Ranska: Synagoga

Anonyymi-ap

12

180

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Epäiltyä tekijää etsitään yhä. Nimettömän viranomaislähteen mukaan valvonta­kameroissa näkyvä henkilö olisi heiluttanut Palestiinan lippua.

      Ranskan syyttäjät ovat avanneet asiasta terrorismitutkinnan ja asiaa tutkitaan mahdollisena terroritekona.

    • Anonyymi

      Odotellaan Saksan Solingenin jutusta lisää tietoa kuka mitä häh, onko mielenterveysvasemmistolainen vai ei. vai muuten vaan huumeissa hillunut.

    • Anonyymi

      Niin. Liehuu lippu ja mölinää kuuluu.

      • Anonyymi

        Suomessakin niitä antisemitistejä riittää, tälläkin palstalla sinisellä nikillä huseeraa kovaan ääneen sellainen hurskastelija.


    • Anonyymi

      Mikä siinä on, kun se lippu tuntuu olevan aina jonkun häslingin yhdeydessä esillä?

    • Anonyymi

      Raakku on syyllinen.

    • Anonyymi

      Free ...

      • Anonyymi

        ...n- m- r-word?


    • Anonyymi

      https://supo.fi/uhka-arvio
      Kansallinen terrorismin uhka-arvio 2024

      Terrorismin uhka Suomessa on neliportaisen asteikon tasolla kaksi eli kohonnut. Suomessa on todennäköisesti äärioikeistolaisia ja radikaali-islamistisia toimijoita, joilla on halu ja kyky väkivaltaisten iskujen tekemiseen. Todennäköisimmän uhkan aiheuttavat näiden ideologioiden yksittäiset kannattajat ja pienryhmät. Lyhyellä aikavälillä iskut ovat epätodennäköisiä.
      Suomessa on paljastunut äärioikeistolaisia terroristisia väkivaltahankkeita
      Radikaali-islamistisen terrorismin uhka säilynyt ennallaan Suomessa
      Muun terrorismin uhka on matala

      Äärivasemmiston muodostama terrorismin uhka Suomessa on matala, ja sen toiminta keskittyy Suomessa pääasiassa antifasistiseen aktivismiin sekä Kurdistanin työväenpuolueen (PKK) toiminnan tukemiseen. Äärivasemmistolainen toiminta on Suomessa pääasiassa väkivallatonta, kun taas väkivaltaa kannattava toiminta suuntautuu ensisijaisesti Suomen ulkopuolelle.

      PKK:n muodostama terrorismin uhka Suomessa on matala. PKK ja sen tukijat keskittyvät Suomessa erityisesti rahoituksen keräämiseen ja vaikuttamistoimintaan. PKK:n toiminta Lähi-idässä kohdistuu Turkkiin ja sitä edustaviin kohteisiin.
      Arvio Suomen terrorismitilanteen kehittymisestä lyhyellä aikavälillä

      Terrorismin uhka säilyy todennäköisesti tasolla kaksi eli kohonnut. Todennäköisimmän terrori-iskun uhkan Suomessa aiheuttavat äärioikeistolaista tai radikaali-islamistista ideologiaa kannattavat yksittäiset henkilöt tai pienryhmät. Merkittävin kyky väkivaltaan on todennäköisesti henkilöillä, joilla on aikaisempaa väkivaltataustaa.

      Verkkoympäristö mahdollistaa aatteiden omaksumisen monesta suunnasta eikä edellytä sitoutumista vain yhden organisaation toimintaan. Radikalisoituminen koskettaa Suomessa todennäköisesti lyhyellä aikavälillä myös yhä useammin alaikäisiä henkilöitä.

      Lyhennetty, koko versio sivustolla.

      Jännä että muille, myös Supolle, Suomessa on ainakin kolmelta taholta terrorismiuhkaa, Moktarille vain yhdeltä taholta. Eipä muista väliä.

    • Anonyymi

      Äänekkäitä nämä lipunheiluttajat.

    • Anonyymi

      eikö moktar gubta SDP uskalla omalla nimmarilla tulla esiin?

      oliko PS taas syyllinen?

    • Anonyymi

      Ei ole mitään "palestiinan valtiota". On vain rehenteleviä arabeja, muslimeita Israelia ympäröivistä maista.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

      kuka kaipaa ja ketä ?
      Ikävä
      93
      7568
    2. Pieni häivähdys sinusta

      Olet niin totinen
      Ikävä
      40
      3622
    3. Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle

      Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘
      Ikävä
      102
      1846
    4. Missä olet ollut tänään kaivattuni?

      Ikävä sai yliotteen ❤️ En nähnyt sua tänään söpö mies
      Ikävä
      24
      1060
    5. Taas ryssittiin oikein kunnolla

      r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html
      NATO
      32
      943
    6. Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin

      Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,
      Nurmes
      27
      911
    7. Rakastuminenhan on psykoosi

      Ei ihme että olen täysin vailla järkeä sen asian suhteen. Eipä olis aikoinaan arvannut, että tossa se tyyppi menee, jonk
      Ikävä
      53
      807
    8. Olisinko mä voinut käsittää sut väärin

      Nyt mä kelaan päässäni kaikkea meidän välillä tapahtunutta. Jos mä sit kuitenkin tulkitsin sut väärin? Se, miten sä käyt
      Ikävä
      31
      732
    9. Tähän vaivaan ei auta kuin kaksi asiaa

      1. Tapaaminen uudestaan tai 2. Dementia Anteeksi kun olen olemassa🙄
      Ikävä
      60
      729
    10. Känniläiset veneessä?

      Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v
      Nurmes
      26
      662
    Aihe