https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000010651933.html
Palestiinan lippu heilunut.
Ranska: Synagoga
12
268
Vastaukset
- Anonyymi
Epäiltyä tekijää etsitään yhä. Nimettömän viranomaislähteen mukaan valvontakameroissa näkyvä henkilö olisi heiluttanut Palestiinan lippua.
Ranskan syyttäjät ovat avanneet asiasta terrorismitutkinnan ja asiaa tutkitaan mahdollisena terroritekona. - Anonyymi
Odotellaan Saksan Solingenin jutusta lisää tietoa kuka mitä häh, onko mielenterveysvasemmistolainen vai ei. vai muuten vaan huumeissa hillunut.
- Anonyymi
Niin. Liehuu lippu ja mölinää kuuluu.
- Anonyymi
Suomessakin niitä antisemitistejä riittää, tälläkin palstalla sinisellä nikillä huseeraa kovaan ääneen sellainen hurskastelija.
- Anonyymi
Mikä siinä on, kun se lippu tuntuu olevan aina jonkun häslingin yhdeydessä esillä?
- Anonyymi
Raakku on syyllinen.
- Anonyymi
Free ...
- Anonyymi
...n- m- r-word?
- Anonyymi
https://supo.fi/uhka-arvio
Kansallinen terrorismin uhka-arvio 2024
Terrorismin uhka Suomessa on neliportaisen asteikon tasolla kaksi eli kohonnut. Suomessa on todennäköisesti äärioikeistolaisia ja radikaali-islamistisia toimijoita, joilla on halu ja kyky väkivaltaisten iskujen tekemiseen. Todennäköisimmän uhkan aiheuttavat näiden ideologioiden yksittäiset kannattajat ja pienryhmät. Lyhyellä aikavälillä iskut ovat epätodennäköisiä.
Suomessa on paljastunut äärioikeistolaisia terroristisia väkivaltahankkeita
Radikaali-islamistisen terrorismin uhka säilynyt ennallaan Suomessa
Muun terrorismin uhka on matala
Äärivasemmiston muodostama terrorismin uhka Suomessa on matala, ja sen toiminta keskittyy Suomessa pääasiassa antifasistiseen aktivismiin sekä Kurdistanin työväenpuolueen (PKK) toiminnan tukemiseen. Äärivasemmistolainen toiminta on Suomessa pääasiassa väkivallatonta, kun taas väkivaltaa kannattava toiminta suuntautuu ensisijaisesti Suomen ulkopuolelle.
PKK:n muodostama terrorismin uhka Suomessa on matala. PKK ja sen tukijat keskittyvät Suomessa erityisesti rahoituksen keräämiseen ja vaikuttamistoimintaan. PKK:n toiminta Lähi-idässä kohdistuu Turkkiin ja sitä edustaviin kohteisiin.
Arvio Suomen terrorismitilanteen kehittymisestä lyhyellä aikavälillä
Terrorismin uhka säilyy todennäköisesti tasolla kaksi eli kohonnut. Todennäköisimmän terrori-iskun uhkan Suomessa aiheuttavat äärioikeistolaista tai radikaali-islamistista ideologiaa kannattavat yksittäiset henkilöt tai pienryhmät. Merkittävin kyky väkivaltaan on todennäköisesti henkilöillä, joilla on aikaisempaa väkivaltataustaa.
Verkkoympäristö mahdollistaa aatteiden omaksumisen monesta suunnasta eikä edellytä sitoutumista vain yhden organisaation toimintaan. Radikalisoituminen koskettaa Suomessa todennäköisesti lyhyellä aikavälillä myös yhä useammin alaikäisiä henkilöitä.
Lyhennetty, koko versio sivustolla.
Jännä että muille, myös Supolle, Suomessa on ainakin kolmelta taholta terrorismiuhkaa, Moktarille vain yhdeltä taholta. Eipä muista väliä. - Anonyymi
Äänekkäitä nämä lipunheiluttajat.
- Anonyymi
eikö moktar gubta SDP uskalla omalla nimmarilla tulla esiin?
oliko PS taas syyllinen? - Anonyymi
Ei ole mitään "palestiinan valtiota". On vain rehenteleviä arabeja, muslimeita Israelia ympäröivistä maista.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p454970Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?1121560Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "481069- 131033
81-vuotias Frederik avoimena - Ei omasta mielestä kelpaa tästä syystä realityihin: "Veemäinen..."
Junttidiscon kuninkaana tunnettu Frederik, 81, on esiintymislavoilla suvereeni tekijä. Mies on viihdyttänyt ympäri Suome17977Muusikko yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan
Karu epäily: Muusikko, 32, yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan Oulussa. IS:n selvityksen perusteella miestä ei ole syy75940Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella8867Kulukusuunnat
Eikö kuhmolaiset iha oikiasti tiiä kumpi o vasen ja kumpi oikia? Tuolla ku liikennemerkissä näkyy nuolet ylös ja alas, v2822Tynkä Eläintarha ei ole enää visiitin väärti
Ähtärin MesiZoo on vajonnut alas. Näytillä olevien eläinten määrä on romahtanut lähemmäs -40%. Paikat ovat päässeet pah55742Junan alle
Kuka päätti tai yritti päättää päivänsä jäämällä junan alle ja aiheutti sen takia veturikuskille ja muille traumat..?27703