https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000010651933.html
Palestiinan lippu heilunut.
Ranska: Synagoga
12
388
Vastaukset 12
- Anonyymi
Epäiltyä tekijää etsitään yhä. Nimettömän viranomaislähteen mukaan valvontakameroissa näkyvä henkilö olisi heiluttanut Palestiinan lippua.
Ranskan syyttäjät ovat avanneet asiasta terrorismitutkinnan ja asiaa tutkitaan mahdollisena terroritekona. - Anonyymi
Odotellaan Saksan Solingenin jutusta lisää tietoa kuka mitä häh, onko mielenterveysvasemmistolainen vai ei. vai muuten vaan huumeissa hillunut.
- Anonyymi
Niin. Liehuu lippu ja mölinää kuuluu.
- Anonyymi
Suomessakin niitä antisemitistejä riittää, tälläkin palstalla sinisellä nikillä huseeraa kovaan ääneen sellainen hurskastelija.
- Anonyymi
Mikä siinä on, kun se lippu tuntuu olevan aina jonkun häslingin yhdeydessä esillä?
- Anonyymi
Raakku on syyllinen.
- Anonyymi
Free ...
- Anonyymi
...n- m- r-word?
- Anonyymi
https://supo.fi/uhka-arvio
Kansallinen terrorismin uhka-arvio 2024
Terrorismin uhka Suomessa on neliportaisen asteikon tasolla kaksi eli kohonnut. Suomessa on todennäköisesti äärioikeistolaisia ja radikaali-islamistisia toimijoita, joilla on halu ja kyky väkivaltaisten iskujen tekemiseen. Todennäköisimmän uhkan aiheuttavat näiden ideologioiden yksittäiset kannattajat ja pienryhmät. Lyhyellä aikavälillä iskut ovat epätodennäköisiä.
Suomessa on paljastunut äärioikeistolaisia terroristisia väkivaltahankkeita
Radikaali-islamistisen terrorismin uhka säilynyt ennallaan Suomessa
Muun terrorismin uhka on matala
Äärivasemmiston muodostama terrorismin uhka Suomessa on matala, ja sen toiminta keskittyy Suomessa pääasiassa antifasistiseen aktivismiin sekä Kurdistanin työväenpuolueen (PKK) toiminnan tukemiseen. Äärivasemmistolainen toiminta on Suomessa pääasiassa väkivallatonta, kun taas väkivaltaa kannattava toiminta suuntautuu ensisijaisesti Suomen ulkopuolelle.
PKK:n muodostama terrorismin uhka Suomessa on matala. PKK ja sen tukijat keskittyvät Suomessa erityisesti rahoituksen keräämiseen ja vaikuttamistoimintaan. PKK:n toiminta Lähi-idässä kohdistuu Turkkiin ja sitä edustaviin kohteisiin.
Arvio Suomen terrorismitilanteen kehittymisestä lyhyellä aikavälillä
Terrorismin uhka säilyy todennäköisesti tasolla kaksi eli kohonnut. Todennäköisimmän terrori-iskun uhkan Suomessa aiheuttavat äärioikeistolaista tai radikaali-islamistista ideologiaa kannattavat yksittäiset henkilöt tai pienryhmät. Merkittävin kyky väkivaltaan on todennäköisesti henkilöillä, joilla on aikaisempaa väkivaltataustaa.
Verkkoympäristö mahdollistaa aatteiden omaksumisen monesta suunnasta eikä edellytä sitoutumista vain yhden organisaation toimintaan. Radikalisoituminen koskettaa Suomessa todennäköisesti lyhyellä aikavälillä myös yhä useammin alaikäisiä henkilöitä.
Lyhennetty, koko versio sivustolla.
Jännä että muille, myös Supolle, Suomessa on ainakin kolmelta taholta terrorismiuhkaa, Moktarille vain yhdeltä taholta. Eipä muista väliä. - Anonyymi
Äänekkäitä nämä lipunheiluttajat.
- Anonyymi
eikö moktar gubta SDP uskalla omalla nimmarilla tulla esiin?
oliko PS taas syyllinen? - Anonyymi
Ei ole mitään "palestiinan valtiota". On vain rehenteleviä arabeja, muslimeita Israelia ympäröivistä maista.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mulla on ikävä sua
Pakko se on myöntää, mulla on ikävä sua 🥺💔.. En kyllä haluaisi sitä myöntää kun tämä tilanne on niin hankala. Oon yri681957- 871563
- 931088
Koska tulet minulle näkyväksi
Koska astut piilostasi esiin? Miksi pysyttelet niin kaukana? Etkö voisi tulla päättämään tämän ikävöinnin? Saisin vihdoi48893Nainen, olet ihanin maan päällä
Ei ole toista. Olet ihanteellinen, kaikkien mittapuitteni täyttymys. Sisäinen kauneutesi sinetöi ulkoisen ja juuri se sa41850Poliis. Poliisi osoitti aseella Tampereella kun mies avasi oven
Poliisi Poliisi osoitti aseella Tampereella, kun mies avasi siviilipoliisiauton oven Mies kuvasi keskiviikkoiltana bus288834Mikä on mielestäsi keskustelupalstan tarkoitus?
Tuolla toisessa ketjussa kävi ilmi jotain minkä itse koen hieman hassuksi. Nykypäivänä yllättävän moni ilmeisesti kokee,263755- 57748
" Hae roolisi miljardien Pyhäjärveltä"?
Perjantain 14.8. viesti TV:ssä oli hätkähdyttävän todellista kuultavaa. Tähän on tultu. Pyhäjärvi- selvitykseen, tied110718- 39663