Kristinusko = rauhaa ja rakkautta/ Izlaminusko = vihaa ja väkivaltaa

Anonyymi-ap

Näin se vaan tänä päivänä menee. Ja juuri siitä oli taas Saksassa esimerkki, kun "rauhan uskonnon" edustaja puukotti 3 hengiltä ja haavoitti monia. Valtamedioissa asia ohitettiin nopeasti, kuten aina näissä tapauksissa.

10

136

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kyllä, islam on vihan ideologia.

    • Anonyymi

      Islam tuhoaa koko ajan länsimaita.

      • Anonyymi

        Jep.


      • Anonyymi

        Minkälainen lie Islam sisältä päin, kun minulle eräs nuori mies kertoi, että Saatana tulee joka yö.Autoin häntä jossain virasto-asioissa, kun hän ei kunnolla ymmärtänyt suomea. Ei se taida Islam antaa rauhaa ja turvaa.
        Sitten kun hän istui luonani, minunkin olisi muka katsottava jotain rivoja juttuja. Sanon, etten voi. Olen uskossa ja Pyhä Henki tulee murheelliseksi, jos katselisin sellaisia. Siis Islam sallii tuollaiset. Miten he naisia kohtelevat.


    • Anonyymi

      Noin se menee, Saksassa oli juuri terrori-isku.

    • Anonyymi

      Naapurimaassamme tämän rauhan ja rakkauden uskonnon edustajat käyvät juuri barbaarista ja raakalaismaista sotaa jossa on kuollut jo ainakin puoli miljoonaa ihmistä ja lisää kuolee joka päivä. Käyvät "Pyhää sotaa" länsimaista rappiota vastaan.

      "Patriarkka Kirillin johtama Venäläisen kansan maailmanneuvosto on hyväksynyt julistuksen, jossa määritellään Venäjän ortodoksisen kirkon eli Moskovan patriarkaatin tärkeimpiä päämääriä. Julistuksen päämääriin kuuluu Venäjän aloittaman hyökkäyssodan määrittely pyhäksi sodaksi, jonka päätteeksi koko Ukrainan on päädyttävä Venäjän haltuun."

    • Anonyymi

      Islamin arvot eivät sovi länsimaihin.

      • Anonyymi

        Kristinuskon arvot kuten Pyhä sota eivät sovi länsimaihin.


    • Anonyymi

      Tuolla logiikalla se pitäisi kirjoittaa kriztinusko.

    • Anonyymi

      Ja taas kristitty kehumassa itseään ja polkemassa vääräuskoisia. Kun elää tuollainen kauna sydämessään, ei kannata rauhalla kehuskella.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Onko sulla

      suoja työ paikka? 🤔🤷‍♂️
      Ikävä
      25
      3760
    2. Suomalainen perheenisä vaatii Suvivirren esittämisestä hyvityksiä

      Itse lapsena uskonnonopetuksesta vissiin traumoja saanut ihka suomalainen (!) perheenisä vaatii Espoon kaupungilta korva
      Maailman menoa
      540
      2732
    3. Vesikin maksaa, miksei hengitysilma?

      Jatkuvasti itketään ettei ole rahaa mihinkään, mutta tilastojen mukaan rahaa on enemmän kuin koskaan, joten miksei asial
      Maailman menoa
      53
      2290
    4. Satuolennoista tarinointi ei kuulu peruskoulun tehtäviin

      Opetustunteja on muutenkin käytössä vain rajallinen määrä. Eli nämä satuhommat koulun ulkopuolelle vapaaehtoisiin harras
      Maailman menoa
      212
      2261
    5. Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle

      Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle
      Joensuu
      13
      1749
    6. Mies profiloin sinut

      Etsit täysin hallittavaa mutta samalla poikkeuksellista ihmistä. Etsit jotain mitä et koskaan tule saamaan.
      Ikävä
      219
      1540
    7. Kiantama kartelli

      Onko alhaisempaa kuin toimia ensin kartellissa ja lopuksi koittaa pelastaa nahkasa vasikoimalla muut kun jää kiinni? Eip
      Suomussalmi
      53
      1512
    8. Nostetaanko nainen kissa pöydälle?

      Ja selvitetään nämä tunteet?
      Ikävä
      97
      1399
    9. Oletko nainen alkanut kammoamaan minua

      Sinua ei näy eikä kuulu, ja ilmeisesti kiertelet tilanteita. Oletko huomannut, että olet vieläkin ajatuksissani luvattom
      Ikävä
      62
      1251
    10. Saako 60 v vielä töitä? Arto Nyberg puhuu suoraan elämästä ilman töitä

      Arto Nyberg täyttää tänään 60 v. Onnea! Nyberg totuttiin näkemään suoran haastatteluohjelman kapteenina vuodesta toise
      Maailman menoa
      95
      1204
    Aihe