Ikuisuus hautapaikat eivät olekkaan ikuisia.

Ja nykyisin uusitaan 25 vuoden välein.
Uusia lepääjiä tulee kasapäin ennen kuin Jeesuksen myötä tapahtuu ylösnousuherääminen.

Vaikka hänestä on lupauksia yhä uudestaan aikaloppuineen ei mitään oikeasti ole tapahtunut.
Tapahtuuko koskaan ylösnousemusta kuolleille???
7165
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Toivorikkaat omaiset voivat uusia hautapaikat uuteen 25 vuotiskauteen taivaasta laskeutumista varten sotajoukkoineen Jeesus johdossa valkoisella ratsulla ratsastaen.

Äänestä
  • Jeesus tuli kerran ihmiseksi maan päälle. Messias jota juutalaiset ruoskitti kivitti sylki pilkkasi ja sama meno jatkuu.

    Äänestä

No eihän sieltä haudasta pääse ylösnousemaan, kun päälle haudataan jo uutta.

Äänestä

Tottakai myös ruumis nousee ylös koska ihminen on luotu myös ruumiilliseksi.

Äänestä

Riippuu aivan seurakunnasta.
Ikihauta / Sukuhauta.

Meillä on edelleen käytössä hauta,johonka on on ensimmäinen,
haudattu 1950.

https://postimg.cc/r0TCKg15

Äänestä

Sybagogien hautausmaat on useimmin erikseen kuin myös ortodoksikirkon ja muiden.

Äänestä

Jehovat keräsi miljoonat kuin zelenskyi causeskut ikään tyhmiltä että kun maailman loppu on nyt justiin anna rahasi meille.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Ja nykyisin uusitaan 25 vuoden välein.
Uusia lepääjiä tulee kasapäin ennen kuin Jeesuksen myötä tapahtuu ylösnousuherääminen.

Vaikka hänestä on lupauksia yhä uudestaan aikaloppuineen ei mitään oikeasti ole tapahtunut.
Tapahtuuko koskaan ylösnousemusta kuolleille???

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu