös Ukrainalle.
    Miksi ?

    Äänestä

  • Anonyymi00004 kirjoitti:

    Venäjä luovutti alueita myös Ukrainalle.
    Miksi ?

    Houkutti kokeneimmat sotilaat ja parhaat Natoaseet motitettavaksi? Samalla Ukrainan pääpuolustuslinja oheni?

    Äänestä

  • Anonyymi00005 kirjoitti:

    Houkutti kokeneimmat sotilaat ja parhaat Natoaseet motitettavaksi? Samalla Ukrainan pääpuolustuslinja oheni?

    Ryssä ei osaa tehdä motteja, menee niihin kyllä lahjakkaasti.

    Äänestä

  • Anonyymi00005 kirjoitti:

    Houkutti kokeneimmat sotilaat ja parhaat Natoaseet motitettavaksi? Samalla Ukrainan pääpuolustuslinja oheni?

    Ovatko ne venäläisten pihtiliikettä varten varatut joukot jossain piilossa vai mikä se on kun katkeamattomana virtana venäläisiä antautuu Ukrainalaisille?

    Äänestä

No mutta miksi se romahtaisi?

Äänestä
  • Eli olisit yllättynyt.

    Äänestä

Jälkikäteen moni sanoo, ettei ollut yllätys, aivan kuten jotku viisastelee neukkulan romahduksesta.

Äänestä

Luovuttaako Putin nyt Bryanskin alueen Ukrainalle ?
Kuuluuko nämä luovutukset Putinin nerokkaaseen suunnitelmaan.

Äänestä
  • Bryanskissa pitää myös järjestää kansanäänestys ja liittää sen alueet ylivoimaisen tuloksen perusteella Ukrainaan.

    Äänestä

Putinin nerokas erikoisoperaatio alkaa vähitellen saavuttaa huippunsa: maailman suurin motti. Koko Venäjä on muun maailman motissa. Kun Kiina ja Intia liittyvät kunnolla porukkaan, on motti jokseenkin valmis ja Putin pääsee ennätysten kirjaan.

Äänestä
  • Intian pääministeri Narendra Modi aloitti eilen historiallisen vierailunsa Puolassa ja Ukrainassa. Intia haluaa näyttää, että on voittajan puolella.

    Äänestä

Miten yhdellä maalla voi olla noin huono onni hallitsijoiden suhteen, kautta historian.
Putinkin on saanut maassaan enemmän tuhoa, kuin mikään ulkoinen valtio voisi kuvitella saavansa. Pahimmat tuhot ovat vielä edessä.

Äänestä
  • On se kyllä ihme, etteivät opi menneisyyden virheistä.

    Äänestä

Intoa asioiden korjaamiseen näyttää riittävän.
Miten Suomen asiat voivat olla näin raiteiltaan, kun tietoakin on yllin kyllin.

Äänestä

Ihmetyttää vain, että miksi tuossa aloituksessa on sana jos.

Äänestä

Miten ryssäntrolleille käy kun Venäjä romahtaa ?
Löytyykö töitä ?

Äänestä
  • -Haag odottaa.
    -Ei
    Ja aloittajan kysykyksiin 5xEI.

    Äänestä

Venäjän mediasta en tiedä. Kuulen ainoastaan Brittitiedustelun propagandan referaatteja ja niihin ei kyllä ole mitään luottamista. 😁

Äänestä

Yx Nato Tiltu oli niin pettynyt kun Venäjä ei romahdakaan Brititiedustelun lupauksista huolimatta, että uhkaa nyt ampua kaikki Suomalais siviilit. Pettymys purkautuu ja kanavoituu lsiviilien kautta.

Äänestä

AInaski eräs Nato Tiltu oli pettynyt siitä, että Naton Mandingo käytti voita anaalisession aikana eikä jyystö tuntunut siksi miltään tottuneen Nato Tiltun anaalin tertiääreissä.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Olisitko yllättynyt?

Olisitko vihainen Venäjän medialle?

Onko teille valehdeltu?

Uskoisitko vielä Venäjän mediaan?

Tulisiko romahdus yllätyksenä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu