Harris vakuutti tukeaan Israelille.
Hän sanoi, ettei israelilaisten pidä enää koskaan joutua kohtaamaan terrori-iskuja, jollaisen Hamas teki Israeliin viime lokakuussa.
Hän sanoi tukevansa ikuisesti Israelin oikeutta puolustaa itseään.
Demokraattien presidenttiehdokas sanoi, että Hamasin hallussa olevat loput panttivangit on vapautettava.
Hän sanoi, ettei israelilaisten pidä enää koskaan joutua kohtaamaan terrori-iskuja, jollaisen Hamas teki Israeliin viime lokakuussa.
Hän sanoi tukevansa ikuisesti Israelin oikeutta puolustaa itseään.
Demokraattien presidenttiehdokas sanoi, että Hamasin hallussa olevat loput panttivangit on vapautettava.
Vastaukset 9
Vanhimmat
"Israelilla ei ole hiljaa kenestä tulee Amerikan pressa"
Suora käännös armeniasta?
Hiljaa hyvä tulee.
Kamala on äärivassari joten pelkäänpä, että kalastelee vain juutalaisten ääniä. Heitähän on Amerikassa 7 miljoonaa 😼
Kamala on suurin piirten yhtä vassari kuin Stubb. Ja on kyllä kertonut kantansa, että Israelin on lopetettava joukkotuhonta Gazassa.
"Kamala on äärivassari joten pelkäänpä, että kalastelee vain juutalaisten ääniä. "
Ei tarvitse kalastella, sillä demokraatit ovat yhtä poikkeusta lukuunotta reilusti yli 50 % juutalaisten äänistä. Suurimmat juutalaismäärät ovat osavaltioissa, jotka tunnetusti ovat menneet demokraateille.
"Hän sanoi tukevansa ikuisesti Israelin oikeutta puolustaa itseään"
Oikeuttahan ei ole kukaan kiistänyt, halua puuttui heiltä itseltään.
Yhdysvallat muistuttaa muinaista Roomaa, tai vielä enemmän muinaista Persiaa, jota sen aikaiset siionistit käyttivät saadakseen paikan toiselle temppelilleen.
Ei ole maailma paljon 4000 vuodessakaan muuttunut.
Ei vaikutusta kuka ja ketä valitaan?
Harris voittaa. Katsokaa tubesta koko linjapuhe . Vakuuttavaa puhetta johon Trump ei koskaan pysty. Trump tulee ottamaan pahasti osumaa pieneen "egoonsa" väittelyissä joita tulee vähintään se kaksi ennen vaaleja. Siinä viimeistään tulee munaamaan itsensä niin totaalisesti että monet konservatiivi uskovaisetkin siirtyvät Harrisin taakse.
https://www.youtube.com/watch?v=Hpqpc90jeh4
Väittely tulee olemaan Donaldin heikko kohta. Suurena vaarana on ettei menetä täysin malttiaan jolloin paljastaa todellisen minänsä.