ja kansanedustajat syövät kidutettuja rapu eläimiä.
ei näin saisi olla.
ravut keitetään elävänä
28
216
Vastaukset
- Anonyymi
niin . onhan tämäkin katastrofi,ajattele ittees kiuhuvaan veteen..ei oo oikein rapujen kidutus tälleen.
- Anonyymi
Teki tosi gutaa; reumatismi lähti.
T: Rapu.
- Anonyymi
Eläimet on teurastettava elävinä.
- Anonyymi
Osterit niellään elävinä.
- Anonyymi
Metsän elukat raatelee toisiaan ihan normaalisti elävältä. Noi perkeleen ravutkin repii toisia elukoita elävinä kappaleiksi!
- Anonyymi
Talitintit tappaa muita pikkulintuja ja syö niiden aivot. Eikä ole keksitty juttu, vaan ihan faktaa.
- Anonyymi
Eivät, muuten, tapa. Alkavat perkeleet ateroida, kun uhri on liikkumaton. Luonto on ihmeellinen!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Eivät, muuten, tapa. Alkavat perkeleet ateroida, kun uhri on liikkumaton. Luonto on ihmeellinen!
Ne repii toisensa kappaleiksi ihan liikkeessä.
Eläimet ansaitsevat tulla tapetuiksi raaoilla tavoilla, sillä ne tekee sitä itse! - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Eivät, muuten, tapa. Alkavat perkeleet ateroida, kun uhri on liikkumaton. Luonto on ihmeellinen!
Kiinassa apinan aivot ovat suurta herkkua, niitä nautitaan apinan eläessä.
- Anonyymi
Kansanedustajat kiduttavat äänestäjiä olemassaolollaan. Saako näin olla?
- Anonyymi
Viherhörhöt kiduttavat ihmisiä olemassa olollaan.
Näin on ja villieläimiä ammutaan elävinä, ihmisiä kidutetaan taloudellisesti mutta se ei ole mitään Raakkuihin verrattuna - niistä riittää puhetta loppuvuodeksi ja poliitikot repivät tästä irtopisteitä. Kuka lähtisi pelastamaan Suomen?!
- Anonyymi
Jeesus olisi pelastanut, mutta kun suomalaisille ei kelvannut. Niin makaa kuin petaa.
- Anonyymi
Kuka nyt kuollutta villieläintä nyt enää ampuis,pöljähän se olis!
- Anonyymi
ja kuningasravuista syödään vain jalat.
- Anonyymi
Rapu kuolee n. 10 sekunnissa, eikä kuoleman jälkeen tiedä koskaan kärsineensä. Kidutus konkretisoituu vasta sitten, jos kidutettava ei kuole tai pidetään elossa pitkään.
- Anonyymi
Aika kyseenalaista edes olettaa, että rapu yleensäkään kykenisi kärsimään. Tietoisuutta ei ole, tuskin siis kärsimystäkään. Kyseessä on biologinen kone, joka itsekin raatelee muita eliöitä ilman mitään tunnontuskia.
- Anonyymi
Kokeileppa ite hypätä kiehuvaan paljuun,kauanko siinä räpiköit?rapu kuolee nano sekunnissa,muu tapa olis kyllä kiduttamista!
- Anonyymi
Rapua ei voi kiduttaa kun se ei kykene edes kokemaan tuskaa.
- Anonyymi
>>rapu kuolee nano sekunnissa,muu tapa olis kyllä kiduttamista!<<
Samaa mieltä.
Aika-arvio on varmaan hiukan liioittelua mutta tikapuuhermoisen ja alle 200 grammainen rapu ei kiehuvassa vedessä ehdi kärsimään. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
>>rapu kuolee nano sekunnissa,muu tapa olis kyllä kiduttamista!<<
Samaa mieltä.
Aika-arvio on varmaan hiukan liioittelua mutta tikapuuhermoisen ja alle 200 grammainen rapu ei kiehuvassa vedessä ehdi kärsimään.Miten tikapuuhermostolla edes voi kärsiä?
- Anonyymi
Meillä on unelma. Ulkomaalaistaustaisten kohdistama rasistinen väkivaltarikollisuus kantasuomalaisia kohtaan on loputtava. Unelmoin myös, ettei mediassa sekä julkisessa keskustelusta salata asioita, koska ulkomaalaistaustaiset ovat yliedustettuina rikostilastoissa, etenkin raiskaus-ja väkivaltarikoksissa Suomessa suomalaisia kohtaan, joten tekojen motiivi on rasistinen.
- Anonyymi
Ovat varmaan syöneet ihan simpukoitakin. Ne on eläimiä! Varmaan ihan raakaa kalaa susheissa.
- Anonyymi
Vapaa kuin taivaan lintu; Ensin tuhansien kilomerien muuttomatka, pesän ja reviirin etsiminen ja rakentaminen, kun ensin on puoliso tiedossa. Muninta, poikasten hautominen ja ruokinta, ei hetken lepoa. Petojen väistelyä. Kun poikaset on saatu kelvolliseen kuntoon, muuttomatkalle takaisin.
- Anonyymi
Olisiko se tuomittavaa ja vasemmistolaisen heittäisi typpihappoon.? Minusta ei.
- Anonyymi
Olisiko tuomittavaa jos persusta tekisi jauhelihaa, minusta ei.
- Anonyymi
Raakut nähtävästi myös murskataan elävältä
- Anonyymi
Hyvä. Eikä ne nuljaskat edes tunne kipua.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Puoluebarometri: Marinin hallituksella 7 parasta mittaustulosta
Orpon hallitusta pitää huonona 2/3 kansalaisista, joka on aika hyvin linjassa hallituspuolueiden yhteenlasketun kannatuk754071Pride-rautu korvaamaan kirjolohi
Kekkosen saatanan tunari meni muuttamaan aikoinaan sateenkaariväen kalan nimen. Unkarin vallankumouksen innoittamana n232195Purran aikaisemmat kannattajat siirtyneet Lindtmanin leiriin
Melkoinen muutos on käynnissä Suomen politiikan kentällä. Tulevista häviäjistä on hirmuinen kiire päästä ajoissa voittaj341980Olen parasta a-luokkaa
Kerron nyt teille, että olen äärimmäisen utelias, ja iitserakas ihminen. Teen paljon aloituksia itseäni koskien ja tunge361304- 271229
Se mua jotenkin harmittaa
Et ko sulla ollu näin paljon selvästi mielenpäällä ollut kaikkea, kysymyksiä, neuvoteltavia asioita ja huolenaiheita, et111043Oot tosi epätavallinen
ja erikoinen nainen. Tykästyä ikihyviksi sun kaltaiseen naiseen, mitä tästä pitäis edes ajatella.43889Shakki ja matti
Toivoisin, että olisit läsnä ja tukena arjessani. Et edes tietäisi, että se olen minä tässä ja täällä vain. Olisi asioit73881Peuran liikenne ajovaloissa
Haittaako se jos bussit on romuja ja käyttökiellossa? https://www.ilkkapohjalainen.fi/avi-loysi-kahdeksan-puutetta-kaup28752- 40751