Mitä tämän maan hallitus on saanut aikaan viimeisen 16 vuoden aikana

Anonyymi-ap

Sipilän hallitus tämän suomen alasajon aloitti, avasi rajat kaikille tulijoille, suurin osa vain yhteiskunnan eläteiksi.
Katainen ja Urpilainen jatkoivat kreikkatuilla ja oikein kehuivat miten hyvin "tällä tienataan". 16 vuoteen tässä maassa ei ole ollut mitään talouskasvua, tämä fakta kertoo kaiken oleellisen osaamattomien Toopejen toimista tämän maan hallituksessa. Heidän vastuullaan on luoda työtä ja toimeentuloa kaikille Suomessa, vaan eipä tuo ole onnistunut ollenkaan.

4

189

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ei keskitytä olennaiseen, vaan epäolennaiseen, sitähän hallituksessa tehdään. Kaikki uskotaan ja tehdääb mitä EU käskee, muuten ei tule lisää velkarahaa Wef ja IMF. Omat rahat menevät muiden maiden tukemiseen vaikka ne pitäisi käyttää oman maan kehittämiseen ja kasvuun.
      Ei ihme että menee huonosti tällä maalla, ei tällaisesta mitään muuta voi seuratakaan

    • Anonyymi

      Kuusitoista vuotta ovat yritykset, niiden johtajat ja omistajat vieneet ansaitsematonta tukirahaa pois valtiolta.

      Mitään kasvua eivät saaneet, rahallakaan, aikaan.
      Veivät kaikki vain välistä.

      • Anonyymi

        Juuri näin.


    • Anonyymi

      Minä olen saanut käsityksen että Sipilä majoitti kotiinsa ja ruokkii omalla kustannuksellansa, rikas kun on.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sannan kirja USA:n bestseller!

      "Congratulations to Sanna Marin's HOPE IN ACTION, officially a USA TODAY bestseller!" Kertoo Scribner. Mitäs persut tä
      Maailman menoa
      207
      11913
    2. Oikeistolainen luki Med mod att leda : en biografi

      ...ei tykänny Sanna Marinista
      Maailman menoa
      29
      8218
    3. Metsäalan rikolliset

      Jokohan alkaa vähitellen kaatua kulissit näillä ihmiskauppaa harjoittavilla firmoilla.
      Sotkamo
      59
      6323
    4. Ruotsalaistoimittaja: "Sanna Marinin saunominen saa minut häpeämään"

      Sanna Marinin kirja saa täyslaidallisen ruotsalaislehti Expressenissä perjantaina julkaistussa kolumnissa.....voi itku..
      Maailman menoa
      177
      5247
    5. Hyvää syntymäpäivää Sanna 40 vee!!!!

      ᕼᗩᑭᑭY ᗷIᖇTᕼᗞᗩY Sister ❣️🥰 🎉🎂✨🍰🥳 🥳🎂🥂 🎉🎊🎁🎈🎂
      Maailman menoa
      57
      4978
    6. Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata

      Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai
      Maailman menoa
      50
      4518
    7. Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi

      Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas
      Maailman menoa
      118
      4432
    8. Missä vaiheessa

      Päätit luovuttaa suhteeni?
      Ikävä
      119
      3926
    9. Juuri muiston ne

      Rakastuneet katseesi. Huh
      Ikävä
      82
      3425
    10. Miten paljon

      Olet halunnut mun kanssa?
      Ikävä
      53
      1967
    Aihe