NWO eli uusi maailmanjärjestys

Anonyymi-ap

Mitä sinulle tulee mieleen tästä? Pelkäätkö uutta maailmanjärjestystä? Entä millainen haluaisit sen olevan?

Luulen, että jokainen saa luvan kertoa oman mielipiteensä tästä asiasta, kun yhteiskuntamme maapallolla tulee muuttumaan. Itse pohtinut esim. seuraavia:

- velat anteeksi? En tiedä onko tässä silti järkeä? Ja mitä tästä seuraisi?

- Sodat loppuvat, ja vain maapallon yhteiset puolustusvoimat pidetään yllä puolustamassa maailman rauhaa.

- Ihmisille toivon ymmärrystä luonnon tilasta ja toisten eliöiden ongelmista.

- Toivotaan, toivotaan, toivotaan, että joskus luomme toisenlaisen maan, että antaisimme kaiken, auttaisimme ystävää, ehkä kaukana se on mut toivo jää.

15

355

    Vastaukset 15

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Elämän esiintyminen muualla avaruudessa ja muukalaisten esiintyminen myös maapallolla tuodaan jokaisen ihmisenkin tietoon.

    • Anonyymi

      Tulevaisuudessa kaikilla pitäisi olla mahdollisuus katsella tähtiä :)

      • Anonyymi

        Miksei niitä ole jo nyt, minä ainakin näen niitä jokaisena kirkkaana iltana/yönä.


    • Anonyymi

      Jokaisella pitäisi olla mahdollisuus välittää toisista ja pitäisi olla mahdollista saada muilta välittämistä osakseen`? Annetaan kaikki anteeksi kaikille ja luodaan lapsillemme parempi maailma jossa elää tulevaisuudesssa.

    • Anonyymi

      Ei mitään uutta alla auringon ja menneeseen ei ole paluuta. Älkää ajatelko.

    • Anonyymi

      Maailmankaikkeus ilman rangaistuksia, voisiko sellainen toimia?

    • Anonyymi

      Oikeastaan se NWO ei tarkoita mitään vaan on vain pelkkä liikettä ylläpitävä agenda. Se on toki klubin juttuja mut näyttää etta muurarit on niitä jotka siitä eniten pitää mekkalaa. Ehkä ne uskoo siihen mut ne on itse kuitenkin vain pelkkiä näyttämön sätkynukkeja tietäen tai tietämättään.

      Toki on myös tää "the great reset" ja sitten se pandemia jonka yhteyteen myös sattui näitä isojeveljien puheita siitä jostain pienestä ikkunasta jonka aikana oli mahdollista resetoida jotain eli jokin vanha systeemi(kö). Vai mitä se sitten tarkoittikaan.

    • Anonyymi

      Ei huolta, Trump on markkinamiesten kanssa masinoinut sen NWO:n uuteen muotoon joka kelpaa jo kaikille.

      Tunnetaan nyt nimellä Project 2025.

    • Anonyymi

      Millaisen maailman te haluaisitte? Entä mitä ette halua tulevaisuuden maailmaan?

      Itseäni kiinnostaa eniten kontakti muihin avaruusolentoihin.

      • Anonyymi

        No jos vaikka minä välillä istuskelen mukavassa toimistossa ja kyttään ja naureskelen oman porukkani kanssa työläisille jotka olisivat tämän hetken toimistolaisia.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        No jos vaikka minä välillä istuskelen mukavassa toimistossa ja kyttään ja naureskelen oman porukkani kanssa työläisille jotka olisivat tämän hetken toimistolaisia.

        Keksisin kaikenlaista kiusaa ruumillisen työn tekijöille joku kiky voisi olla hauska ja sitten napsisin etuja pois ja lisäisin työtaakkaa asteittain.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Keksisin kaikenlaista kiusaa ruumillisen työn tekijöille joku kiky voisi olla hauska ja sitten napsisin etuja pois ja lisäisin työtaakkaa asteittain.

        Todellisuudessahan raha luodaan täysin tyhjästä jotenka kikystä ei ole mitään todellista hyötyä mutta kiusantekohan siinä onkin se pääasiallisin idea.


      • Anonyymi

        Mikä saa sut luulemaan että olet jollekin alienille muuta kuin lounas tai labrarotta/ameeba?


    • Anonyymi

      Tuo no sitä toiveajattelua, eli vanhan maailman unelmointia kaikesta hyvästä. NWO näyttäisi enemmänkin olevan sitä, että rikkaat rikastuvat ja nämä suvut pysyvät rikkaina ikuisesti ja nauttivat maapallomme parhaimmista puolista. Köyhät orjat ovat jatkossa vieläkin enemmän orjia pienillä palkoilla ja henkisesti murskattavana (esim. asiakaspalveluissa). Hienoa tavallaan että joku jaksaa tollasta toiveajattelua pitää yllä, mutta ihan selvät faktat on lyötävissä pöytään näissä asioissa joten avaa silmäsi ja kohtaa totuudet. Rikkaat, maapalloa johtavat tahot kyllä pitävät puolensa ja varmistavat asemansa. Ikuisesti.

      Ainut mitä voisin kuvitella, että nämä maapalloa johtavat rikkaat voisivat muuttaa on eläinten oikeudet. Sanoisin, että uskoa on siihen, että kaikki maailman ihmiset haluavat parantaa eläinten elämää.

    • Anonyymi

      NWO tunnetaan tällä hetkellä markkinamiesten nimellä Project 2025.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Naiset ymmärtävät ettei talous lähde nousuun

      Miten paljon järjellisempi olento nainen onkaan kuin tilastollisestikin paremmin tienaava mies. Kun kaikkialla puskuroid
      Maailman menoa
      128
      823
    2. En jaksa

      Enää pelleillä ja paljastan J naisen nimen. Se on Jonna ja hän ei koskaan, edes luultavasti ollut täällä. Silti piene
      Ikävä
      43
      609
    3. Minkälainen nainen

      Minkälainen kaipaamasi nainen on luonteeltaan? Kaikki hassun hauskat antava ja helppo on sallittuja, jos poikien on kovi
      Ikävä
      21
      548
    4. Jos meillä olisi yhteinen koti

      Niin haittaisiko sinua pitää se vähä tavaraisena? Ajattelin tänään että jos joskus asuttaisiin yhdessä ja haluaisit pal
      Ikävä
      50
      525
    5. Kissa eli kivuissa useita viikkoja

      Ei vienyt lääkäriin vaikka kissa parka maukui ja moni seuraajakin (minäkin) näin että kissa on sairas.
      Tuusniemi
      110
      513
    6. Yksi asia sen esti

      Etten antanut meille mahdollisuutta
      Ikävä
      36
      512
    7. Tuntuu pahalta meidän molempien puolesta

      Anteeksi, että olen tällainen pelkuri. En vaan usko rakkauteen enää miehen ja naisen välillä omalla kohdalla. Tiedän, et
      Ikävä
      33
      451
    8. Okei, eli olet rakastunut

      Hyvä sinä, niin minäkin.
      Ikävä
      37
      426
    9. Martinan mauton tyyli

      Voi hyvää päivää 🤣 nyt ollaan oltu Muhiksen kanssa Kultareservin avajaisissa suorat housut jalassa ja 500€ korsetti pää
      Kotimaiset julkkisjuorut
      111
      417
    10. Arvaako kukaan?

      "Humalojalla metalliromun keräyspaikalla on kulkenut pitkin kevättä ja kesää joku henkilö, joka on vienyt sieltä kymmeni
      Haapavesi
      21
      388
    Aihe