On selvinnyt, että ei saa harrastaa seksiä sairaanhoitajan eikä kai vokin työntekijänkään kanssa, eikä saa käydä lomalla katsomassa sukulaisiaan.
Jonkin Nürnbergin rotulakienko mukaan sortoa pakenevien ihmisten pitäisi Suomessa elää?
Mitä turvapaikanhakija saa tehdä?
9
272
Vastaukset
- Anonyymi
Kyllä kaikkia kantasuomalaisia siveettömiä vääräuskoisia ja uskonnottomia naisia saa panna, vaikka väkisin…
- Anonyymi
Mutta miten voi mennä sinne kotimaahan kun siellä on kuolemanvaarassa? Sieltä on lähdetty pakolaisiksi tänne Eurooppaan, tai eikö ole vaarallista kun on veronmaksajien rahaa taskut täynnä? Kertokaa toki suvakit että miten tämä juttu toimii? Kun tullaan Suomen sosiaaliturvan piiriin on kotimaa tappavan vaarallinen paikka, mutta kun oleskelulupa saavutettu niin voi hyvin lomailla siellä? Minä kutsuisin tätä: valehteluksi virkamiehelle, ilmoitetaanko kelan virkailijoille kun ollaan pois Suomesta? Ja sitten joku väittää että musut on tyhmiä? Me maksetaan kun porukka on kotimaassaan rannalla kuten husu?
- Anonyymi
Sotaa, vainoa ja kiristystä paennut nuori (irakilaissotilas) saa panna ketä haluaa, mutta vokin työntekijät eivät saa sekaantua noihin lapsiin.
- Anonyymi
niin lapsinahan he tänne ovat rekisteröityneet.
- Anonyymi
kenen kanssa se seksiä harrasti ? siitä tyrkätään katolta ja minulla ei ole mitään sitä vastaan 🤣
- Anonyymi
Gubta?
- Anonyymi
jos haet turvapaikkaa ja lomailet maassa , josta sitä hait niin menetät kansalaisuuden , eikös se ole itsestään selvä asia ?
- Anonyymi
itsarin 🤣🤣🤣
- Anonyymi
vittu-pillu-puupallo
taino paloi
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purra lupasi Suomen kansalle 1 euron bensaa, hinta nyt 2 euroa
Vasemmistolaisen Marinin hallituksen aikana bensa ei maksanut kuin 1,3 euroa litralta. Ministerin pitäisi perustuslain m1664797Suvi Lindenillä 5 366 päivän putki
Täytyy kyllä myöntää vaikka olen itsekin innokas, niin en ole tuollaiseen yli kymmenen vuoden putkeen kyennyt. Välillä o1043964Mistä se kertoo
Näin miehen pitkästä aikaa. Samantien iski sellainen paineen tunne rintaan, sitä ei ole ollut vuosiin. Ja nyt olen siitä363569- 513370
- 553321
Rakkaalle miehelle
Terveiset rakas. Ikävä on edelleen. Suru valtaa sydämen, kun en saa lähestyä sinua. En saa vastauksia, en soittoa, viest342751Nyt on sanottava että sattuu kipeästi
Jos, sinä aikana kun olen kaivannut ja odottanut sinua ja olet tiennyt sen, niin jos valitsit toisen miehen. Katsot minu182569- 232266
UMK-juontajakaksikon pari isoa "mokaa" ihmetyttää - Mitäs tykkäsit Syköstä ja Uotisesta juontajina?
Tänä vuonna UMK-lavalla nähtiin artistien lisäksi juontajakolmikko Jorma Uotinen, Sami Sykkö ja Jasmin Beloued. Juontami201908Jussi "Mestari" Halal-ahon sotilasarvo?
Minä vuonna Jussille myönnettiin sotilasansiomitali? Vai myönnettiinkö Jussille sotilasansiomitalia lainkaan?361778