Ostan dvd:n
Anonyymi-ap
7252
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
miten liittyy Lapuaan ? kirjoitus nettiterrorismia !!!!
Olen lapualainen ja etsin tätä Lapualta. Miksi yrität estää lapualaisia keskustelemasta? Oletko ehkä putinisti?
mitä sitten? suomessa on mielipiteen vapaus!!!!
tuo linkki ei liity Lapuaan millään tavalla,se että mainitset olevasi Lapualainen on sitten asia erikseen jota täytyy tarkistella hieman tarkemmin..Lapualla asuva ei välttämättä ole Lapualainen !
Mistä sinä olet, kun teet parissa lauseessa niin paljon kielioppivirheitä?
Lapua kirjoitetaan aina isolla alkukirjaimella samoin kuin Lapualainen,se on Lapuan laki
"tuo linkki ei liity Lapuaan millään tavalla,se että mainitset olevasi Lapualainen on sitten asia erikseen jota täytyy tarkistella hieman tarkemmin..Lapualla asuva ei välttämättä ole Lapualainen !"
Lause alkaa aina isolla kirjaimella. Pilkun jälkeen tulee välilyönti, ja sitä paitsi tuossa täytyy olla pilkun sijasta piste, koska siinä on kaksi itsenäistä lausetta. Seuraavassa lauseessa on sivulause keskellä lausetta, ja se erotetaan molemmista päistä pilkulla. Vaikka Lapuan laki sanoisi mitä, lapualainen kirjoitetaan pienellä alkukirjaimella, eikä se ole mikään mielipidekysymys. Kahta pistettä ei käytetä peräkkäin, ja pisteenkin jälkeen tulee välilyönti. Ennen huutomerkkiä ei tule välilyöntiä.
Laitan tähän loppuun vielä korjatun tekstin, jotta näet, kuinka paljon selkeämpi se on oikein kirjoitettuna eikä täynnä kielioppivirheitä. 🤗
"Tuo linkki ei liity Lapuaan millään tavalla. Se, että mainitset olevasi lapualainen, on sitten asia erikseen, jota täytyy tarkastella hieman tarkemmin. Lapualla asuva ei välttämättä ole lapualainen!"