Draghi teki EUsta velkahelvetin

Hän aloitti 2012 EKPn johtajana. Taisi valvonta pettää täysin.Tämä Berluskonin kaveri pisti tosiaan tuulemaan ja vanhat käävätkin uskoivat häntä .Biljoonaelvytksellä annettiin rahaa halukkaille ja velkarahaa kertyi yhteensä 12-15 biljoonaa. Lopuksi palkansaajat ja säästäjät joutuivat maksamaan koko velan inflaatiolla. Tämänhän tiesivät kaikki täysjärkiset .Poliitikot ei.Jotkut niistä vieläkin uskoo velkaelvytykseen kuin vuoreen,Nyt jo tajutaan että rahantulon takana olikin orjatyö jolla tehtiin rahaa piittaamatta seurauksista.Kovasti muistutta natsien touhua tuo Kiinan ja Venäjän talous.olikin helppo tuhota EUn maat toisensa perään. Suomen talous romahti Venäjän halvan puuntuonnin loppumiseen,Metsäfirmat varmistivat taloutensa ryöstämällä sähköstä ihmisten rahat.Haihattelu tuulisähköstä ja aurinkoshköstä tuottaa pelkkää tappiota Suomelle kuten muillekin valtiolle. Järki ei enää riitä ajatteluun talouden perustein.
14778
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

Koko USAn talous perustuu velkaelvytykseen ja maa on vaurain maailmassa.

Äänestä
  • USAn vauraus perustuu orjuuteen ja sotimiseen.Tulevaisuudesta ei mitään piitata vaan ryöstetään luonnonvarat ensimmäisinä.Näin velka kohdistetaan tulevaisuuteen jota heillä ei olo missään muodossa.

    Äänestä

  • Anonyymi00002 kirjoitti:

    USAn vauraus perustuu orjuuteen ja sotimiseen.Tulevaisuudesta ei mitään piitata vaan ryöstetään luonnonvarat ensimmäisinä.Näin velka kohdistetaan tulevaisuuteen jota heillä ei olo missään muodossa.

    Venetsuelan ne jo valtasi ja Iran on tähtäimessä ja Grönlanti suunnitelmissa.

    Äänestä

  • Anonyymi00011 kirjoitti:

    Venetsuelan ne jo valtasi ja Iran on tähtäimessä ja Grönlanti suunnitelmissa.

    Eu maiden rahat ne ryöstää Ukrainan tuen kautta.... siis otetaan velkaa ja ostetaan Usa:sta aseita....

    Äänestä

  • Anonyymi00012 kirjoitti:

    Eu maiden rahat ne ryöstää Ukrainan tuen kautta.... siis otetaan velkaa ja ostetaan Usa:sta aseita....

    Rahat joita meillä ei edes ole ..otetaan velkaa Trumpille !

    Äänestä

Suomi Netto-maksaja, ilman todellista äänivaltaa, eu nato.
Tilanne on tosi heikko.
Suomen itsenäisyys on hävinnyt. Suomi on joutunut läntisen energia- ja raaka-aine ja inflaatio-, tulonsiirto- keinottelun armoille. Kilpailukyky häviää Suomesta. Elintaso laskee. Tilanne on huono.....
- Tässä tarkoituksella tehdyssä kriisissä, ukraina toimissa, us globalisti rahan aiheuttama tuho on suurta. Ahneus ja ylimielisyys tuhoaa.
globalisti raha, us, eu, nato, cia lähti ristiretkelle itään,, vaihtoi ukrainan hallinnon.
- valtaan nostettiin tv-koomikko.
( -joka on omalle kansalleen yhtä tuhoisa , kuin 1930-40 L oli taidemaalari Saksassa..).

Venäjä pysäytti globalistien ja naton ja keinottelu-rahan itään etenemisen, tuli sota...
Ukrainan hyödyntämisestä taistellaan. Ukrainan Luonnonvarat on suuret.
Nyt on ukrainassa kuollut jo nato kenraaleja ja kymmeniä nato upseereja, natomiehistöä sadoittain.. Nato on syvällä suossa.
Englantilaiset, ranskalaiset, puolalaiset. us, .. jne. Lisää siellä tuhoa. ja ajaa globalisti rahan etua !

Media on ohjattua. Nykyään Ollaan täysin vääristävän nato-propagandan alla, niin ikävä totuus siitä,
että länsi politikoilla ja länsi rahalla on verta käsissään --- jää kertomatta !!
Ukrainan menetykset on valtavat, yli 1/2 miljoonaa... ja sota invalidit lisänä.. toinen
1 /2 miljoonaa..
- Olisi aika lopettaa tämä länsi rahan ja globalistien uusi vietnam.
ukraina-vietnam tulee liian kalliiksi.
Ukrainasta ei saatu haluttua lebensraumia länsi-keinotteluun !!
Black rock, goldman sachs, rotschildit, haliburton, black river,, monsanto, exon mobil, royal dutch shell, useat pankit lontoo city, new york..wall street, jne,,jne,
jäivät ilman huikaisevia voittoja... Mutta esim. suuri sijoitus yhtiö blackrock on ostanut raha-pula zeleski juntalta ukrainan viljelysmaita halvalla !! Ukrainalaisilta on kohta myyty maatkin alta !!
Ja lähi-itää ja afrikkaa halutaan hallita ukrainan viljalla....
Lisäksi venäläinen on sotkenut ranskan siirtomaa-imperiumin saharan etelä-puolisilla alueilla !! Mullistuksia on ja ei ollenkaan globalisti rahan toiveitten mukaisia. Jopa dollarin ylivalta on vaarassa.
Aloittaako nyt globalisti raha suuren kostoretken, vai vetäytyy, kuin aiemmin vetäytyi vietnamista ja afganistanista ?
Us. raha taistelee viimeiseen ukrainalaiseen asti ?

Äänestä
  • Jos Venäjä valtaa Ukrainan niin sillä on hallussaan viljelymaista suurin osa maailman pelloista . Kun nyt ruuantuotanta vähenee kaikkialla öljyn loppuessa ,tulee Venäjästä maailman ruokamahti ilman sotavoimia. On kyse ihmisten elämästä joka perustuu maatalouteen ja peltotöihin. Venäläiset muistavat vielä hyvin nälänhädät joiohi heitä kuoli miljoonia.Helsingissä tätä ei ymmärretäm vaikka olisi suuri syy.Suomen maatalous on toiminut koko ajan Venäjän energialla.Vihreät aatteet lisäävät pahasti ongelmaamme.Mm koko sähköntuotanto perustuu nyt öljyyn.Puolueet ovat pellolla asioiosta kuin heinäseipäät sateella.

    Äänestä

  • Suomen pitäisi ottaa Ukrainan metsät korvaukseksi jo maksetusta tuesta....se palastaisi meidänmetsä teollisuuden kun Venäjä ei Ukrainan tuen takia kostoksi myy meille puuta !

    Äänestä

  • Anonyymi00005 kirjoitti:

    Jos Venäjä valtaa Ukrainan niin sillä on hallussaan viljelymaista suurin osa maailman pelloista . Kun nyt ruuantuotanta vähenee kaikkialla öljyn loppuessa ,tulee Venäjästä maailman ruokamahti ilman sotavoimia. On kyse ihmisten elämästä joka perustuu maatalouteen ja peltotöihin. Venäläiset muistavat vielä hyvin nälänhädät joiohi heitä kuoli miljoonia.Helsingissä tätä ei ymmärretäm vaikka olisi suuri syy.Suomen maatalous on toiminut koko ajan Venäjän energialla.Vihreät aatteet lisäävät pahasti ongelmaamme.Mm koko sähköntuotanto perustuu nyt öljyyn.Puolueet ovat pellolla asioiosta kuin heinäseipäät sateella.

    Jos Eu halukkaat koaliitiolaiset vastustaa sovintoa ,kuten tähän asti on tehneet...niin Ryssä valtaa kokoajan enemmän Ukrainaa...jos sotaa jatketaan tarpeeksi pitkään niin se vie koko Ukrainan.
    Olisi kannatnut uskoa Trumpin tarjousta ...se tuskin enää on voimassa ...raja siirtyy koko ajan kohti länttä..

    Äänestä

Von der Leyenin kaltaiset hullut kuuluvat psykiatrisen hoidon piiriin, mieluiten suljetulle osastolle.

Äänestä
  • Se edeltäjä vasta naurettava olikin Huumehörhö Junkker ! Niinistökin kerran talutti tv kameroiden edessä kun se oli ihan sekaisin (silmät pyöri suurena päässä ja suu hymyssä) siis ihan toisin/päivastoin kuin juopolla.
    Virallinen Eu selitys oli "Selkä kipuuun "määrätyt lääkkeet ja viskin seka käyttö (=Huumeet)
    Merkel silloin oli todellinen Eu johtaja ei siitä ukosta ollut mihinkään eikä se tajunnut mitään tämän maailman päälle.
    Merkel sen Ukrainan sodankin aloitti !

    Äänestä

maat ovat toisille velkaa, niin riippuvuus on taattu,

Äänestä
  • Velatkaan ei useimmiten mene tasan.Vain kommunistit näin luulee.

    Äänestä

Näinhän se itsenäisyys ja valtiot tuhotaan ihan itse.Lopuksi tulevat vaikeudet kun on liikaa velkaa laiskuuden takia,Niinpä lopuksi kommarit ja keinottelijat joutuvat itse töihin maksaakseen hirmuvelat jotka saivat aikaan ahneudellaan, Huvittavinta on että kaiken kruunaa nälkä joka näin saatiin aikaan rikkauden keskellä.Onneksi kansa ei edes tiedä mitä on menossa. Voi siis vielä loppuelämänsä naureskella koko typerälle ihmiskunnalle.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Hän aloitti 2012 EKPn johtajana. Taisi valvonta pettää täysin.Tämä Berluskonin kaveri pisti tosiaan tuulemaan ja vanhat käävätkin uskoivat häntä .Biljoonaelvytksellä annettiin rahaa halukkaille ja velkarahaa kertyi yhteensä 12-15 biljoonaa. Lopuksi palkansaajat ja säästäjät joutuivat maksamaan koko velan inflaatiolla. Tämänhän tiesivät kaikki täysjärkiset .Poliitikot ei.Jotkut niistä vieläkin uskoo velkaelvytykseen kuin vuoreen,Nyt jo tajutaan että rahantulon takana olikin orjatyö jolla tehtiin rahaa piittaamatta seurauksista.Kovasti muistutta natsien touhua tuo Kiinan ja Venäjän talous.olikin helppo tuhota EUn maat toisensa perään. Suomen talous romahti Venäjän halvan puuntuonnin loppumiseen,Metsäfirmat varmistivat taloutensa ryöstämällä sähköstä ihmisten rahat.Haihattelu tuulisähköstä ja aurinkoshköstä tuottaa pelkkää tappiota Suomelle kuten muillekin valtiolle. Järki ei enää riitä ajatteluun talouden perustein.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu