Oikeusturva??

https://www.helsinginuutiset.fi/paikalliset/7731349

Mitä laittomasti maassa norkoilevat kelassa tekevät. Ne pitää piestä ja lähettää omiin maihinsa. Saavatko ne todella jotain tukia.
2105
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Heh, ottaako pattiin. Tänään yksi laiton haki tonnin ja annoin vielä 50 päälle ärsyttääkseni köyhää.

Äänestä

Misä viippyy persujen SS joukot.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

https://www.helsinginuutiset.fi/paikalliset/7731349

Mitä laittomasti maassa norkoilevat kelassa tekevät. Ne pitää piestä ja lähettää omiin maihinsa. Saavatko ne todella jotain tukia.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu