Ranska: Synagoga

Anonyymi-ap

12

389

    Vastaukset 12

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Epäiltyä tekijää etsitään yhä. Nimettömän viranomaislähteen mukaan valvonta­kameroissa näkyvä henkilö olisi heiluttanut Palestiinan lippua.

      Ranskan syyttäjät ovat avanneet asiasta terrorismitutkinnan ja asiaa tutkitaan mahdollisena terroritekona.

    • Anonyymi

      Odotellaan Saksan Solingenin jutusta lisää tietoa kuka mitä häh, onko mielenterveysvasemmistolainen vai ei. vai muuten vaan huumeissa hillunut.

    • Anonyymi

      Niin. Liehuu lippu ja mölinää kuuluu.

      • Anonyymi

        Suomessakin niitä antisemitistejä riittää, tälläkin palstalla sinisellä nikillä huseeraa kovaan ääneen sellainen hurskastelija.


    • Anonyymi

      Mikä siinä on, kun se lippu tuntuu olevan aina jonkun häslingin yhdeydessä esillä?

    • Anonyymi

      Raakku on syyllinen.

    • Anonyymi

      Free ...

      • Anonyymi

        ...n- m- r-word?


    • Anonyymi

      https://supo.fi/uhka-arvio
      Kansallinen terrorismin uhka-arvio 2024

      Terrorismin uhka Suomessa on neliportaisen asteikon tasolla kaksi eli kohonnut. Suomessa on todennäköisesti äärioikeistolaisia ja radikaali-islamistisia toimijoita, joilla on halu ja kyky väkivaltaisten iskujen tekemiseen. Todennäköisimmän uhkan aiheuttavat näiden ideologioiden yksittäiset kannattajat ja pienryhmät. Lyhyellä aikavälillä iskut ovat epätodennäköisiä.
      Suomessa on paljastunut äärioikeistolaisia terroristisia väkivaltahankkeita
      Radikaali-islamistisen terrorismin uhka säilynyt ennallaan Suomessa
      Muun terrorismin uhka on matala

      Äärivasemmiston muodostama terrorismin uhka Suomessa on matala, ja sen toiminta keskittyy Suomessa pääasiassa antifasistiseen aktivismiin sekä Kurdistanin työväenpuolueen (PKK) toiminnan tukemiseen. Äärivasemmistolainen toiminta on Suomessa pääasiassa väkivallatonta, kun taas väkivaltaa kannattava toiminta suuntautuu ensisijaisesti Suomen ulkopuolelle.

      PKK:n muodostama terrorismin uhka Suomessa on matala. PKK ja sen tukijat keskittyvät Suomessa erityisesti rahoituksen keräämiseen ja vaikuttamistoimintaan. PKK:n toiminta Lähi-idässä kohdistuu Turkkiin ja sitä edustaviin kohteisiin.
      Arvio Suomen terrorismitilanteen kehittymisestä lyhyellä aikavälillä

      Terrorismin uhka säilyy todennäköisesti tasolla kaksi eli kohonnut. Todennäköisimmän terrori-iskun uhkan Suomessa aiheuttavat äärioikeistolaista tai radikaali-islamistista ideologiaa kannattavat yksittäiset henkilöt tai pienryhmät. Merkittävin kyky väkivaltaan on todennäköisesti henkilöillä, joilla on aikaisempaa väkivaltataustaa.

      Verkkoympäristö mahdollistaa aatteiden omaksumisen monesta suunnasta eikä edellytä sitoutumista vain yhden organisaation toimintaan. Radikalisoituminen koskettaa Suomessa todennäköisesti lyhyellä aikavälillä myös yhä useammin alaikäisiä henkilöitä.

      Lyhennetty, koko versio sivustolla.

      Jännä että muille, myös Supolle, Suomessa on ainakin kolmelta taholta terrorismiuhkaa, Moktarille vain yhdeltä taholta. Eipä muista väliä.

    • Anonyymi

      Äänekkäitä nämä lipunheiluttajat.

    • Anonyymi

      eikö moktar gubta SDP uskalla omalla nimmarilla tulla esiin?

      oliko PS taas syyllinen?

    • Anonyymi

      Ei ole mitään "palestiinan valtiota". On vain rehenteleviä arabeja, muslimeita Israelia ympäröivistä maista.

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kysely : Juuri kukaan ei halua nykyisen hallituksen jatkavan

      Ylen kysely: Juuri kukaan ei halua nykyisen hallituksen jatkavan – eivät edes halli­tus­puolueiden omat kannattajat Kes
      Hallitus
      129
      1516
    2. Salaisuudet paljastuu

      Viimeiset hetket meneillään ottaa yhteyttä. Kertoa totuus ja selvittää asioita. Viimeiset hetket meneillään jos joku
      Ikävä
      143
      1358
    3. Kelan mukaan veronpalautukset ovat tuloa tuet lähti

      https://www.is.fi/taloussanomat/art-2000012225387.html Verohallinnon maksama veronpalautus tulee niille, jotka ovat mak
      Maailman menoa
      109
      834
    4. Sinkkujen tilanne kiinassa katastrofaalinen

      800 naista osallistui sinkkujen iltaan, paikalle saapui 0 miestä. Ei mahdollisuuksia, kun nainen on 38 -vuotias, ja
      Sinkut
      123
      799
    5. Mies, minkä tiedon juuri nyt haluaisit

      tietää hänestä, naisesta?
      Ikävä
      63
      730
    6. 53
      701
    7. Aloitan kiertotalouden

      Aloitin tänään kiertotalouden, ei mulla nyt oikeastaan muuta MOI
      Lieksa
      37
      571
    8. Minne katosi Sofian Jeff-rakas ystävä?

      Seiskalehden mukaan Jeffreytä ei ole näkynyt, kuin kesäkuussa maininta Sofian ommissassa insramissa. Onko jo tullut ero
      Kotimaiset julkkisjuorut
      144
      569
    9. Stubbin ylimielinen uho vie Suomea sotaan!!?

      https://m.youtube.com/watch?v=aQ3c540lm9o Miten voi olla että maamme presidentii toimii näin vastuuttomasti kuten hölöt
      Maailman menoa
      286
      529
    10. Kuka hukkui

      Kuka hukkui eilen kätkytniementiellä?
      Pyhäjärvi
      6
      525
    Aihe