On selvinnyt, että ei saa harrastaa seksiä sairaanhoitajan eikä kai vokin työntekijänkään kanssa, eikä saa käydä lomalla katsomassa sukulaisiaan.
Jonkin Nürnbergin rotulakienko mukaan sortoa pakenevien ihmisten pitäisi Suomessa elää?
Mitä turvapaikanhakija saa tehdä?
9
238
Vastaukset
- Anonyymi
Kyllä kaikkia kantasuomalaisia siveettömiä vääräuskoisia ja uskonnottomia naisia saa panna, vaikka väkisin…
- Anonyymi
Mutta miten voi mennä sinne kotimaahan kun siellä on kuolemanvaarassa? Sieltä on lähdetty pakolaisiksi tänne Eurooppaan, tai eikö ole vaarallista kun on veronmaksajien rahaa taskut täynnä? Kertokaa toki suvakit että miten tämä juttu toimii? Kun tullaan Suomen sosiaaliturvan piiriin on kotimaa tappavan vaarallinen paikka, mutta kun oleskelulupa saavutettu niin voi hyvin lomailla siellä? Minä kutsuisin tätä: valehteluksi virkamiehelle, ilmoitetaanko kelan virkailijoille kun ollaan pois Suomesta? Ja sitten joku väittää että musut on tyhmiä? Me maksetaan kun porukka on kotimaassaan rannalla kuten husu?
- Anonyymi
Sotaa, vainoa ja kiristystä paennut nuori (irakilaissotilas) saa panna ketä haluaa, mutta vokin työntekijät eivät saa sekaantua noihin lapsiin.
- Anonyymi
niin lapsinahan he tänne ovat rekisteröityneet.
- Anonyymi
kenen kanssa se seksiä harrasti ? siitä tyrkätään katolta ja minulla ei ole mitään sitä vastaan 🤣
- Anonyymi
Gubta?
- Anonyymi
jos haet turvapaikkaa ja lomailet maassa , josta sitä hait niin menetät kansalaisuuden , eikös se ole itsestään selvä asia ?
- Anonyymi
itsarin 🤣🤣🤣
- Anonyymi
vittu-pillu-puupallo
taino paloi
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 264081
Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen
Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot1323987- 563549
Purra on kantanut vastuuta täyden kympin arvoisesti
Luottoluokituksen lasku, ennätysvelat ja ennätystyöttömyys siitä muutamana esimerkkinä. Jatkakoon hän hyvin aloittamaans203435- 793417
Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"
Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe633270- 812856
- 542775
- 202514
Korjaamo suositus
Vahva suositus Kumpulaisen korjaamolle vanhan 5-tien varrelta! Homma pelaa ja palvelu ykköslaatuista. Mukavaa kun tuli p142254