Taas yleveron kustannoksilla lennettiin parantamaan maailmaa…
Kerttu ja Markku
18
1066
Vastaukset
- Anonyymi
Kuuluvatko Kerttu ja Markku johonkin NewAge hihhulilahkoon????
- Anonyymi
Mistä saa noin halvalla lentoja? Itellä meni yli kolmen vuoden Yle vero ihan pienellä Euroopan lennolla.
- Anonyymi
Kerttu pätevä ja kaunis jota katselee ja kuuntelee mielellään.
- Anonyymi
Taitaa vaan olla viherpiipertäjä kuten niin moni muukin Ylellä!
- Anonyymi
Roolissaan vähän eksyneen oloinen Markku ei taida olla mitään pitkän linjan luontoihmisiä? Päälle liimatun oloinen imago. Äänikin vaihtelee oudosti.
- Anonyymi
Radiossa pyörii tämän ohjelman mainos, jossa joku älypää nainen puhuu kuin kylmä kala, erittäin vastenmielinen komentava ääni! Koulukiusaajan prototyyppi.
Miksi ihmeessä Yle valitsee tällaisen tyypin tämän ohjelman mainostukseen? Onko joku kolmosluokan näyttelijäharjoittelija vai ihan yleläinen?
Puistattava käskyttäjä.- Anonyymi
Lika barn leka bäst
- Anonyymi
Sama eukko mainostaa kaikkia Ylen ohjelmia. Karmea ääni. NYT! Koulukiusaajan prototyyppi.
- Anonyymi
Aivankuin Huilaaja samaa soopaa👎
- Anonyymi
Huilaaja huilailee
- Anonyymi
Ylevero on olematon summa näin eläkeläisenkin kukkarossa veroa voisi nostaa saataisiin vielä useampi kanava hyvää ohjelmaa toisin kuin mainoskanavien ohjelmissa ei ole mitään mitä aikuinen ihminen voisi katsoa sitäpaitsi mainoskulut nostavat tuotteitten hintaa niin paljon että jokainen suomalainen maksaa mainoskanavien katselusta enemmän kuin mitä on ylevero ja se ei vapauta edes pienituloista maksuista toisin kuin yle.
- Anonyymi
Jos yleverolla ei ole sinulle merkitystä ja kannatat jopa sen nostoa on kaksinaismoralistista sitten ruikuttaa muiden tuotteiden kalliudesta saati hintojen nostosta.
Alvin nostostakin tyhjää höpinää, koska suhteessa mitätön summa lopputuotteelle.
Pienituloiset yms kitinät voit lopettaa samantien, kun puhut yleveron korotuksen kannattamisesta.
Tosin jokainen lukija tietää, että olet trolli. - Anonyymi
Mene trollaamaan äärioikeistolainen muualle!
- Anonyymi
Jos ei näe ylen ylivertaisuutta ohjelmien tasosta mainoskanaviin verrattuna täytyy olla täysi tomppeli ei kukaan täyspäinen jaksa katsoa mainoskanavien tyhjänpäiväisiä kilpailuja ja loputtomiin kestäviä sarjoja .
- Anonyymi
Myötähäpeä kuunnellessa Markun tarinointia. Missä ja kuka tätä käsikirjoittaa? Asiaohjelma??
- Anonyymi
Onko totta että Markku on pelkkä kuvaamataidonopettaja ilman mltään luonnontieteellistä koulutusta?!
- Anonyymi
On.
- Anonyymi
Cringe.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kiky-maksuista valehtelu persujen törkein vaalipetos
Perusduunarina koen pahimmaksi persujen vaalipetokseksi "työmies" Putkosen lupaaman työntekijöiltä perittävien kiky-maks675749Persujen kannatusromahdus ilahduttaa
Siin' ei hyvä häviä. Luotto parempaan tulevasuuteen alkaa taas palautua.634054Onko Sdp:n romahdus pienpuolueeksi alkanut?
Mikään puolue ei kykene selviytymään loputtomasti, jos sitä repii jatkuvasti sisäiset ristiriidat ja kyvyttömyys päättää853549- 1142958
En malta odottaa, että Lindtman pääsee suhmuroimaan pääministerinä
kun pitää sopeuttaa 10 miljardin edestä, ja eläkkeisiinkin voidaan puuttua Antin mielestä. (Demarien kannattajissa suuri662483Pitkän päivän ilta
Tarina elämättömästä miehestä, jonka elämän täytti velvollisuudentunto. Pikkutarkka, huolellinen, hyvällä katsottu, miel1101871Totuus sattui demareihin, vaativat asiallisen jutun poistoon
ja oli vielä suosittu, mutta kun demarit tarpeeksi valittivat, niin poistettiin. Raukkamaista toimintaa. Eli siis juttu431844Mikä ihmeen v&v megastore?
Tulee Pohjoisväylälle. Mitä siellä myydään? Keski-uudessamaassa juttua.11388En selvinnyt ilman naarmuja
Vaikka ehkä kuvittelin sen olevan ilmoitusluonteinen asia, jonka jälkeen kaikki palaa entiselleen ja ilma puhdistuu. Naa131385Miksi kastetaan luterilaisia ?
Tiesitkö että helluntailaiset ja jehovantodistajat kastavat luterilaisia saadaksen uusia maksavia jäseniä ? Tätä hellunt1801091