Kerttu ja Markku

Anonyymi-ap

Taas yleveron kustannoksilla lennettiin parantamaan maailmaa…

18

1060

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kuuluvatko Kerttu ja Markku johonkin NewAge hihhulilahkoon????

    • Anonyymi

      Mistä saa noin halvalla lentoja? Itellä meni yli kolmen vuoden Yle vero ihan pienellä Euroopan lennolla.

    • Anonyymi

      Kerttu pätevä ja kaunis jota katselee ja kuuntelee mielellään.

      • Anonyymi

        Taitaa vaan olla viherpiipertäjä kuten niin moni muukin Ylellä!


    • Anonyymi

      Roolissaan vähän eksyneen oloinen Markku ei taida olla mitään pitkän linjan luontoihmisiä? Päälle liimatun oloinen imago. Äänikin vaihtelee oudosti.

    • Anonyymi

      Radiossa pyörii tämän ohjelman mainos, jossa joku älypää nainen puhuu kuin kylmä kala, erittäin vastenmielinen komentava ääni! Koulukiusaajan prototyyppi.
      Miksi ihmeessä Yle valitsee tällaisen tyypin tämän ohjelman mainostukseen? Onko joku kolmosluokan näyttelijäharjoittelija vai ihan yleläinen?
      Puistattava käskyttäjä.

      • Anonyymi

        Lika barn leka bäst


      • Anonyymi

        Sama eukko mainostaa kaikkia Ylen ohjelmia. Karmea ääni. NYT! Koulukiusaajan prototyyppi.


    • Anonyymi

      Aivankuin Huilaaja samaa soopaa👎

      • Anonyymi

        Huilaaja huilailee


    • Anonyymi

      Ylevero on olematon summa näin eläkeläisenkin kukkarossa veroa voisi nostaa saataisiin vielä useampi kanava hyvää ohjelmaa toisin kuin mainoskanavien ohjelmissa ei ole mitään mitä aikuinen ihminen voisi katsoa sitäpaitsi mainoskulut nostavat tuotteitten hintaa niin paljon että jokainen suomalainen maksaa mainoskanavien katselusta enemmän kuin mitä on ylevero ja se ei vapauta edes pienituloista maksuista toisin kuin yle.

      • Anonyymi

        Jos yleverolla ei ole sinulle merkitystä ja kannatat jopa sen nostoa on kaksinaismoralistista sitten ruikuttaa muiden tuotteiden kalliudesta saati hintojen nostosta.
        Alvin nostostakin tyhjää höpinää, koska suhteessa mitätön summa lopputuotteelle.
        Pienituloiset yms kitinät voit lopettaa samantien, kun puhut yleveron korotuksen kannattamisesta.
        Tosin jokainen lukija tietää, että olet trolli.


      • Anonyymi

        Mene trollaamaan äärioikeistolainen muualle!


    • Anonyymi

      Jos ei näe ylen ylivertaisuutta ohjelmien tasosta mainoskanaviin verrattuna täytyy olla täysi tomppeli ei kukaan täyspäinen jaksa katsoa mainoskanavien tyhjänpäiväisiä kilpailuja ja loputtomiin kestäviä sarjoja .

    • Anonyymi

      Myötähäpeä kuunnellessa Markun tarinointia. Missä ja kuka tätä käsikirjoittaa? Asiaohjelma??

    • Anonyymi

      Onko totta että Markku on pelkkä kuvaamataidonopettaja ilman mltään luonnontieteellistä koulutusta?!

      • Anonyymi

        On.


    • Anonyymi

      Cringe.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuinka Riikka Purra on parantanut Suomen kansalaisen elämää?

      Haastan kaikki perussuomalaisten kannattajat kertomaan konkreettisia esimerkkejä kuinka Riikka Purran harjoittama politi
      Maailman menoa
      332
      5264
    2. Venäjän armeijan evp-upseeri: Armeija surkeassa tilassa, jonka läpäisee kaiken kattava

      valehtelu. Venäläiset alkaneet pohtia julkisesti maan todellisia tappioita. Z-bloggari ja 3. luokan kapteeni (evp.) Mak
      Maailman menoa
      120
      2752
    3. Kehu kaivattuasi

      Mikä hänessä on parasta? Jos osaat kertoa muuta kuin ulkonäköön liittyvää, niin ansaitset mitalin.
      Ikävä
      143
      1726
    4. Minkälaisen viestin

      Laittaisit ikävöinnin kohteelle, jos rohkenisit?
      Ikävä
      121
      1405
    5. Ammattiliitto 900 euroa/vuosi - Työttömyyskassa 72 euroa/vuosi

      Ammattiliitosta eroamalla voi säästää jopa 800 euroa vuodessa. Mitä enemmän tienaat, sitä enemmän maksat liitolle. Esim
      Maailman menoa
      56
      1212
    6. Miten voit olla niin tyhmä

      että et tajunnut että sua vedätettiin? Tietäisitpä miten hyvät naurut on saatu. Naiselle
      Tunteet
      161
      1198
    7. Mahtavaa, Trump pelasti lentäjän, Irania nöyryytettiin

      https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011917601.html Taas osoitus kuinka ylivertainen maa USA on Trumpin johdolla.
      Maailman menoa
      360
      1126
    8. Keskiviikkona 8.4.2026 se tapahtuu

      Nimittäin tulevana keskiviikkona 8.4.2026 Donald Trump ilmoittaa Naton pääsihteerille että Yhdysvallat eroaa Natosta. N
      NATO
      280
      1071
    9. Rakastin sua niin paljon ettei löydy sanoja sille tunteenpalolle mitä silloin koin

      Sellaista tunnetta ei koe kuin ehkä kerran elämässä. Tuntui, että sekoaa, että menee järjiltään. Tuntui että räjähtää si
      Ikävä
      41
      980
    10. IS Viikonloppu 4.-6.4.2026

      Nyt on Viitamäeltä pääkuvaton ristikko. Nimimerkki happonen kehui kovasti "On kyllä laadukas pahis, iso kiitos tästä ja
      Sanaristikot
      103
      938
    Aihe