Maailma nauraa taas Suomea

Voi helvattu mitä pelleilyä. Hävettää oikein taas olla suomalainen. Maailma on sodassa, mutta meidän hipit kaivaa kuraojasta simpukoita ja laatii muistokirjoituksia, ja Yle levittää kuvaa paskaisista jussipaitamiehistä kuraisissa kumisaappaissa.
14219
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

Kuraoja on arvokkaampi kuin sun kommentti ja elämä.

2Äänestä
  • Eiköhän tämä ollut vihreiden mainostemppu luonnonsuojelun puolesta, siellä kymmeniä ihmisiä kaivaa mutaojaa, asiantuntijat jo ilmoitti että osa on menehtynyt. Nyt sitten tongitaan ja ylen vihreät taivastelee kuinka on niin kauhea rikos?

    Äänestä

Menis nuo hipit Ukrainaan suojelemaan eläimiä.Kärsivät siellä sodan takia

Äänestä

Aloittaja on oikeassa. Jotain isompaa rahvaan päänmenoksi on kulisseissa meneillään, kun kansan huomiota yritetään hämätä jollain olemattomilla simpukoilla.

Äänestä

Eiväthän ole muualla pahojaan tekemässä. Ihan hyvä.

Äänestä

Miss Suomi ehdokkaat julkistettiin. Aikamoisia.

Äänestä
  • Harrastavat painia keskenään

    Äänestä

  • Eipä kyllä ollut yhtään kaunista.Yhdellä oli hyvä kroppa

    Äänestä

Seuraavaksi vihreät pääsevät suojelemaan hirvikärpäsiä.

Äänestä
  • Kirjanpainajia jo suojelevat.

    Äänestä

Aika mahdotonta saada selville mikä on todellinen tilanne tällä purolla ? Medialla on tapana kärjistää asioita.

Äänestä

Siellä muutama kymmenen "pelastajaa" kaivaa 10 metrin pätkää jo toista viikkoa, median pääuutinen kun esitellään simpukankuoria ja kerrotaan kuinka simpukat taistelevat hengestään. Hiekasta saatu luotua likaisempaa kuin ydijätteestä, kuinka nämä simpukat pärjäävät kun iskee kevättulvat ja jäät hierovat pohjia myöden, voi ristus mitä paskaa taas.

Äänestä

Suomessa kun ei ole oikeita ongelmia, niin aikaa ja resursseja riittää hyvin vaikka nilviäispelleilyyn.

Äänestä

Hävettää kun emme sodi vaan eläimiä pelastamme? Sota se on häpeä.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Voi helvattu mitä pelleilyä. Hävettää oikein taas olla suomalainen. Maailma on sodassa, mutta meidän hipit kaivaa kuraojasta simpukoita ja laatii muistokirjoituksia, ja Yle levittää kuvaa paskaisista jussipaitamiehistä kuraisissa kumisaappaissa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu