Kerttu ja Markku

Anonyymi-ap

Taas yleveron kustannoksilla lennettiin parantamaan maailmaa…

18

1017

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kuuluvatko Kerttu ja Markku johonkin NewAge hihhulilahkoon????

    • Anonyymi

      Mistä saa noin halvalla lentoja? Itellä meni yli kolmen vuoden Yle vero ihan pienellä Euroopan lennolla.

    • Anonyymi

      Kerttu pätevä ja kaunis jota katselee ja kuuntelee mielellään.

      • Anonyymi

        Taitaa vaan olla viherpiipertäjä kuten niin moni muukin Ylellä!


    • Anonyymi

      Roolissaan vähän eksyneen oloinen Markku ei taida olla mitään pitkän linjan luontoihmisiä? Päälle liimatun oloinen imago. Äänikin vaihtelee oudosti.

    • Anonyymi

      Radiossa pyörii tämän ohjelman mainos, jossa joku älypää nainen puhuu kuin kylmä kala, erittäin vastenmielinen komentava ääni! Koulukiusaajan prototyyppi.
      Miksi ihmeessä Yle valitsee tällaisen tyypin tämän ohjelman mainostukseen? Onko joku kolmosluokan näyttelijäharjoittelija vai ihan yleläinen?
      Puistattava käskyttäjä.

      • Anonyymi

        Lika barn leka bäst


      • Anonyymi

        Sama eukko mainostaa kaikkia Ylen ohjelmia. Karmea ääni. NYT! Koulukiusaajan prototyyppi.


    • Anonyymi

      Aivankuin Huilaaja samaa soopaa👎

      • Anonyymi

        Huilaaja huilailee


    • Anonyymi

      Ylevero on olematon summa näin eläkeläisenkin kukkarossa veroa voisi nostaa saataisiin vielä useampi kanava hyvää ohjelmaa toisin kuin mainoskanavien ohjelmissa ei ole mitään mitä aikuinen ihminen voisi katsoa sitäpaitsi mainoskulut nostavat tuotteitten hintaa niin paljon että jokainen suomalainen maksaa mainoskanavien katselusta enemmän kuin mitä on ylevero ja se ei vapauta edes pienituloista maksuista toisin kuin yle.

      • Anonyymi

        Jos yleverolla ei ole sinulle merkitystä ja kannatat jopa sen nostoa on kaksinaismoralistista sitten ruikuttaa muiden tuotteiden kalliudesta saati hintojen nostosta.
        Alvin nostostakin tyhjää höpinää, koska suhteessa mitätön summa lopputuotteelle.
        Pienituloiset yms kitinät voit lopettaa samantien, kun puhut yleveron korotuksen kannattamisesta.
        Tosin jokainen lukija tietää, että olet trolli.


      • Anonyymi

        Mene trollaamaan äärioikeistolainen muualle!


    • Anonyymi

      Jos ei näe ylen ylivertaisuutta ohjelmien tasosta mainoskanaviin verrattuna täytyy olla täysi tomppeli ei kukaan täyspäinen jaksa katsoa mainoskanavien tyhjänpäiväisiä kilpailuja ja loputtomiin kestäviä sarjoja .

    • Anonyymi

      Myötähäpeä kuunnellessa Markun tarinointia. Missä ja kuka tätä käsikirjoittaa? Asiaohjelma??

    • Anonyymi

      Onko totta että Markku on pelkkä kuvaamataidonopettaja ilman mltään luonnontieteellistä koulutusta?!

      • Anonyymi

        On.


    • Anonyymi

      Cringe.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Björn Wahlroos, maataloustuet lakkautettava

      Sanoo pankkimies. Mitäs persut ja muut tukinulliem perskärpäset tähän? "Wahlroos listaa kansallisen maataloustuen. – I
      Maailman menoa
      152
      3392
    2. Persut päättivät hiilivoiman kieltämisestä Suomessa

      Moni on jo unohanut kuka hyväksyi hiilivoimaloiden kieltämisen Suomessa: persut Sukupuolineutraalit liikennemerkitk
      Maailman menoa
      83
      2952
    3. Vain persut vastustivat hiilivoimaloiden alasajoa

      Persut vastusti jyrkästi hiilen kieltolakia ja on myöhemmin vaatinut hiilivoimaloiden pitämistä käytössä. He perusteliva
      Maailman menoa
      55
      2435
    4. Nalle Wahlroos ei ulise kuten Teemu Selänne sähkölaskuista

      Nalle "hah hah" nauroi saamistaan sähkötuista, kun taas Teemu-poika itkeä tirautti kovasta sähkön hinnasta. Nalle nauro
      Maailman menoa
      41
      2330
    5. Muistattekos kuinka kokoomus ja persut vinkuivat sähkön hinnasta?

      Oppositiossa vuonna 2022, kun sähkön hinta uhkasi nousta 20 senttiin kilowattitunnilta? Nyt ovat hiiren hiljaa, kun pitä
      Maailman menoa
      115
      2235
    6. Selvästi näyttää siltä, että SDP:n kannattajat hyväksyy kiusaamisen

      ja seksuaalisen ahdistelun, kun puolueen kannatus pysyy korkealla. Mitä tämä kertoo demari-äänestäjien moraalista?
      Maailman menoa
      48
      2229
    7. Mikä aate kaiken pahan takana?

      Se laiskistuttaa kansat, opettaa vaatimaan etuisuuksia, syleilee maailmoja eikä omaa kansaa.
      Maailman menoa
      150
      2141
    8. Kyllä nämä nyky autonakut ja autotki on heikloja

      Vuoden vanha akku, eikä inahdakaan.... Pistin vara-akun just lataukseen ja lähen sillä antamaan apuvirtaa Jos ei toimi,
      Ikävä
      16
      2031
    9. Muistan vuosikymmenten takaa

      Toivottavasti voit hyvin ja jaksat työssäsi. Olet upea ja erinomainen ihminen, toivon kaikkea hyvää.
      Ikävä
      12
      1516
    10. Päivi Räsäsen seksipaljastus loksauttaa Katja Ståhlin leuat! Elämäni biisi kohujakso tv:ssä!

      Elämäni biisi -suosikkisarjan uusinnat ovat startanneet ja nyt vuorossa on sarjan 2. jakso v. 2019. Sinisille sohville
      Suomalaiset julkkikset
      29
      1483
    Aihe