ja kansanedustajat syövät kidutettuja rapu eläimiä.
ei näin saisi olla.
ravut keitetään elävänä
28
217
Vastaukset
- Anonyymi
niin . onhan tämäkin katastrofi,ajattele ittees kiuhuvaan veteen..ei oo oikein rapujen kidutus tälleen.
- Anonyymi
Teki tosi gutaa; reumatismi lähti.
T: Rapu.
- Anonyymi
Eläimet on teurastettava elävinä.
- Anonyymi
Osterit niellään elävinä.
- Anonyymi
Metsän elukat raatelee toisiaan ihan normaalisti elävältä. Noi perkeleen ravutkin repii toisia elukoita elävinä kappaleiksi!
- Anonyymi
Talitintit tappaa muita pikkulintuja ja syö niiden aivot. Eikä ole keksitty juttu, vaan ihan faktaa.
- Anonyymi
Eivät, muuten, tapa. Alkavat perkeleet ateroida, kun uhri on liikkumaton. Luonto on ihmeellinen!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Eivät, muuten, tapa. Alkavat perkeleet ateroida, kun uhri on liikkumaton. Luonto on ihmeellinen!
Ne repii toisensa kappaleiksi ihan liikkeessä.
Eläimet ansaitsevat tulla tapetuiksi raaoilla tavoilla, sillä ne tekee sitä itse! - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Eivät, muuten, tapa. Alkavat perkeleet ateroida, kun uhri on liikkumaton. Luonto on ihmeellinen!
Kiinassa apinan aivot ovat suurta herkkua, niitä nautitaan apinan eläessä.
- Anonyymi
Kansanedustajat kiduttavat äänestäjiä olemassaolollaan. Saako näin olla?
- Anonyymi
Viherhörhöt kiduttavat ihmisiä olemassa olollaan.
Näin on ja villieläimiä ammutaan elävinä, ihmisiä kidutetaan taloudellisesti mutta se ei ole mitään Raakkuihin verrattuna - niistä riittää puhetta loppuvuodeksi ja poliitikot repivät tästä irtopisteitä. Kuka lähtisi pelastamaan Suomen?!
- Anonyymi
Jeesus olisi pelastanut, mutta kun suomalaisille ei kelvannut. Niin makaa kuin petaa.
- Anonyymi
Kuka nyt kuollutta villieläintä nyt enää ampuis,pöljähän se olis!
- Anonyymi
ja kuningasravuista syödään vain jalat.
- Anonyymi
Rapu kuolee n. 10 sekunnissa, eikä kuoleman jälkeen tiedä koskaan kärsineensä. Kidutus konkretisoituu vasta sitten, jos kidutettava ei kuole tai pidetään elossa pitkään.
- Anonyymi
Aika kyseenalaista edes olettaa, että rapu yleensäkään kykenisi kärsimään. Tietoisuutta ei ole, tuskin siis kärsimystäkään. Kyseessä on biologinen kone, joka itsekin raatelee muita eliöitä ilman mitään tunnontuskia.
- Anonyymi
Kokeileppa ite hypätä kiehuvaan paljuun,kauanko siinä räpiköit?rapu kuolee nano sekunnissa,muu tapa olis kyllä kiduttamista!
- Anonyymi
Rapua ei voi kiduttaa kun se ei kykene edes kokemaan tuskaa.
- Anonyymi
>>rapu kuolee nano sekunnissa,muu tapa olis kyllä kiduttamista!<<
Samaa mieltä.
Aika-arvio on varmaan hiukan liioittelua mutta tikapuuhermoisen ja alle 200 grammainen rapu ei kiehuvassa vedessä ehdi kärsimään. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
>>rapu kuolee nano sekunnissa,muu tapa olis kyllä kiduttamista!<<
Samaa mieltä.
Aika-arvio on varmaan hiukan liioittelua mutta tikapuuhermoisen ja alle 200 grammainen rapu ei kiehuvassa vedessä ehdi kärsimään.Miten tikapuuhermostolla edes voi kärsiä?
- Anonyymi
Meillä on unelma. Ulkomaalaistaustaisten kohdistama rasistinen väkivaltarikollisuus kantasuomalaisia kohtaan on loputtava. Unelmoin myös, ettei mediassa sekä julkisessa keskustelusta salata asioita, koska ulkomaalaistaustaiset ovat yliedustettuina rikostilastoissa, etenkin raiskaus-ja väkivaltarikoksissa Suomessa suomalaisia kohtaan, joten tekojen motiivi on rasistinen.
- Anonyymi
Ovat varmaan syöneet ihan simpukoitakin. Ne on eläimiä! Varmaan ihan raakaa kalaa susheissa.
- Anonyymi
Vapaa kuin taivaan lintu; Ensin tuhansien kilomerien muuttomatka, pesän ja reviirin etsiminen ja rakentaminen, kun ensin on puoliso tiedossa. Muninta, poikasten hautominen ja ruokinta, ei hetken lepoa. Petojen väistelyä. Kun poikaset on saatu kelvolliseen kuntoon, muuttomatkalle takaisin.
- Anonyymi
Olisiko se tuomittavaa ja vasemmistolaisen heittäisi typpihappoon.? Minusta ei.
- Anonyymi
Olisiko tuomittavaa jos persusta tekisi jauhelihaa, minusta ei.
- Anonyymi
Raakut nähtävästi myös murskataan elävältä
- Anonyymi
Hyvä. Eikä ne nuljaskat edes tunne kipua.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1492489Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1462352Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot97999- 64871
- 60753
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka273691Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18677Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85670Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait202648Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap21637