Metsäloiset

Suomessa elää suuri määrä metsäloisia. Ostavat metsiä vanhuksilta ja myyvät suurella voitolla näille luontoraiskareille, kuten Stora Enso.
12160
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Olehan hiljaa tästä. Ahneus ja keinottelu ovat arvostettuja kansallishyveitä. Monen pojan pelimaailma ja tytön viikonlopun shoppailulento on kustannettu metsärahoista, sillä nuorisossa on tulevaisuus.

Äänestä
  • Tuskin.

    Äänestä

Suomi elää metsästä. Ellei metsäteollisuutta ole, olemme kivikaudessa. En puolustele näitä väärinkäytöksiä.

Äänestä
  • Kumpi on parempi, kivikausi vai se yhteiskunta johon ollaan totuttu?

    Äänestä

  • Anonyymi00003 kirjoitti:

    Kumpi on parempi, kivikausi vai se yhteiskunta johon ollaan totuttu?

    Vastatkaa

    Äänestä

  • Anonyymi00005 kirjoitti:

    Vastatkaa

    Punikkien anarkistit tietenkin haluaa kivikauden.

    Äänestä

  • Anonyymi00007 kirjoitti:

    Punikkien anarkistit tietenkin haluaa kivikauden.

    Persut haluavat takaisin kivinaudelle.

    Äänestä

  • Anonyymi00003 kirjoitti:

    Kumpi on parempi, kivikausi vai se yhteiskunta johon ollaan totuttu?

    Itse menen mieluummin tällä nykymallilla. Jo 100v takainen yhteiskunta ei oikein tipahtaisi. En pääsisi E-mersulla toimistolle töihin kuten nyt.

    Äänestä

Kuka kaipaa totuutta näinä aikoina? Jaskanpauhajat osaavat perustella luonnon hävitystyönsä ja kännyköitä laappiva zombielauma voi hurskastella, mutta kun laitetaan raha ja luonto vierekkäin, niin 95 % ihmisistä valitsee rahan. Se on totuus ja SE NÄKYY ja TUNTUU. Homo sapiens on häviävä laji, joka vie mennessään monta muuta lajia, jotka eivät ole sellaista kohtaloa ansainneet.

Äänestä

Olipa suoraa totuutta. Näinhän se on.

Äänestä
  • Joo.

    Äänestä

Kahden aivosolun kapasiteetin varassa elävät jankuttavat kivikaudesta. Planeetan ekosysteemin ja ihmiskunnan pelastamiseen riittäisi se, että karsittaisiin nykykivikautinen idiotismi.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Suomessa elää suuri määrä metsäloisia. Ostavat metsiä vanhuksilta ja myyvät suurella voitolla näille luontoraiskareille, kuten Stora Enso.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu